Říjen 2016

Kdo že hraje Dr. Strange?

31. října 2016 v 10:34 | Psiren |  Đas Wochenende
Vlezla jsem na stránky kina Hutník v Kladně, abych se podívala, jestli to dneska fakt hrají.
A co na mě nevyskočí :D

Meanwhile kino Hutník Kladno:
1: "Hele, píšu ten film, kterej že Benedikt hraje toho Strenže?"
2: "Tyvole, asi ten s tím divným xichtem."
1: "Ale to maj voba:"
2: "A má takový blbý příjmení."
1: "Ale to maj taky voba..."
2: "No hele, je to prej podle komixu..."
1: "Tak asi ten asijskej...to dává smysl."


Native Gopnik Dance (Life of Boris)

27. října 2016 v 23:16 | Psiren |  Đas Wochenende
Tohle...já...
Toho kluka nejde nežrat :D

Sleduju Borise cca čtvrt roku a přísahám, ještě nikdy jsem se u něčích videí tak šíleně nesmála, protože prostě TOHLE NEJDE :D

- vodka, slavness, mayonez -

Stay cheeki breeki :3


JÁ SE BAVIM S LIDMA!!!

27. října 2016 v 14:42 | Psiren |  Úmrtníček
To takhle bydlíš na koleji a chodíš do školy ani ne 4 týdny...a najednou zjistíš, že se bavíš s lidmi.
(Komu to přijde divné - jsem schopná naprosté nekomunikace, a vyhovuje mi to.)
Byla jsem na prvák párty (Bažantobraní...haha), byla jsem na beer pongu (předtím jsem o téhle hře v životě neslyšela), včera na schůzi SVALu (Spolek Všestranně Aktivních Lidí...i když to jsem se moc netrefila, rozhodně nepatřím mezi aktivní lidi, jsem spíše pasivní student), příští úterý půjdu na Halloween párty, ve středu pak na třídní seznamovačko-popíječku.
Prostě najednou jsem mezi lidmi a světe div se, komunikuju s nimi.
Předtím jsem rok bydlela sama, a ve škole se to jako volnočasové pokecávání brát ani moc nedá, a občasné zajití na pivo či kafe mezi přednáškami též ne, ale tady jako by se s tím vším roztrhl pytel a já jsem zrazu ve víru dění.
Vadí mi to, ale zároveň jsem za to ráda.
Jinak bych byla schopná celé dva roky přijít po škole na kolej a hibernovat na pokoji :D
Nic naplat, mezi lidi musím. Překonání nechuti bude asi největší oříšek, hlavně když vidíte, že ti lidi třeba ve SVALu se mezi sebou už znají a vy jste tam společně s pár dalšími takovéto "vůbec-nevím-o-co-jde-a-proč-jsem-vlastně-tady", to samé BION atd.
A všichni ti lidi mi přijdou strašně akční. A organizující. Já budu klidně výkonná jednotka, ale organizovat něco, toho se leckdy ráda vzdám (ne že bych to neuměla, ale...asi jsem líná).

Ve škole se bavím už i s lidmi mimo svou lavici :D nejjednodušší je to mezi kuřáky, když se venku slezeme na čerstvou dávku cigotinu. První tři týdny jsem celé dny ve třídě prosmrkala a prokašlala, což není nejlepší prostředek ke komunikaci (ale už jsem se toho zbavila, zato ostatní začali virovat), nicméně už se to lepší. Jsme rozdělení na skupinky, což dává smysl, hlavně když třičtvrtě třídy chodili na ČVUT na bakaláře a znají se spolu už tři roky, že :D proto se organizuje příští středeční seance, aby se prolomily zdi/ bariéry/ ledy atd. Uvidíme.

Co se výuky týče, pořád při starém - statistika na paprču, zbytek ujde, dokonce už se hýbu se seminárkami, týmovým projebem a naplánováním evakuace Temelínu.

Ale pořád je to na mě moc informací, předtím mě zahlcovala škola, teď lidi z koleje :D ale člověk má alespoň jít s kým na pivo, že.

Sedím uprostřed, to brýlo vedle mě je spolubydla, no a pak znám jen ty tři nalevo ode mě... :D
A sedly jsme si dobře - paprikové brambůrky...

Barevné dilema aneb Jak se vymanit z černé?

21. října 2016 v 14:11 | Psiren |  Žádná
Ač nosím prakticky jen černou barvu (kromě pár kousků šedé, červených či zelených...) už nějakých 9 let (Hahaha, na čí jdeš jdeš pohřeb? Ještě nevím...), sem tam si říkám...proč vlastně nenosím i barevnější věci?
Někdy by mi to nevadilo.
Sice by to asi nemohly být pastelky typu růžovoučká, světle zeleňoučká atd., ale sakra, proč se pořád topím v černé...vždyť je to depresivní :D
Přijde mi ale, že jsem v té černé už tak hluboko, že nosit vyloženě BARVY se mi zdá být fyzicky nemožné (přitom doma nosím barevné oblečení...jakože tepláky, mikiny...jenže to je doma, že).
Ani nevím, jaké barvy bych "ven" nosila. Modrá mi na mě moc nesedí, jako kdyby mi vůbec neslušela, to samé fialová. Hnědá je dobrá barva, s tou bych mohla začít...mám hnědou halenku v gothic stylu, to by mi mohlo pomoci...bo jinak jsem už ztracený případ.
Oranžová stopro ne, ani žlutá. Co je ještě za barvy... :D řekněme, že můj mozek je trošku barevně omezený. Jasné barvy mě bolí do očí, v úvahu přicházejí jen barvy tmavší, to je v pořádku, jen se k tomu dokopat, že...
Bílou ne. Jen trošičku, ale rozhodně ne celé kusy. Pro všední fungování je to nepraktická barva (především v českém MHD), navíc v létě mít bílé tričko je v oblasti podpaží dosti rizikové :')
A různé vzory...no...snesu proužky a kostičky a podobné geometričnosti, nepravidelné vzory ve mě vyvolávají pomalu nevolnost, nebo hodně přehnané míchanice vzorů i barev...uh. Ale líbí se mi paisley vzor. Je moc omnomnom.

Jak to dělají lidé, kteří přešli z černé na barvy?
A lidé, kteří nosí jen "barevné barvy"? :D
A jak takoví lidé pohlíží na ty, kteří nosí jen černou?

Ve škole vypadám jako černá díra :D
Najít jedno určité černé tričko mezi ostatními černými tričky je unikum.
A ne každá černá věc mi svou čerností ladí s ostatními černými věcmi...jakože...každá černá věc je jinak černá :D

Přidám tento geniální počin mě neznámého autora.
Dvojsmysl skrytý v tomto obrázku se ke mě velmi hodí.

Noví Transformers: The Last Knight

20. října 2016 v 14:06 | Psiren |  Transformium
V červnu 2017 se urodí další Transformers, v pořadí už pátí.
Podle dosavadních informací bude Optimus pátrat ve vesmíru po stvořitelích Transformerů, přičemž na Zemi bude nějaký jiný alien zase dělat bordel. Do hry vstoupí zpět Lennox (hooray) a Epps a údajně by se měl vrátit i Shia LaBeuf coby Sam Witwicky, i když...no, moc pravděpodobné to není :D DO IT!
Transformeři opět dostanou nový vzhled, ale netuším, jak chtějí Optima udělat ještě "coolovitějšího" a jestli může být Bumblebee ještě více cute-badass, u ostatních je mi to jedno :D
Doufám v zapojení armády, jako tomu bylo v prvních třech filmech.
Čtyřka byla také skvělá a potemnělá, ale...ta armáda mi chyběla :'D

Leč prozatím plot uknown, takže je třeba počkat ještě.

Teda kromě tohohle:
It's said that the plot of Transformers: The Last Knight will revolve around Optimus Prime returning to Cybertron (something the previous instalment hinted at) only to discover that it's now a dead planet. To bring it back to life, he's going to need to find a mysterious new artefact on Earth. Here's where things get weird though; the artefact will have ties to Merlin from King Arthur lore, with the magician having actually gotten his powers from an ancient Transformer.
Merlin? To jako vážně? :D
Jo a bude tam hrát Anthony Hopkins. Doufám, že záporáka. Ten chlap má na to pohled.

Prozatím cosi na IMDB.Excelujmež

19. října 2016 v 19:58 | Psiren |  Úmrtníček
Že je na každém oboru pár předmětů, jejichž užitečnost je diskutabilní, přínos nejistý a zbytečnost průkazná, to tak bývá.
Ale že budu v předmětu zkráceně zvaném Statistika dělat pravděpodobnost, distribuci falešné kostky, četnosti, BOX PLOT, nezávislé jevy, náhodné veličiny a další věci, o nichž jsem v životě neslyšela a které vyučující není schopna řádně vysvětlit (je to velmi hodná slečna, ale je to jeden z těch lidí, kteří si myslí, že když něco umí oni, chápou to i ti ostatní), ač ví, že polovina její skupiny NEBYLA na ČVUT na bakalářském, a tedy NEBRALA tyto věci, a nadto každé cviko píše se test, na který nemáme ani 15 minut, přičemž je třeba urobit mnoho fcí v Excelu...to jsem se skutečně nedomnívala.
Leč jsem tu, tak budu bojovat.
Hnoji zdar.
Ty pičitače máme každé úterý. Úterý je pro mne nové pondělí.
Tohle nemám zapotřebí.
A to prý ještě budeme programovat.
Řekl by mi někdo, zda to ve svém oboru využiju?
Většinu přednášky vztekle probublám za monitorem a vzývám všechny entity, aby už byl konec.
StarDance - Evanescence v rytmu Paso Doble

8. října 2016 v 22:47 | Psiren |  Đas Wochenende
V rámci nového StarDance jsem si vzpomněla na jeden tanec z řady z roku 2013, kdy k mému překvapení začala hrát k danci Davida Švehlíka a Švrčkové píseň Bring Me To Life od Evanescence...ovšem takovou verzi jsem ještě neslyšela a zjistila jsem, že je to moc fajn :3
Neřekla bych to, ale ono se to k sobě hodí, takový ten ohnivý rytmus Španělska...a alternativní metal Evanescence :D

A Švehlík je v tomhle prostě...ohhh ❤
Ten pohled, postava, pohyb...těžko uvěřit, že je mu přes 40.


Odlož bakaláře, staň se magistrem!

6. října 2016 v 10:39 | Psiren |  Úmrtníček
Těžko říct, jestli bohužel či bohudík, ale povedlo se mi udělat přijímačky na ČVUT, konkrétně FBMI - Civilní Nouzové Plánování (račte gůgliť zde, co nám budou líti do hlav), takže od minulé neděle se hňácám v Kladně (protože zrovna TUHLE fakultu musí mít v Kladně, a ne v Praze, ŽE), do školy chodím pěšky cca 25 minut (protože to nemůžu mít v té budově, do které to mám z intru 7 MINUT, že), bo tam autobus zrovna nějak extra nejezdí.

Intr je míchaný, bez výtahu a já bydlím ve čtvrtém patře. Nebo v pátém? Pokoj mám 424, ale patro značené je jako páté...jo, páté, protože v prvním je jakási poradna pro šikanovaná či šikanující děcka.
A nejsou tam výtahy. Takže ten padesátikilový kufr musel se mnou jít PĚŠKY.

Ale potřebuju zhubnout, schody na intru a chození do/z školy a schody ve škole to jistí :D
Jídlo na intru ujde, školní menza je prima. Hlavně mám snídaně.

Ale...narozdíl od většiny lidí, co tam na magisterském je (a šli tam z tamnějšího bakaláře), NEMÁM NEJMENŠÍ PONĚTÍ, co se děje, co mám dělat, o co jde a co se ode mne chce :D
A navíc jsem nachcípaná, od pondělí žeru Paraleny a piju průduškové čaje a je mi mizerně.

No, zpět k přijímačkám...WTF!?
Testy, jaké svět neviděl. Projela jsem si samozřejmě testy z let minulých, a prolétla zběžně materiály, co jsem měla ke státnicím, ale přisámbohu, nikdy jsme neřešili, které ministerstvo rozhoduje o humanitární pomoci v rámci EU a které mimo EU. To jsem ovšem vymyslela, a vymyslela jsem to dobře, ale DO PAPRČE jak mám vědět, v co se mění oxid uhelnatý po vstupu do krevního řečiště? Zapolíčkovala jsem (nevím proč...možná kvůli shodě slov...) karboxyhemoglobin a kupodivu to bylo správně...ale i tak.
Tedy spíše inženýrem...

Zápis ke studiu byl vtipný, protože jsme samozřejmě nejdříve museli čekat na výsledky testů. Kde jsem ze 30 bodů vzala 26, není mi jasné. Minimum bylo původně 15 bodů, ale pro veliký zájem o smrt na této vejšce se muselo minimun změnit na nějakých 21 nebo tak nějak. Jedna spolužačka z UJAKu měla bodů 23, čiže cajk, druhá pouhých 16, takže nic. Nějaký borec/borkyně měl/a bodů jen 8 :D
Člověk ÚPLNĚ MIMO obor se tam prostě nechytá.

Začínami jsme v úterý, já s hlavou zalepenou rýmou a kašlem nezvládala pomalu ani své vlastní základní životní funkce, natož funkce v Excelu, jak po mě bylo žádáno (ano, budeme dělat v EXCELU. Ten jsem naposledy viděla NA STŘEDNÍ. Možná teda i na VOŠce...v rámci ECDL...ale moc se to tam neřešilo.), ale...přežila jsem. Pak Nouzové plánování, to bylo v pohodě, včera jakési Zásady první pomoci při MU (takže prostě...stabilizovaná poloha and shit...první přednáška byla skvělá :Dú, vyučující je dobrý a vtipný (Příběh vypravovaný při zapisování prezence: Kolega řekl tenkým hláskem "Tu!"a já na něj "Trochu mužněji"a kolega řekl tím samým tenkým hláskem "Tu ty pičo!" :D), zkoušeli jsme si takéty věci a já docela fungovala.

U předmětu "Týmový projekt na ochranu obyvatelstva" jsem se ovšem nechytala vůbec.

Teď sedím v bistru Santinka v Dejvicích, kde jsem si vyzvedla průkaz, piju černý čaj (už druhý), a krásně to tu voní croissanty a hraje francouzské rádio (a zrovna teď La Mere, sice jen melodie, ale je to fajn :3). A chodí sem hipsteři :D

A od pondělí je zima, že to člověk nečekal. No, naštěstí s sebou mám drahouše (to je ten můj dlouhý gotický kabát) a nějaký ten svetř, tedy nezmrznu. Jen to bude chtít nový deštník :D