Září 2016

Shakira - Try Everything

17. září 2016 v 9:39 | Psiren |  Hudbograf
Vlastně ani nevím, proč jsem na Zootopii koukala, ale musím říct, že je to fajn animák.
Ale mohli nechat ten původní nápad, že dravci by nosili hlídací obojky :D i když pak by to bylo dost smutné.
Mimochodem...viděla jsem blbě, nebo tam vůbec nejsou ptáci? Jediná zmínka o ptácích je v českém dabingu, jak se říká sově, která blbě kouká - vejr (v originálním znění byl vtip o tom, jak se říká velbloudovi, který má tři hrby...těhotný :D ta scéna, kdy Dashovi dojde ten vtip, je k nezaplacení :D). Jo a ještě je zmínečka v tomhle songu.
Ale nikde ani jeden pták O.o
Asi se tvůrcům anatomicky nehodili.

Každopádně, tahle písnička je dobrá. Úplně mimo můj žánr, ale dobrá.
Je vtipné, že Shakira je udělaná jako gazela, protože o ní údajně kdysi učitel hudby řekl, že má hlas jako koza :D


Text:
I messed up tonight, I lost another fight
I still mess up but I'll just start again
I keep falling down, I keep on hitting the ground
I always get up now to see what's next

Birds don't just fly, they fall down and get up
Nobody learns without getting it wrong

Caravan Palace - Lone Digger

16. září 2016 v 15:10 | Psiren |  Hudbograf
Tohle je...je...tohle jsem nečekala :D
Ale je to super :D
Jedna z písniček, ke které je vždy třeba sledovat i klip :D

Labuť s lidskýma nohama a kobry s RUKAMA a NOHAMA jsou...creepy.
A vůbec netuším, jak jsem se k tomuhle dostala přes Cheeki Breeki Hardbass Anthem (k té vím, jak jsem se dostala...přes Life of Boris :D a k Borisovi jsem se dostala...už nevém. Složité jsou cesty na YTB).


Text:
Hey, brother, what you thinking?
Leave that old record spinning
You feel the rhythm, going
(They call it lonely digging)
Let's end your time to lay low
Your knees a-bending, so
It's time to get up and let go
(You're gonna come undone)

Star Trek vs Battlestar Galactica

5. září 2016 v 13:10 | Psiren |  Trekkie's
Zřejmě se jsem víc do sci-fi než do fantasy. Dává to smysl :D

Na YTB jsem našla velmi pěkně udělaný fiktivní souboj lodí Hvězdné federace s loděmi jakýchsi záporáků (nebo co) z Battlestar Galactica. Komentáře pod videem se týkají i faktu, že zbraně lodí ze Star Treku by udělaly smaženici z lodí BG prakticky hned, ale nejsem znalec BG (popravdě řečeno, ani si nevybavuji, o čem Battlestar Galactica je, nicméně se na to asi časem vrhnu), nemůžu tedy tvrdit, že je to pravda...ale jako trekkie doufám, že ano :D i když ta BG loď se střílecím otáčecím talířem vypadá dobře.

Efekty dobré, a je to jen o bitvě, vůbec se tam nemluví, prostě se jen lodičky ve vesmírou perou a je to moc bašta.

Popisek u videa:
"The Galaxy Class USS Enterprise (NCC-1701-D) discovers the ruins of the Battlestar Galactica in orbit around the planet Caprica and determines, via scan, that it's inhabitants had been Capricans of human decent .. Upon after summoning support from other Federation Starships, the USS Enterprise follows the trail left behind by the Cylon ships at warp speed in order to intercept them before they can do any more damage to the Capricans ... By the time the Enterprise intercepts the Cylon Basestars, the last Caprican Battlestar had been destroyed leaving the civilian Capricans undefended .. The Enterprise positions itself between the Capricans and the Cylon Basestar ships and the battle begins between the Federation Starships and the Cylons."


Star Trek: Beyond (2016)

2. září 2016 v 12:00 | Psiren |  Star Trek
Ohoho~
Podařilo se mi přemluvit kámoše, aby na to se mnou šel, i když to už jednou viděl, ačkoliv...byla bych asi schopná jít na to sama, vždyť je to STAR TREK :D
No a potřebovala bych to vidět ještě...xkrát.
*trekkie intensifies*
Když film začal, byla jsem tozklepaná jako malá holka...i když to mohlo být tím, že jsem po týdnu měla cigaretu :D

Ještě než vylezl trailer, tak jsem doufala, že tam nezamotají Borgy, protože to by bylo totální znásilnění časové linie, po traileru už jsem spíš doufala jen v to, aby to nepřehnali, už tak mi zamotali hlavu (o čemž jsem psala) s tou čmárkatou děvčicou (kterou hraje Sofia Boutella, tedy Gazelle z Kingsman: The Secret Service), a hrozně mě štvalo, že zničili Enterprise.
ZNIČILI ENTERPRISE, PARCHANTI!
MOJI ENTEPRISE!

Prý včely :D

Jinak fantazie to dohromady moc nepobralo, ale co...jízda to byla.
Záhadný artefakt - součást dávné zbraně, tu chce jeden záporák z planety Nebreč skryté za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, kapitánka unesené lodi žádá Federaci o pomoc (KONEČNĚ jsem viděla překladač), ta pošle Enterprise...a ta poletí leda do prdele, protože u planety ji sejmou...včely. Kdo se stihne evakuovat, toho stejně srazí na planetu a zadrží jako rukojmí (a jako monočlánky k nabíjení pro šéfa, jako...to byla jedna z nejošklivějších scén, které kdy v úplně celém Star Treku byly).
Scény ničení Enterprise byly...monumentální. Gondoly fuč, trup fuč, zbyl talíř, ten dopadl na planetu (v tu chvíli jsem si říkala, že konstruktéři by byli pyšní, že zůstal vcelku...no mindfuck no).

Spock s dírou v boku byl též hustý.

Ale ta zbraň...vážně mě zajímají zbraně hromadného ničení, takže mě velice nadchlo, že se z toho vyklubala biologická zbraň :D

A stručně: Kirk se zbytkem posádky zprovozní stařičkou loď USS Franklin, která na planetě kdysi přistála a kterou kryly hologramové štíty, dostane se do vemsíru, kde se Krall (záporák) mezití pokouší dostat zbraň na obří vesmírnou základnu Yorktown, no a dopadne to dobře, ale Krallova pravá identita, to mě moc nenadchli. Nemělo to tu jiskru jako Into Darkness (ono už je to tři roky...?).
Heartbreaking moment: Kirk s Čechovem našli napůl zničený talíř Enterprise. Čechov: "The Enteprise..." ježišmarja to bylo tak smutné T_T
Ale na konci ji zase postavili! :3
A byly nádherně udělané závěrečné titulky.


Neee můj drahoušeeek:

Držení Kirka za krk je zjevně mezigalaktický sport: