Leden 2017

Wtf (ne úplně chtěná pozornost...? :D)

29. ledna 2017 v 23:00 | Psiren |  Žádná
To takhle po pár dneš vlezeš na admina a zrazu smršť komentářů. Říkáš si, co se děje, a vida - tvůj článek je na hlavní stránce.
Co už :D prvně to bylo s migranty, teď je to s anorektičkami, a u obou se sešla směs butt-hurt lidí, rozumkářů, wanna-be nad věcí jedinců...a lidí, kteří se mnou souhlasí.

Jsem ale strašně líná na všechny ty komentáře odpovídat :D

A tak děkuji všem, kdo si to přečetli, a dvakrát děkuji všem, kdo mi zanechali i názor, ať taký či onaký.

A protože jsem byla obviněna z házení všech anorektiček do jednoho pytle...když je devět lidí z deseti debil, i desátý je pro tebe předem debil. Když je devět z deseti anorektiček p*ča, která chce být zajímavá a věří všemu, co vidí v médiích, i ta desátá je pro mě předem p*ča.

Pro toho jednoho grammar nazi - na konci y nebo i, zrovna u p*če je to jedno. Hele, nedávno jsem někde viděla napsáno "videy", tak kopnu google a ten mi přes pravopisné weby prozradil, že může být "videi" i "videy". Mazec, co.

Pro holky, které si anou prošly (či snad procházejí) - jak jsem psala, snažila jsem se vás pochopit. BOHUŽEL TO NEŠLO. Ani litovat vás nemůžu, prostě to nejde, mrzí mě to, ale pokud se nestane něco radikálního, svůj názor asi nezměním. Ale přeju hodně štěstí a pevné nervy.

Pro všechny, kdo v komentářích vztekle prskali - budu vulgární a řeknu, že být chlap, tak si nad vašimi komenty vyhoním ;) ale samozřejmě jsem si rozumné poznámky vzala k srdci (žaludku?).

Pro všechny, kdo se mnou zcela či s výhradami souhlasili - děkuji za držení basy. Je to moc pěkná basa, je v ní jídlo.


(Proč už podruhé vybrali článek zrovna takového ražení, to nevím.)

WANNA FEEL TRIGGERED??
Hle, co mi bylo ukázáno v adminu za reklamu! :D


Pro-ana blogy: fanatismus?

17. ledna 2017 v 21:39 | Psiren |  Đas Wochenende
Protože jsem psala seminární práci na téma blogování (do předmětu IT, a vyučující mi z výčtu mých témat internetového zaměření sám vybral blogování) a protože se mi zoufale nechce učit se na poslední zkoušku (právo, huh), napadlo mne, že budu část své seminárky sdílet.

A spolubydlící ve vedlejším pokoji zjevně opravuje postel, včerejší noc měl dost...vášnivou (tiché vrzání, občasné rány do zdi, to vše trvalo cca 30 minut).

Jak vidno, začlenila jsem do práce i pro-ana blogy. Nešťastná kategorie blogů, to vám řeknu.
Možná mám vyšší váhu, než bych měla mít (sedavá brigáda...), ale raději 75 kg a klidně pomalu to dávat dolů, než páchat rozloženou sebevraždu jako ty dívky, které propadly "Aně".

Proč zařazení do tématu týdne? Po všech těch blozích, které jsem prolezla (trauma...), po všech těch kostřičkách a aničkách...neříkejte, že tohle není fanatismus. Ta děvčata jsou doslova posedlá, hájí si to, koušou, když se ptáte, jestli to myslí vážně.
...fANAtičky.

Text:
"...nebo blogy propagující tzv. "zdravý životní styl", ve skutečnosti jde o blogy "pro-ana styl" - styl propagující anorexii, bulimii a další poruchy příjmu potravy, to vše s cílem získat "dokonalou postavu", lépe řečeno vzhled kostry potažené kůží. Pro-ana blogy stojí za to rozebrat blíže.


Tyto blogy bývají vedené dívkami ve věkovém rozptylu 13-17 let, které propadly anorektickému způsobu stravování, považují jej za zdravý (dokonce popírají, že by tento styl mě něco společného s anorexií), jejich články se týkají zejména chudého jídelníčku zvíci jablka a černé kávy, jaké váhy chtějí dosáhnout, zveřejňují obrázky na kost vyhublých dívek (chlapců vedoucích pro-ana styl mnoho není) a také motivační citáty ve stylu "Vynechej večeři a vzbuď se hubenější." nebo "Chci být jako květina - žít jen z vody a slunce.". Zároveň poskytují rady a přímo i navádějí k anorexii i ostatní dívky, propagují "anu" jako ten nejlepší způsob stravování. Jejich inspirace často pochází ze vzhledu modelek, kde až poslední dobou lze spatřit ženy zdravěji vyhlížející, kdežto dlouhá léta byla přehlídková mola doménou žen připomínajících právě kostry potažené kůží. Je ovšem pravda, že lze narazit na blogy dívek, které anou prošly, zvítězil u nich zdravý rozum a buď samy od sebe, nebo z donucení rodičů či okolí, vyhledaly odbornou pomoc."

(Seminárku jsem tlačkala za-minutu-deadline, čiže trochu odfláklé :D)

Rozeberme to ještě blížeji:
JSOU TO PÍ*Y, které si neváží toho, kde žijí. Inspiraci by mohly čerpat třeba ze zemí, kde je hlad denním chlebem lidí (...to jsem napsala...dost tvrdě).
Když jsem procházela pro-ana blogy tady, na blog.cz, nebylo mi těch holek líto. Snažila jsem se vcítit do jejich kůže, pochopit, proč to dělají, ale nešlo to, prostě...ne.
Když jsem viděla jako úvodní obrázek u deníčkového článku tohle:

...tak jsem měla úplně...nevím jak ten pocit nazvat. CO TO JE? Milovat pocit hladu?

Každopádně se domnívám, že by tyto ŽIJÍCÍ OMYLY měly zažít nedobrovolný hlad. Moje praprababička by jim vysvětlila, co to je hlad, když neměla jídlo ani pro sebe, ani pro děti, protože byla bída. Krajíc suchého chleba na den, jen posypaný kmínem, a prosila je, ať to nejí tak rychle, že víc nemá.
"Děti, nebašťete tolik, já vám nebudu mít co dát.", to byla její slova.

Též doporučuji promítání videí z koncentračních táborů. Možná by ale našly svůj skutečný ideál, kdo ví.

Jistě, je to všechno o vlivu. A mozku. Když někdo nevěří vlastní mámě, která vidí, jak se její dcera ztrácí před očima, možná je ztracený. Třináctiletá či čtrnáctiletá holka, ještě prakticky dítě (i když dneska...), které média hustí do hlavy, že hubený znamená být krásný, a najde zázemí na internetu, rady, návody, inspiraci, další holky, které propagují pro-ana, ta do toho spadne hodně rychle, nicméně je tu snad ještě šance, že "prozře". Jenže když je jí už 17, ne-li více, tak má kromě poruchy příjmu potravy ještě navíc vadnou hlavu.

A asi raději přestanu psát. Tohle měla být analýza, ne rozčilování se nad blbostí holčiček :D

P.S. Úplně cítím, že kdyby na tohle narazila nějaká pro-ana-nána, osopí se na mě, že jsem tlustá a závidím jí figuru a pevnou vůli a zrníčka k obědu.
Jenže...je mi líto, není to tak. Tlustá nejsem, jestli má někdo figuru, ona to není, a zrníčka ať si nechá. Já si slezu na svých zdravých 65 kg doporučených léty praxe s mým tělem, budu spokojená a dám si řízek a dort, haha.

P.P.S. U spousty takových blogů jsem narazila na fakt, že poslední článek bývá i více než 3 měsíce starý. Případně už blog sám neexistuje. Buď ty holky zavřeli do léčebny, nebo už umřely na podvýživu.

A když tak strašně rády hážou kolem sebe motivační cintáty v angličtině, tak tu také jeden mám:

"Booty is better than skinny."

(Skinny v tom nezdravém slova smyslu.)

A nakonec slovy blbé sovy, která mi mluví z duše:

(Sova mluví československy.)