Září 2015

Velice produktivní toto...

24. září 2015 v 13:50 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Jestli mě něco naštvalo, bylo to včerejší zjištění, že škola začíná až 12.10. (Jdu na UJAK. Na rok. Psiren na univerzitě. WOHOOOO!!! Superrychlokvaška.)
A to jsem se musela dovolat jinam, než nám bylo nakázáno, protože nakázaná paní nebrala signál.

Takže ještě dva týdny budu denně kromě neděle sedět v našem armyshopu a královsky se nudit, sjíždět Snog Marry Avoid, videa od Bunny (Does this thing rrreally worrrrrrrrrk?) a jiná videa (už mi z té angličtiny jebe, ayayayyyyyyyyyy).

Nový stroječek fachá dobře. Spadl mi zatím jen jednou. A už jsem levou polovinu klávesnice pokřtila citronovou Mattoni (během skajpování s Jablíčkem, docela se smála :D). Příští týden zase jedu do Hořovic, prý ten Cibulák stojí za to. Okkk, další chill dny s Jablem :3

Těším se do Prahy. Sice tomu předchází fervent hledání ještě jiné brigády než stem, ale co už, peňauzí je třeba, hh.
English pls.
A těším se do kavárny. Byla jsem tam při vyzvedávání průkazu, zašly jsme s holkama, vážně mi to tam chybí :´D

Sice tenhle rok bude dost hektický, ale co už. To dáme. Musíme.


Proč...? (...a zase ti migranti...)

15. září 2015 v 10:28 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Žádná
Proč bychom vlastně ty migranty/ uprchlíky/ běžence měli brát k nám?
Kam je dáme, kdo bude platit jejich jídlo?
Kolik z nich bude užitečných, kolik z nich bude pracovat?
Kde berou tito lidé tisíce dolarů na cestu?
Proč nemají z valné většiny doklady?
Proč jsou mezi nimi převážně mladí muži?

Nezůstane u desítek tisíc. Brzy to budou stovky tisíc, pak miliony. Tam u nich nezbyde mnoho lidí, ale tady bude plno, a brzy se přidá i ten zbytek, kterému příbuzní otevřou cestu. Migrace? Ne, přesidlování. Exodus. Opouštějí své domovy a hledají nové v Evropě. Německo, země zaslíbená, Velká Británie, Švédsko... neohlášená návštěva s nekonečným trváním a netušenými následky. Není možné, aby se pro všechny tyto uprchlíky našla práce, střecha nad hlavou a jídlo.
Německo je pozvalo. Německo ať si je vezme k sobě. Kvóty? Rámec EU? Schengen? Byla chyba umožnit volný pohyb ze státu do státu, a byla by chyba nekontrolovat hranice. I demokracie má své meze. Proč odsuzovat někoho, kdo brání svou zemi tím, že postaví plot? Proč řičet vzteky, že někdo nepustí na své území člověka bez dokladů?