Červenec 2016

Linkin Park - Numb

30. července 2016 v 11:00 | Psiren |  Hudbograf
Opět z Meteory, jedna z mých neojblíbenějších :3
Oh my melody, to ještě byli svoji a nepřizpůsobovali se trhu...
Btw, mám za to, že Evropa2 udělala svůj cover :D


Linkin Park - Figure 09

30. července 2016 v 9:59 | Psiren |  Hudbograf
Z jejich nejlepšího alba - Meteora :3
...nebudu tvrdit, že kvůli Hitům Zdena z Popradu tam místo "You´ve become a part of me" neslyším "Jupíka mám pod okneeeem!" :D :D


(tyDi feat.) Kerli - Stardust

28. července 2016 v 14:37 | Psiren |  Hudbograf
Nějak téhle space-forest-whatever ženě zase přicházím na sluch :D

A tohle se moc pěkně poslouchá :3


Válečný vtip...pro znalce dějepisu

27. července 2016 v 16:23 | Psiren |  Đas Wochenende
V hospodě v Newcastlu sedí německý tirák a rýpe, jak jsou britští řidiči pomalí.
"Já naložím náklad v Hamburku, projedu Holandsko, Belgii, vyložím náklad v Newcastlu a do dvou dnů jsem zpátky v Hamburku."
Děda sedící u sousedního stolu povídá:
"To já jsem za svejch mladejch let ráno naložil náklad v Newcastlu, dopoledne jsem ho vyložil v Hamburku a ještě jsem to stihl zpátky do Newcastlu na oběd."
"Vážně?", zarazí se Němec, "a co jste to řídil?"
Děda suše ucedí: "Lancaster."

___________
- no do prče :D

Mezitím v armyshopu vol. II

27. července 2016 v 16:14 | Psiren |  Úmrtníček
V tomto výběru i meanwhily mimo armyshop.

Vol. 2

Meanwhile in armyshop SWAG edition:
Kluk: Brýden, máte mačetu yolo?
Já: ...mačetu YOLO?
Kluk: Teda bolo! Mačetu bolo sem chtěl říct!
- swaghetti yolognese, please

Meanwhile in armyshop:
Pán: A proč se tomu vlastně říká křesadlo?
Já: Od slova křesat.
Pán: Aha. A co to znamená?
Já: ...
- já už tady nechci být

Meanwhile in armyshop ULTRA:
Jdou okolo chlap se ženskou a baví se:
Chlap: "No ono to neni tak jednoduchý."
Ženská: "No to je jako když začneš natáčet porno."
- pak už jsem je neslyšela :D

Star Trek VIII.: První kontakt

27. července 2016 v 15:11 | Psiren |  Star Trek
No, jak jsem předpověděla, propukla u mě zase Star Trek mánie...což nevadí.

Nutno říci, že filmy Star Trek (is těmi novými je jich docela dost, a to je fajn :3) jsou o dost jiné než seriál - sice stejní herci, ale lepší efekty, promyšlenější scénář a vůbec se na to kouká mnohem lépe, než na některé díly starých řad seriálu (kde jsou občas dost...směšné momenty - papundeklové kulisy a polystyrenové šutry...), protože to si někdy říkám, že, do prrrrče, to na to měli tři dolary nebo co?

Čiže:

Star Trek VIII: První kontakt
- aneb jak to všechno začalo a mohlo neslavně skončit.
- posádka odpovídá řadě Star Trek: New Generation
Oblíbená rasa Borgů (oblíbená u fanoušků, Star Fleet asimilaci moc ráda nemá...) by strašně ráda stihla získat Zemi pro sebe dříve, než se lidé vydají do kosmu nasvětelnou rychlostí a tím splní podmínku pro kontakt s mimozemskou rasou, no a protože to udělají tak, že se po zničení své super krychle při boji s Enterprise a dalšími loděmi vydají časem nazpět, následuje je Enteprise, jejíhož kapitána před 6 lety - překvapení - Borgové asimilovali a chtěli použít pro "likvidaci" lidstva. No Jean-Luc Picard z toho radost neměl, ono mít místo očička stroječek a v těle všemožné implantátky a pak to ze sebe nechávat vymontovat...to není moc pěkný zážitek.
Jenže Borgové jsou vyčůraní a zatímco se kus posádky snaží na Zemi zajistit start nadsvětelné lodi, tak oni asimilují část Enterprise a její posádky :D byla to hrozná prča, chtěli asimilovat i Data (android, jedna z nejlepších postav Star Trek: New generation) a implantovali mu lidskou kůži :D
Všechno to vede borgská královna, což je v podstatě hlava ženské s kusem hrudi a páteří, která má připojovací tělo, a vůbec celkově jsou v tom filmu k vidění zajímavé tělesné modifikace.

"Odpor je marný"
- to si Data od Picarda půjčil šikovně :D

Online ke shlédnutí? Jo, je :D

Era - Enae Volare

23. července 2016 v 10:01 | Psiren |  Hudbograf
Díky Lady de Vampire Victoria (ty bláho, to je asi jako když já se psala "Nosferatu Psiren, NEblahé paměti", to bylo též dlouhé jako týden před výplatou :D) jsem si uvědomila, že i když Eru sosám...tak jsem to sem nikdy nedala :D

Kromě Ameno je asi nejvíce známá Enae volare díky filmu Návštěvníci (jedna z mála komedií, kterou snesu :D Jean Reno :D), i když mi tak nějak nikdy nedošlo, že je to Era...no a někdy před půl rokem mi to teprve docvaklo, a to prosím Eric Levi dělal hudbu k celému filmu...ale když já to viděla naposledy někdy ve 12 :D a doteď si pořád pamatuju některé scény
"Otče, slíbil jste, že na mé svatební hostině nebudete krkat!"
"Blergh"
:D :D

Akorát je nějak moc verzí...a já se pořád snažím najít tu z Návštěvníků, ta mi totiž při té scéně, kdy Godefroy jede na koni městem, přišla rychlejší než ty jiné verze... :'D

A místo "Emeo Diavole" jim pořád rozumím "Ve jménu Danone". Ergh.


Asi ofiko videoklip:

Swing you sinners!

22. července 2016 v 16:56 | Psiren |  Đas Wochenende
Ať žije stránka Creepypasta na Fb :D

Ta animace je prostě úžasná :3


Good night! This is your finish brother! You're never going to get away! Oh no! Oh yeah! You'll never rob another hen-house! You've sinned and now you must ordain! Oh no! Oh yeah! We're going to pulverize you brother, You needed it! And scatter all your bones away!

Mezitím v armyshopu vol. I

22. července 2016 v 16:46 | Psiren |  Úmrtníček
Protože v armyshopu, kde přes léto hniju, zažívám občas poměrně legendární story, které pak dávám na Facebook, kde se těší docela velkému zájmu, a neboť jsem sem už hodila Meanwhile na intru, dám své armyshopové balady i sem.
Jinak o armyshopu jsem tu už psala v souvislosti s typy lidí, kteří mi sem chodí: Psiren za pultem.

Nebudu je sem ale dávat chronologicky, ony na sebe ani nijak časově nenavazují.

Je jich hodně, takže je budu dávat postupně :D

Vol. 1

Meanwhile in armyshop:
Pán: Dobrý den...máte tady prosímvás i lyže?"
Já: ...ne...
Pán: "Aha...tak nashle.

Meanwhile in armyshop:
Pár kluků (cca 12 let) se venku dohaduje, jestli půjdou ke mně dovnitř.
"Ale za chvíli nám jede bus!"
"To stihnem!"
"Pojďteee, bude srandaaaa."
"To nestihnem."
"Tak pojďte se mnou, bude srandaaa."
- ne, nebude sranda. NEBUDE. Jděte na bus. NEBUDE TADY SRANDA.
- šli na bus

Star Trek - Horizon (2016)

20. července 2016 v 10:27 | Psiren |  Star Trek
Fan made movie, takže to podle toho většinou vypadá, nicméně i tak je to velmi fajn :3
Efekty mnohdy lepší než v "profi" Star Treku, a když si uvědomíme, že je to skutečně fanouškovský film, tak to vlastně není tak špatné, jak by to mohlo být (ačkoliv Iron Sky je zčásti fanouškovský film a je naprosto dokonalý :D hrozně se těším na dvojku - Hitler na tyranosaurovi :D)...no oddechovka rozhodně skvělá. Film začal vznikat už v roce 2012 a vyšel v únoru tohoto roku...dlouhá cesta, ale myslím, že vyplatila se.
A tak se zdá, že tentokrát budu posedlá Star Trekem.
To nevadí.
Star Treku je hooodně :3
Aji nový film bude :3 jen doufám, že to moc nezbabrali s časovou linií...
...
..
.
A co je na ST - Horizon super?
Je celý na YTB :D

Kolik ještě? - obavy běžného občana

15. července 2016 v 10:33 | Psiren |  Đas Wochenende
Ze všech stran (dá se říci...) se na nás valí zprávy o útocích, úmrtích a chaosu ve světě. Bylo tomu tak, je tomu tak...a bohužel tomu zjevně vždycky bude.
A já si říkám - kolik ještě? Kolik ještě musí zemřít civilistů, nevinných mužů, žen a dětí, než si "ti nahoře" uvědomí, že jejich šachová hra (nebo jak si to vlastně to své vládnutí představují) stojí životy lidí? Jim se nic nestane, oni jsou mimo nebezpečí, proto jim je to jedno - tak to prostě běžnému občanu přijde.
Kolik teroristických útoků (jako těch loni ve Francii, a toho dnes v noci - opět ve Francii, letiště v Istanbulu a všude jinde, a nezapomeňme na sexuální násilí v Rakousku, Německu, sice to nejsou teroristické útoky, ale sakra tak normální to není) jim bude stačit, aby konečně vytáhli hlavy ze svých či cizích zadků a dělali svou práci?
Když jsme tedy ty civlizované země, nemělo by tu být pro občany bezpečno?
Co dělá NATO? Co dělá EU? Dělají vůbec něco kromě snahy získat území s ropou? A co USA? Amerika se jen směje, jí tam nikdo neleze. Bílí se cpali tam, kam neměli, a teď sklízíme krvavou úrodu. Divte se pak, že Velká Británie chce opustit potápějící se loď, kterou EU bezesporu je. Možná by po Brexitu měl následovat Czechout?

Přijde mi, že pořád jen ustupujeme. Do Evropy jde pomalu tsunami lidí, kteří zde očekávají skorem ráj na zemi (jejich ráj za naše peníze), ale tito uprchlíci se nechtějí integrovat, rozhodně ne všichni. Oni tu chtějí jen parazitovat. A kdo ví, zda jsou všichni skutečně uprchlíci?
Že když nejsem v jejich kůži, tak si to nedokážu představit, jaké to je? Toto není argument. Člověk si vždy chránil to své, a lidstvo bylo vždy rozděleno, a tak jako my nepatříme do jejich zemí, oni nepatří do našich, a naše kultury se navzájem vylučují, nehledě na jejich náboženské zaměření.* Nezajímá mě jejich osud, tak jako můj osud nezajímá je. A nejde o rasismus ani o lhostejnost, jen o povědomí rozdílností, kterých si všimne každý, kdo má mozek a umí ho používat (sluníčkáři jsou jiný živočišný druh). Pár jedinců (obrazně řečeno) tam i tam, to je v pořádku, ale desetitisíce či statisíce, to už v pořádku rozhodně není. Jsme rozděleni vzhledem, kulturou, jazykem, způsobem myšlení - to není jen náhoda.
Přesto sem proudí dál, a ti, kteří pocházejí z jejich krve, zabíjejí ty, ke kterým přišli pro ochranu už déle předtím, nebo se zde narodili - a měli by už tedy být integrováni.

Ale my jsme jim spíše pro smích, tak proč by se měli integrovat?

Hluboko uvnitř mám obavy, kam až tohle všechno zajde. A kdy se s tím začne něco doopravdy dělat, protože běžný občan se ani nedozví, jestli se opravdu něco dělá. Mám chuť najít někde olbřímí amplion a vyřvat v něm do světa, ať se lidé proberou, a hlavně "ti nahoře", že my tady dole se jaksi začínáme bát.
Nikdo neví, kolik takových "zradikalizovaných vlků" ve světě je. Hlavně že policie různých států měla některé z nich v hledáčku nebo s nimi celkově už dříve byly problémy, že.
V České republice je zatím klid, ale kdo říká, že tu bude pořád? Psala jsem o tom vlastně už v listopadu - Můj výhled do blízké budoucnosti? Hořící města, mrtví lidé a řeky krve. A pořád si zatím stojím...

Mám obavy, jestli naše děti, a vůbec budoucí generace, ještě zažijí svobodu, život bez obav z terorismu a - řeknu to naplno - převážně bílou Evropu.
V srpnu letím do Švýcarska, ze Švýcarska pak do jiné země a zpátky a poté znovu do Čech. Kdo mi může zaručit bezpečnost?
Píšu tenhle článek z pohledu běžného občana, tedy člověka, který toho o těhle věcech mnoho neví. Tedy snažila jsem se, ono když se to člověk učí ve škole, tak ví o trošičku víc...

* Jsem jediná, komu přijde v dnešní době představa jakéhokoliv náboženství spíše směšná?

Jaroslav Foglar - Rychlé šípy

13. července 2016 v 15:47 | Psiren |  Knihograf
No...tak teď jedu Rychlé šípy.

Rovnou toho využiju a poprvé něco hodím to téhle chudinky opuštěné rakvičky o knihách...

Asi před 5 dny jsem si vzpomněla na velkou komixovou knihu, kterou jsem dostala kdysi k Vánocům (v roce 2001...? Ta knížka je vydaná roku 2001...to by odpovídalo i věkově). Říkala jsem si: "Ty bláho, Rychlé šípy, to bych si mohla číst u snídaně...", a nedlouho poté vejdu do obýváku a oni v televizi dávají Záhadu hlavolamu :D akorát nevím, jestli film, nebo seriál to byl...a tak jsem si řekla. "Hle, Hlína ti dává znamení, tož počni po...15 letech...opět číst Rychlošípy."
Je to tahle krásná žlutá obryně:

(To je to vážně už 15 let!?)
Kde jsou ty časy, kdy jsme s holkami měly klub Rychlé šipky (ne, vůbec jsme se neopičily...).
Někde je doma dodnes polystyrenový terč...

Za Narnii, vole

8. července 2016 v 15:47 | Psiren |  Úmrtníček
Errrgh takže zase sedím v armyshopu a hrozně mě to baví, ano.
A budu tu sedět do začátku srpna, pak na dva týdny zmizím a pak tu opět budu až do konce září.
DELIGHTFUL.

Poslední tři dny jedu Letopisy Narnie.
Můj mozek asi něco chce dohnat nebo co.
Filmy, knížky, whatever Narnia related.
Ne že bych jindy Narnii neměla ráda, je to má oblíbenina, ale takhle šílet?

Předtím FMA a Soul Eater, teď Narnie, a je mi jasné, že příští týden to bude Pán prstenů, Hobbit, Star Wars nebo Star Trek nebo tak něco, jako kdybych prostě nemohla jen tak v klidu existovat, ne, moje hlava potřebuje něco žrát a nejlépe jednu věc pár dní dokola.

A tak si říkám, jestli je to normální.


Hollywood Undead - This Love This Hate

7. července 2016 v 14:34 | Psiren |  Hollywood Undead

To jdu takhle včera spát a tohle mi začne hrát v hlavě...neslyšela jsem ji rok určitě.
Moje hlava mi prostě přehrává písničky :D někdy je problém najít záložku, na které hrají.
Tohle je vůbec první song, který jsem od HU kdy slyšela...
A když to tak poslouchám, tak to prakticky ani není v jejich stylu. Ty bláho, z roku 2008 :D


40 Years of Goth Style (in under 4 minutes)

7. července 2016 v 11:36 | Psiren |  Đas Wochenende
Dlouho jsem nekoumala, co za srance je sledováno aktuálně nejvíce, tož podívala jsem se a...
První, co mě napadlo:
"This is so not okay."
(vážně, napadlo mě to anglicky, jsem ztracená v překladu)
Největší prča - nálet videí "goths reacts to 40 years of goth style" od všech různých možných gothiků. A všichni to sepsuli :D akorát jak se tak na některé ty gothiky dívám, tak si říkám, jestli se já mám vůbec právo označovat za gothičku, protože oproti většině z nich vypadám, ač oděna podle mě dost "mimo standard", běžně oblečená.
Mám na mysli, když se vyloženě "obleču" gothicky, ne když sedím v armyshopu celý den a musím mít na sobě pohodlné hadry :D


Už dopředu přemýšlím, jak se budu oblékat v budoucí práci, abych si zachovala "to své" a zároveň nikoho nepoňoukala.

Meanwhile státnice.

4. července 2016 v 17:01 | Psiren |  Úmrtníček
(Už je to týden a já to píšu až teď...zdržel mě Soul Eater.)

Takže jsem v pondělí 27.6. jako poslední štace slavně porazila ujakovskou hydru, za odměnu dostala 4 jedničky a teď se můžu soustředit na přijímačky :D

Příprava na státnice byla velice zajímavá, neboť jsem zpočátku hodlala přepsat si materiály, tak jak to dělám u všech zkoušek, ručně, ale po prvním pokusu, kdy jsem napsala pár řádků a zjistila, že to nepůjde, neb za a) ručně už moc psát neumím, a za b) při množství všech těch vědomostí bych si zlomila ruku, jsem usoudila, že půjdu cestou elektronickou - přepsala jsem si to ve Wordu :D měla jsem totiž okruhy už vypracované získané tak různě kolem (důležité pravidlo informačního ninji - neprozradit zdroj), jen byly příliš obsáhlé a především nebyly ve verzi Psiren, takže jsem je musela upravit.
Bylo tam velmi mnoho sranců.
Nicméně - zvládla jsem to.

Jelikož jsme coby ranní skupina začínali v 7:30, byla jsem donucena přespat jednu noc na intru, kde zrovn dlela i jedna slečna, která shodou okolností studuje na ČVUT, kam hodlám jít na magisterské, byla velmi ohleduplná a nerušila mě, takže jsem jí odpustila, že v době mé nepřítomnosti zabrala mou postel. Alespoň jsem to měla blíže ke dveřím.

Přijela jsem do Prahy něco po 12 a od 13:00 byla ve své oblíbené kavárně, kde jsem pila kávu, malinovku, jedla tousty a kouřila, přičemž jsem si opakovala látku, což jsem stihla dva předměty, ten poslední jsem dala až na intru.
Nutno dodat, že jeden předmět jsem si přečetla jen jednou (doma v pátek) a pak jen letem světem, jednalo se o sociální psychologii, kterou jsme, dá se říci, ani nebrali :)
Zbylé dva předměty jsem z velké míry znala ještě z VOŠ.

Tedy ráno jsem byla u školy už v 6:30, zjistila, že je dosud zamčeno, pokecala s ostatními soon-to-be-or-not-to-be absolventy, posléze se usadila na chodbě...a zjistila, že nás ráno jde 9, já jdu poslední a jsem jediná ženského pohlaví. Neměla jsem z toho radost, neb komise byla čistě pánská a mě jaksi při balení nedošlo, že ta halenka, kterou si beru, je docela...výstřižná.

Tož čekala jsem, sledovala tekoucí nervy kolem sebe, sem tam zašla na cigáro, zrazu přišla má chvíle.
Než jsem vstoupila do dveří, zahlásila jsem (docela tiše) "Za Narnii! Za Aslana!" a pak zcela civilizovaně pozdravila, vytáhla jsem si otázky (ne ty, co jsem zrovna chtěla, ale šlo to), posadila se na potítko a jala se spisovat vše, co bylo třeba.
A narazila jsem na problém.
Zapomněla jsem na docela důležitou věc.
Na kterou stranu se píše velké tiskací L :)

Nicméně při mluvení není slyšet, na kterou stranu písmena říkáte, takže pohoda :D kolega přede mnou měl vážnější problém, po dotazu "Která řeka může v Praze způsobit povodně." nebyl schopen odpovědět, že se jedná o Vltavu, a po dalším dotazu "Na které řece je v ČR nejvíce chemiček? Na největší řece?" mu nedošlo, že se jedná o Labe, ale nakonec to ustál. Možná je divné, že poslouchám cizí zkoušku, ale jsem informační ninja a sbírám informace, kde se dá, protože nikdy nevím, kdy se mi mohou hodit.

Když jsem šla na řadu já, jen jsem stručně řekla cíle mé bakalářské sráce, podivila se nad tím, že většina vody v ČR je majetkem cizích zemí, postupně odpověděla na vylosované otázky, odpověděla jsem na ně dobře (i na tu ze sociální psychologie) a odpověděla jsem i na dodatečnou otázku, co je to identita, načež se vyučující sociální psychologie podivil, proč ostatním přišla ta otázka těžká (asi si někdo vytáhl a komisi sdělil, že ji nechápe) a zda ji za těžkou považuji i já, na což jsem řekla, že mi přijde naprosto srozumitelná. Tak mi poděkoval za mou identitu a já šla :D jediné, co mi vadilo, bylo, že mi onen vyučující neustále skákal do řeči. Myslel to dobře, ale kurdex, to chci říct!
A měli jsme dialog tohoto typu:
Já: "Nejsem si jistá, jestli jsem to nepochopila špatně, ale jedná se o toto a toto..."
On: "To si myslíte vy, že jste to pochopila špatně..."
Já: "Takže jsem to pochopila správně, no to mám radost."
- šlo o tu sociální psychologii. Na tu nadávali všichni. Ten předmět nám byl úplně k ničemu :D
A mluvila jsem jen krátce, protože už nebylo na co čekat.

Při vyhlášení jsem se dozvěděla, že mám vše za výbornou, ačkoli nemám vyznamenání (což jsem nepochopila, neboť spolužačka v odpolední skupině měla stejné známky a vyznamenání měla), ale to je jedno :D promoce jsou v srpnu.

Já a mí dva spolužáci, kteří byli se mnou ve skupině :) zbytek byli dálkaři.
Takže prozatím mám hotovo.

A nyní...

Fullmetal Alchemist, Soul Eater and shiet

4. července 2016 v 16:33 | Psiren |  Đas Wochenende
Před státnicemi jsem sjela mangu Fullmetal Alchemist a anime FMA: Brotherhood, jako kdyby na tom záležel můj život (a upřímně jsem doufala, že to stihnu tak, abych se pak mohla začít učit :D), a teď po státnicích jsem sjela anime Soul Eater a zrovna dnes dočetla mangu. Ta je delší. A lepší než anime.
PROČ TO ANIME TAK ZKROUHLI.

Ale musím říct, že obojí (FMA i SE) jsem teď vnímala jinak, než když jsem to viděla/ četla prvně. FMA jsem se předtím dlouuuho vyhýbala, nezaujalo mě "představení" mangy na nějaké stránce, kde se manga dala číst česky (to jsem byla snad ještě na střední), pak jsem se do toho pustila a žrala to nezavřeně.
(Stejně tak jsem se dlouho vyhýbala i Hellsingu a hle, dnes je to má nejoblíbenější kreslenina.)

A Soul Eater? Ten se stal mou obsesí v době mého prvního ročníku na VOŠ, toho prvně prvního ročníku (pak jsem změnila obor a šla do prváku znovu), a to zrovna během zkouškového. Dokonce jsem si ho stáhla, ale už nevím kde :'D vím jen, že jsem jela díl za dílem do dvou do rána a učila se na poslední chvíli. S mým přestupem na druhý obor to ale nemělo nic společného, můj mozek v pohodě stíhá vnímat seriál i učení (viz posledníé rok VOŠky, sledovala jsem Supernatural a zároveň se učila angličtinu. No vidíš, Supernatural. Měla bych to dokoukat...). Pak jsem objevila mangu a zjistila, že ta je od určité části úplně jiná, ale mám dojem, že úplně dočetla jsem ji až dnes, nebo v té době možná nebyla poslední kapitola ještě přeložená do angličtiny...? Netuším, už je to skoro 5 let.

A během těch pěti let se změnil můj pohled na svět, na sebe sama a ostatní. Ve FMA jsem rozpoznala to zlé, co v něm bylo, a v Soul Eateru jsem našla jiný výklad než prvně (a že i přes směšnou kresbu není vůbec směšný).
Co Edward musel vytrpět, když každý den viděl místo svého bratra jen brnění, ve kterém byla Alphonsova duše. Jaký strach musel Alphonse mít. A jaký pocit to je, zabíjet na rozkaz a vědět, že pro ostatní zůstanu zrůda, která během vteřiny kolem sebe vše spálí na uhel jako Roy Mustang.
A jak špatně se bojuje s tím, co máte v sobě, ať už je to šílenství nebo strach. A že s lidmi (nebo čímkoli s duší) jako je Death the Kid, se může hodně špatně vycházet, i když za svou neurotickou povahu nemohou :D a jak sakra vypadá matka Maky.
Jasně, jsou to vymyšlené postavy, alchymie nefunguje a neexistují zbraně, které se mění do lidského tvaru a zpět, ale kdo říká, že to není alegorie? Když někdo někomu neúmyslně ublíží a následky si nese celý život, když někdo plní rozkazy a rve ho to na kusy, když se někdo tak strašně bojí a musí s tím strachem žít, když se někdo tak moc snaží utvořit vše k obrazu svému a nedaří se mu to, když někdo využívá jiné?

Jsou to jen komixy a kreslené seriály, ale něco v nich nalézt lze.

This is so deep I can see Adele rolling in it...