Prosinec 2015

Psiren za pultem

29. prosince 2015 v 16:18 | Psiren |  Đas Wochenende
Když jsem doma během pracovních dnů, jdu do našeho menšího armyshopu v Teplicích. Jsem tu od 9 do 17 hodin, většinu času trávím na pc a ani mi nevadí, že tu jsem.

Ale co mi vadí, jsou někteří lidé, kteří sem chodí.
Některé typy nesnáším.
A jeden člověk může v sobě kombinovat i více typů.

  1. Huliči trávy - vlezou dovnitř, umolousané oblečení, tráva z nich táhne na 4 metry, ošahají kalhoty a jdou pryč.
  2. Echt kuřáci - ačkoliv sama jsem kuřák, někdy se mi chce vymlátit výlohy, když mi sem dovnitř přijde dědek prosáklý smradem z cigaret tak, že i půl hodiny po jeho odchodu je tu vzduch nakyslý neuvěřitelným způsobem.
  3. Čumendovci - tito lidé chodí takzvaně "na čumendu", tedy jen-se-podívat. Někdy vám to řeknou rovnou, někdy ne, všechno prolezou a ošahají, nechají si ukázat dvacet nožů, zdrží se i půl hodiny a zase odejdou.

...gender fluid?

29. prosince 2015 v 11:49 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Žádná
Pokud někomu tenhle článek přijde...chtěla jsem napsat homofobní, což je blbost, takže spíše všechno-co-neví-co-je-zač-fobní, ale to je také blbost, fobie je strach, a já se těchto...co to je...hm, osob nebojím :D), tak se sice omlouvám, ale zároveň je mi to jedno. Sorry not sorry.
Takže pokud jste útlocitní, pohlavně citliví, džendrglujd pensekšul wyt etrekšn tu blond endržyns bojs, a shledáváte toto offensive, nebo jste "normální" jedinec a tento článek též shledáváte offensive, tak ciao bella.
____________________________________________
Poslední dobou mi přijde, že lidé už neví, co by samými možnostmi dělali.

Jdu si takhle po asku a najednou na mě vyskočí slovní spojení "gender fluid". Chvíli se na to dívám a říkám si "Aha, tady někdo neví, zda je pán či paní.", jdu dál, a znovu narazím na to samé, hm, zkrátka se to tu nějak sešlo, ale když jsem pak potkala další tři takovéto...existence, byla jsem už značně otrávena. Ono když máte x příspěvků na domovské stránce asku právě od tří džendrflujd osob a vy sami jste spokojení s tím, jak jste se narodili (a navíc nemáte rádi nerozhodné lidi), tak vám to vadit začne. Každý se nějakou tu dobu hledá, jasně, ale aby nevěděl, jestli je chlap nebo ženská, to je problém.


Hele, mě nevadí, když je někdo teplý, studený nebo obojetný (i když "bi" svědčí o nerozhodnosti), ale aby někdo nevěděl, jestli je holka nebo kluk a mezi těmito pohlavími proplouval, to už mi přijde vážně na hlavu. Jistě, člověk se narodí jako žena a zjistí, že se cítí jako muž, ok, jdeme na operaci, když to jde, atd, jinak se ovšem chováme normálně. Ale aby někdo dělal přednost z toho, že je gender fluid, všude to psal a všem to cpal tak, až to vypadá, že kdo se narodil jako žena a cítí se jako žena (a není lesba), tak není normální - takovéto "Nenarodili jsme se jako určité pohlaví. Narodili jsme se se specifickými znaky a společnost nám pohlaví vnutí.". Ne společnost, ale příroda ti dala pohlaví, idiote. Proč to svádíš na společnost? Chyba je v tobě, ne jen v ní. A nevztekej se. Dnešní doba je sice plná sraček, ale i možností pro ty, kteří se narodili vadní.
Ano, vadní.
Netřeba se vztekat.
Dnes má nějakou tu vadu každý.
Tělesnou nebo duševní.
A ani za to nemůžeme. Vlivem zbytků hormonální antikoncepce ve vodě ryby nevědí, jsou-li samečky nebo samičkami. No kde jsem tohle už viděla? Nechci znít zeleně, ale dlouhodobé znečišťování životního prostředí chemikáliemi vedlo k tomu, že už se nerodíme úplně v pořádku. Počítám to tak dvě generace ode mě nazpátek a všechny generace ode mě dopředu, kdy došlo k poškození genetické výbavy. Nejen patnáctiletá lesba, ale i já jsem už "poškozená" (i když jinak), takže klid, obě jsme vadné ;) někdo je teplý, někdo je magor, každý jsme nějaký. Ale je třeba držet se jednoho pravidla "Hleď si každý své amfóry a nezbyde čas na fóry.", v tomto případě tedy není každý zvědavý na tvou orientaci, ne, NENÍ. To je jak s vegany. Jak poznáš vegany? Hned ti to řeknou.

Harley Poe - Everybody Knows My Name

23. prosince 2015 v 16:00 | Psiren |  Hudbograf
Tohle už je originální tvorba Harley Poe.

Ten knír :D


text:
I'm the one I am ignored when your teenagers are bored
Foolishness will hand their careless lives to me
They don't fear what they don't know
Through their ignorance I glow
As they flicker from this dream I'll set them free

Harley Poe - The Hearse song

23. prosince 2015 v 14:40 | Psiren |  Hudbograf
Když jsem tohle slyšela poprvé: "Kurvadoprdele kurvadoprdele TOHLE JE ÚŽASNÝ!"

A také jsem si živě představila, jak to v té rakvi vypadá :D

Ten hlas je...er...nevím jak ho popsat, ale zavrtal se mi do hlavy. Jako ten červ v rakvi. Pohřební atmosféra. Cítím tu hnilobu.

Tenhle song není přímo originální tvorba Harley Poe, jen převzali melodii a udělali kombo různých verzí textu.


text:
Don't ever laugh as a hearse goes by,
For you may be the next to die.

They wrap you up in a big white sheet,
From your head down to your feet.
They put you in a big black box
And cover you up with dirt and rocks,
And all goes well for about a week,
And then your coffin begins to leak.

Nový Star Trek: Beyond

14. prosince 2015 v 22:25 | Psiren |  Trekkie's
...si nedali pokoj a tak v roce 2016 čeká lidstvo zase let s Enterprise.
Podle traileru nedoletíme daleko.
Zdá se, že i tam, kam se dosud nikdo nevydal, je někdo, kdo tam byl už předtím. Nebo tak nějak.
Enterprise na hadry, pár přeživších kdesi na jakési planetě.
Mám tu jeden problém.
Prolezla jsem všechny rasy ve Star Trek univerzu, ale tohle jsem tam nenašla:
Jako CO to je? Je to bílé jako papír, ale nemá to antény jako Aenar. Nibiran? To by museli tvůrci skočit hooodně dopředu v čase, kdyby to plácali podle Star Trek: Into Darkness, kde Nibiranové byli primitivní rasou věřící v jakési klikyháky na papyru (později odhodili klikyháky a klaněli se Enterprise...respektive jejímu obrysu vyrytému do země), a nepřipravenou na první kontakt. A to by nesměla mít ani uši. Nibiranové nemají uši. Jenže je jim hodně podobná, díky bílé (doslova) kůži a těm černým pruhům na xichtě. Xindi-Humanoid? Ti nejsou bílo-černí O.o Že by Rigelian?
Asi je to nějaký mix, nebo si zase tvůrci filmu vymysleli zbrusu novou rasu. Ergh.
Z traileru toho, pro změnu, příliš (kromě té jakési nevím-co-to-je) nevyčteme, jen vidíme, jak se na Enterprise vrhají...lodičky. Hrozně moc lodiček. Tisíce lodiček. Nebo to alespoň jako lodičky vypadá. Roztrhají Enterprise na cucky. Zbytek cucků (skoro celý talíř...) Enteprise dopadne na planetu. Na stejnou planetu dopadnou i evakuační čluny s pár (pár více...?) přeživšími (což je tragédie. Na lodích jako je Enterprise nejsou jen vojáci, ale i jejich rodiny, stovky lidí...), kde potkají to bílo-černé cosi, no a už nebudu spekulovat, ale přijde mi, že se inspirovali Yesterday´s Enterprise, ale to patří do řady Star Trek: The Next Generation (s Picardem), ne do Kirkovy doby. V traileru totiž dojde ke zničení Enterprise dvakrát. Možná opravdu tvůrci skočili v čase...?
No, alespoň tam nenatlačili Borgy. To už by bylo opravdu moc.

Tady je trailer.
Počkám si na červenec...teď už tedy srpen...shiet.

UPDATE: Anton Yelchin, představitel Pavla Chekova (navigátor, v nových Star Trecích takovéto roztomilé rozčepýřené hvížďo s ruským přízvukem - "I can do zat!") tragicky zemřel dne 19. června tohoto roku, kdy jej přimáčklo jeho auto.


Romantically Apocalyptic

12. prosince 2015 v 11:00 | Psiren |  Đas Wochenende
O RA jsem tu už kdysi psala, ale nemůžu ten článek najít, což nevadí.

Před cca dvěma lety jsem narazila na webovou online graphic novelu Romantically Apocalyptic a hned jsem byla v prdeli, protože mě to úplně pohltilo :D
(Asi jsem na ni narazila na AMK.)

Děj se odehrává v post-apo světě, protože lidi byli blbí a příliš spoléhali na technologie, až je ony technologie s láskou zadusily. Jaderné výbuchy, planeta šla do háje. Radiace, radiace everywhere, mutace a další pěkné věci. Mezi tím vším pobíhá pár zbylých přeživších lidí, z nichž jen dva jsou při smyslech a zbytek je rozkošně mimo.
I když u Zee Captaina si tím nejsem jistá, v jeho šílenství je jistá logika :D
Nesmím zapomenout na obřího zmutovaného červa jménem Photoshop. Je to domácí mazlíček.

Myslím, že takový svět by mě sice zabil, ale rozhodně by mě bavil :D

Celá tahle věc vzniká dost složitě. Kombinace fotografií živých herců s fotografiemi nejrůznějších lokalit a hodně moc práce v grafických programech. U skoro každé kapitoly je kromě obrázků ještě psaný příběh.
Též je možno poslouchat při čtení spešl hudbu :D a ta není vůbec špatná: Zee Music

Chci si udělat Zee Captain hrnek.
A hrozně bych chtěla vidět obličej Zee Captaina. Není jasné, jestli je to muž nebo žena, i když podle mě spíš muž, a když ukázal obličej mimozemšťanům (k té části patří i ukázka v tomhle článku, s blastwave :D), tak se nezmohli na nic. I když...možná ten obličej vidět nechci. Chci i nechci :D

"Komix" hier, na deviantartu ho někdo sice překládá i do češtiny, ale v angličtině je to lepší:

ROMANTICALLY APOCALYPTIC
Aničkové Daily Faily II.

9. prosince 2015 v 10:38 | Psiren |  Daily Faily
První Aničkové DF byly už dávno, je čas na nové, protože ta krevetka má už přes rok a čtvrt :D
Je z ní jaderný reaktor.
A to její háro.

Ten pohled :D

Zdržovač obecný

7. prosince 2015 v 12:48 | Psiren |  Úmrtníček
Seminární práce jsou neskutečný opruz, zvláště vymýšlí-li si zadávající vyučující stále nové a nové požadavky.

Také to velice zdržuje.

A nevím, proč bych měla psát seminární práci na téma, které mám vybrané na bakalářskou práci, o němž ještě moc nevím a rozhodně nestihnu za dva týdny zpracovat 10 zákonů, vyhlášek a dalších shitů + několik knih. O chemických haváriích mám totiž jen základní ponětí, seminárku bych o nich samozřejmě napsat mohla, ale jen obecnou. Určitě by to nebyla "zcuklá" bakalářka.
Jestli se vyučujícímu tedy nebude líbit seminárka o chemických zbraních a to, že jsem jako zdroj využívala především svou absolventku (a že jsem měla spoustu pojmů ještě v hlavě, definice atd.), tak nevím. Hlavně že jsme ji měli odevzdat do konce listopadu a NĚKDO si 1.12. vzpomněl, že máme upravit titulní stranu.
Jiná seminárka měla být recenzí na knížku. Sice čtu ráda, ale Ubavit se k smrti od Postmana není zrovna můj šálek kávy, četla jsem to 3x a stejně mi to nějak unikalo (a to nejsem blbá).
Na psychologii jsme měli rozebrat nějakou stresovou situaci. Myslím, že vyučující mě bude mít za psychicky narušeného jedince.
Do leda máme zpracovat historii našeho města a vypsat, které mimořádné události a krizové situace v něm mohou hrozit. Duchcov? No výborně... Bůhví, jestli je vůbec v nějaké zóně ohrožení a jestli má duchcovský Vitrablok nějaký vnější a vnitřní havarijní plán...

Už tak máme málo času, bakalářku odevzdat v únoru (!) a všechno je hrozně natlačené.

Daily Faily XXI

2. prosince 2015 v 12:53 | Psiren |  Daily Faily
(Začínám mít problém vědět, jak se píšou římské číslice. V jedněch poznámkách ze školy mám "papež Jghhd 23.", protože jsem si prostě nemohla vzpomenout, že 23 je XXIII :D)

Pár DF. Random vybráno. Mám hodně materiálu.
Blog.cz by už mohl zavést hromadné vkládání obrázků.
Prosím.

Když si jdete dělat čaj a...moc nepřemýšlíte.

Tenhle hajzl se mnou přijel na intr v tašce.