Psiren za pultem

29. prosince 2015 v 16:18 | Psiren |  Đas Wochenende
Když jsem doma během pracovních dnů, jdu do našeho menšího armyshopu v Teplicích. Jsem tu od 9 do 17 hodin, většinu času trávím na pc a ani mi nevadí, že tu jsem.

Ale co mi vadí, jsou někteří lidé, kteří sem chodí.
Některé typy nesnáším.
A jeden člověk může v sobě kombinovat i více typů.

 1. Huliči trávy - vlezou dovnitř, umolousané oblečení, tráva z nich táhne na 4 metry, ošahají kalhoty a jdou pryč.
 2. Echt kuřáci - ačkoliv sama jsem kuřák, někdy se mi chce vymlátit výlohy, když mi sem dovnitř přijde dědek prosáklý smradem z cigaret tak, že i půl hodiny po jeho odchodu je tu vzduch nakyslý neuvěřitelným způsobem.
 3. Čumendovci - tito lidé chodí takzvaně "na čumendu", tedy jen-se-podívat. Někdy vám to řeknou rovnou, někdy ne, všechno prolezou a ošahají, nechají si ukázat dvacet nožů, zdrží se i půl hodiny a zase odejdou.
 4. Nezavírači dveří - přijdou, podívají a koupí/ nekoupí, odejdou...a dveře nechají otevřené. V létě? Ok, to je nechávám otevřené. Ale teď v zimě...?
 5. Dohadovači - dva a více jedinců, kteří se začnou o nějaké věci dohadovat, jestli tuhle nebo raději jinou, jestli jen ten vzor správně, jestli to není moc malé, jestli to není moc drahé... Všechno pěkně nahlas a dlouho. Největší radost mám, když do toho chtějí zatáhnout i mě. Nebo jeden je uvnitř, druhý venku a dohadují se přes dveře. V zimě rezolutně říkám, ať je zavřou, že mi sem táhne. Nezájem, ocaď pocaď, jak říká mamka.
 6. Pcháči - (význam slova je původu rostlinného, viz takový ten bodlák s fialovou kytičkou) přijde, očumuje, ruce v kapsách, hm, pch, tse, 10 minut oxiduje a pak z něj vypadne: "Máte to tady docela drahý, vždyť jsou to jenom maskáče a kanady.". CO MU NA TO MÁTE ŘÍCT!? (ceny máme rozumné, a maskáče a kanady nejsou za pár korun, jak si většina lidí myslí) Vždycky brečím nože. Jiný typ si prohlíží například trička a diví se, že je to všechno ( DVA narvané věšáky pánských triček), paní zase sháněla dětské maskáče a prý jestli toho nemáme víc. Máme DESET druhů dětských maskáčů. Co by ještě chtěla?
 7. Čorky - no o koho myslíte, že jde? U mě zatím VŽDYCKY to byly cigánky. V ruce tašku, stoupne si k věšáku, kde mám pár kousků secondhand, k ní si stoupne další (nebo oxiduje u mě u pultu), kryje ji a ta první to začne ládovat z věšáku do tašky za prupovídek typu "Tohle je pěkný. Nooo to je. A za pár korun." a ta druhá jí buď přizvukuje, nebo se dívá jinam. Já je nechám, pak je požádám, ať to vrátí, ona to vrátí a odejdou. Už mi sem nechodí, protože všechny už vědí, že u mě nepochodí. A nesnáším to jejich "Pani.".
 8. Cigáňata - (Kdo je Rom a šmejd, ať zavře oči a hubu, a kdo je Rom a je slušný, ať komentuje, já se nebojím) Ta chodila hlavně v létě. Smrděla, jak byla nemytá, zato tepláčky značkové, opatlala pulty, chtěla po mě cígo, pak jsem je vyhodila a nedlouho na to se na chodníku u armyshopu objevil nápis "Piča je tam" a šipka ke krámu. Nebo pak takhle sedím, najednou se otevřou dveře, dovnitř nakoukne cigáně, zařve "Píča ste!", zabouchne a hrdinně odběhne s kámoši pryč. Tohle by měli ti, kteří řvou, že Romy diskriminujeme, vidět. A také to, že ti začnou nadávat v Penny, když nemůžeš projet kolem jejich košíku a oni chudáci s ním musí uhnout.
 9. Arabáčata - zatímco dospělí Arabi ke mě moc nechodí, jejich děti mi sem v létě občas zavítaly. Od 8 do 14 let, navoněné, vyfešákované a drzé. Jeden mi sem suverénně vlezl se zapáleným cigárem. Všichni na mě čuměli, když jsem vyhnala jeho a pak i zbytek, protože dohromady jich bylo osm, chtěli koupit nože a jeden chtěl ukrást čepici. Pak jim domluvil můj bombový kámoš z Tpl a oni chodit přestali.
 10. Vymýšleči - přijde a začne si vymýšlet, co by chtěl. Kanady, ale ne moc vojenské. Maskáče, ale spíše jako džíny, tričko woodland, ale méně woodland, nůž, ale ne moc řezací...mohla bych pokračovat ještě dlouho. Pak prohlásí, že to tu není nic moc a odejde.
 11. Mimo mísu - co naprosto mimo po mě lidé chtěli - paní pásek, na němž jsou úchyty na plechovky s pivem, pán se ptal, jestli mám benzín (protože prodávám i vojenský kanystr), jiný pán chtěl stěrače, další zase LYŽE. Ruská delegace po mě požadovala povlečení na polštáře. Jeden pán se epicky spletl a chtěl stetoskopický obušek...
 12. Pozavírači - chodí zásadně těsně před zavíračkou a zdrží se nejméně čtvrt hodiny. A něco si koupí jen každý pátý z nich.
 13. Ramínkáři - vyberou si něco z věšáku, rozhodnou se, že si to koupí - ale ramínko mi s tou věcí k pultu nevezmou. Místo aby ho nechali alespoň v kabince, tak ho pověsí na věšák vedle, na vešák vedle věšáku, na věšák, který je úplně někde jinde... Pak je tu další typ, který si vyzkouší více věcí, jednu si vybere, zbytek vrátí na věšák, ale tím stylem, že DVĚ věci pověsí na JEDNO ramínko, ramínko od té jedné věci pověsí vedle, k pultu mi přinese vybranou věc i s ramínkem...a já pak přepočítávám ramínka a zjistím, že jedno je navíc, pak objevím ony dvě věci na jednom. ZABÍT.
 14. Držgrešle - aneb Za kvalitní nůž je 400 Kč prostě moc, 150 Kč za tričko také, no nedejbože těch 300, a ty kalhoty, nebyla by sleva? A mám to nad pětset, chci ten dárek, a chci si ho vybrat! Já si to koupím u Vietnamců! ...no jen si to u nich kup, za chvíli se ti rukojeť nože rozpadne a ty sjedeš po ostří a ufikneš si prsty, kalhotám povolí švy, tričko se vytahá... Nejlepší na tom je, když podobné věci pronáší člověk, který vůbec nevypadá chudě, právě naopak. Pak přijde člověk, který vypadá jako obejda, a vysolí litra i víc za boty.
 15. Opilci a blázni - netřeba nic vysvětlovat :D
 16. Němci - kapitola sama pro sebe. Ojro ojro, cálen, duju spék dojč, najf, nazi fleg, mačéte. Ale ti poslední dva mladí nácci byli cajk a nechali mi euro dýško. Doufám, že těmi boxery a noži udělali někomu na Vánoce radost :D
To je asi všechno. Ono to bohatě stačí. Kdyby existovala nějaká nákupní kultura, nebo kdyby lidé alespoň dodržovali slušnosti, zvyky a obyčeje, pak by Psiren za pultem nebyla preventivně napružená, když někdo přijde a neumí ani pozdravit.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 6. ledna 2016 v 4:52 | Reagovat

No vidím, že na "multikulti" si moc nepotrpíte :D Jinak ramínkáři jsou pro mě úplně nová kategorie :D Hezky vystiženo.

2 Psiren Psiren | E-mail | Web | 6. ledna 2016 v 23:35 | Reagovat

[1]: multikulti nezájem, je mi jedno, jestli je to bílé, žluté, černé, klidně modré, hlavně ať se to chová slušně :D
Ramínkáře jsem neznala do té doby, než mě rodiče do toho armyshopu prskli :D počítáním ramínek se kontroluje, jestli něco na věšácích nechybí, no a pak mi třeba nevychází počty, že :D

3 Aiko ^_^ Aiko ^_^ | 11. ledna 2016 v 14:31 | Reagovat

Nj, ale když oni ti tmaví se chovat prostě neumí a tady si myslí, že jim to tu snad patří. Jestli je pár vyjímek z tisíce ... Ale souhlas, potvrzuju, že v obchodech s jiným zbožím jsem zažila podobné věci.

4 Psiren Psiren | E-mail | Web | 11. ledna 2016 v 15:25 | Reagovat

[3]: jeden z mála dospělých Arabů, co ke mě přišli, si prohlédl celty, nechal je spadnout na zem a odešel. To si pak připadáš jako idiot. Hlavně si myslí, že bych je měla obskakovat.
Jeden pán (bílý) si na mě chtěl stěžovat šéfovi, protože jsem neotevřela v 9, ale v 9:05. Řekla jsem mu, že s radostí mu dám číslo na mamku, která je mimochodem šéfová a odvezla mě sem trochu později. Raději odešel :D a v pátek jsem zažila další epic story :D

5 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 15. února 2016 v 1:19 | Reagovat

No to mě poser xD. Mimo mísu bylo nejlepší xD.
Já bych byla asi pozavírač, ale já si vždycky něco koupím! Když nic nechci tak do toho obchodu ani nelezu, to se mi nechce xD.

6 Psiren Psiren | E-mail | Web | 15. února 2016 v 14:30 | Reagovat

[5]: Tak tady jde o to, že je to ARMY a hlavně chlapi chodí na čumendu...protože ARMY :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.