Březen 2016

Kuřácké desatero

30. března 2016 v 16:08 | Psiren |  Đas Wochenende
Stoupající hejtování proti obci kuřáků (jíž jsem členem nějakých osm let) mě dovedlo k názoru, že pokud by tato kuřácká obec dodržovala pár jednoduchých pravidel, možná by ono hejtování nebylo tak intenzivní (i když zarytí hejtři budou hejtovat stále, protože kouření škodí vám i LIDEM VE VAŠEM OKOLÍ přece).

Což u mě vyústilo ve snahu sepsat jakési "kuřácké desatero" (protože vůbec nemám psát něco do školy, že).

  1. Kuř jen tam, kde se kouřit smí. Respektuj zákaz kouření na uzavřených zastávkách, nádražích, v podnicích, bytě atd., pokud se nejedná o situační výjimku.
  2. Jsi-li v přítomnosti nekuřáka a dost dobře ho neznáš, zeptej se, zda mu vadí kouření, pokud odpoví, že ano, pak v jeho přítomnosti tedy nekuř. Kámoši jsou jiná sorta, i tak ale měj ruku s cigaretou blízko u sebe, aby někdo nedostal žhavíčkem.
  3. Související - pokud například v kavárně (kde se kouřit smí) jsi zrovna jediný kuřák a nekuřák u vedlejšího stolu tě SLUŠNĚ požádá, zda by se s tou cigaretou nedalo počkat, až odejde, zkus mu vyhovět (pokud je v kavárně kuřáků více, toto neřeš, ledaže byste s tím nekuřákem zrovna seděli u jednoho stolu, protože table-sharing). Neslušné požádání zkus vyřešit slušně, dle situace.
  4. Kouříš-li na veřejnosti, snaž se neobtěžovat kolemjdoucí kouřem a neohrožovat jejich oblečení/ kůži žhavíčkem, čiže stoupni si někde mimo (platí i pro fronty venku atd.).
  5. Související - jdeš-li se zapálenou cigaretou mezi lidmi, drž kuřáckou ruku blízko u sebe (nebuď tzv. "mávač") a nefoukej kouř ostatním do obličeje - prochází-li někdo těsně kolem tebe, s vyfouknutím chvíli počkej, nebo foukni vedle.
  6. Je-li v místnosti (menší kavárna či tak nějak a kouř se tam hodně kumuluje) dítě, nekuř. Pokud doprovod dítěte kouří, je rozhodnutí na tobě.
  7. Nedopalky NEHÁZEJ na zem. Dnes není těžké potkat někde koš či popelnici, v nejhorším případě kanál.
  8. Popel odklepávej DO NĚČEHO, pokud máš tu možnost. Na zem pouze venku, není-li zbytí. Máš-li k dispozici popelník, využij ho a snaž se nedělat nepořádek kolem.
  9. Krabička od cigaret je odpad jako každý jiný - patří tedy do koše nebo popelnice. A je-li v dosahu kontejner na papír, neváhej a třiď. To samé platí pro papírky a igeliteček z nové krabičky a staré zapalovače.
  10. Rozhodně NEFOUKEJ kouř z cigarety někomu DO OBLIČEJE. I kuřákům to může vadit. Kouř foukej nejlépe nahoru nebo někam vedle, jsi-li s někým kousek od sebe.
Snad je to dost srozumitelné.
Stejně to asi píšu jen pro sebe :DDD


Bakalářská sráce

15. března 2016 v 13:39 | Psiren |  Úmrtníček
Konečně jsem odevzdala bakalářku, a to prosím v termínu, což je zázrak, neboť jsem se domnívala, že si budu muset zaplatit prodloužení o dva týdny...prokrastinace byla silná.
Ale nakonec je mé veledílo již v rukou...ne Božích, ale Komenského. Měla jsem super vedoucího práce, který mě i pochválil:
"No třeba tady kolegyně. Říkám si, neozývá se, neozývá...a najednou u mě v e-mailu taková pěkná práce."
:3

Téma "Chemické havárie" bylo skutečně zajímavé, přesto někdy nezáživné a velice, VELICE obsáhlé. A to jsem si původně chtěla vzít technologické havárie, kde je toho ještě víc.
V mé práci jsem měla nějakých 64 elektronických zdrojů, z nichž 3/4 bylo zahraničních, protože o chemických haváriích někde v amerických Kotěhůlkách toho v češtině mimozemšťan moc nenajde.

Kromě psaní své práce jsem ještě stíhala opravovat práce spolužaček. V termínu jsem opravila čtyři cizí práce, minulý týden pátou, jedna spolužačka si prodloužení zařídit musela, neboť neměla literaturu. Když to shrnu, tak kromě chemických havárií jsem se vzdělala ještě v ropné bezpečnosti, dopravních nehodách, syndromu zanedbávaného dítěte, povodních, a extremismu a jeho symbolice. Much brain.

Zde je má sráce. Barva desek nijak omezena nebyla, takže jsem si vybrala svou oblíbenou :D akorát nevedli červené písmo na desky...jinak to grafické studio mělo velice slušné ceny, práce vypadá pěkně a mohu je jen doporučit.


Kerli - Feral Hearts

14. března 2016 v 22:19 | Psiren |  Hudbograf
I když podobné žánry-nežánry jdou okolo mě, Kerli jsem poslouchala už dříve (ačkoliv ne všechna její díla), bubble-goth mi nijak nevadil a sleduji ji na Fb, kde často postuje.
Ohledně Feral Hearts vždycky pustila pár hintů, třeba gify, ale klip celý šel ven teprve někdy...před třemi týdny? A musím říct, že čekání a těšení se vyplatilo.
Je to trochu zvláštní spojení, taková těžce melodická věc plus její poněkud...nezvyklý hlas, ale dohromady mi to splývá moc pěkně.
Nejvíce se mi líbí její bílý "jelení" charakter, a celkově mi to přijde tak nějak narnijské (ale to už je z mé strany deformace :D).
Jen se mi hrozně těžko chytá význam...či "poselství", nebo takhle - chápu to, ale asi to neumím říct...?


text:
The whole world trying, to tame the spark
But we've got fire, burning bright, hidden
Catch the shimmer of showering stars
The sky gets dimmer, and your light shows