Květen 2015

Měj se hezky, Žetonku

28. května 2015 v 23:02 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Đas Wochenende
Už je to týden, ale nějak jsem se k tomu pořád nemohla donutit, asi jako kdybych to nechtěla přijmout.
Dne 22.5. odešel Žetonek, můj bráška a kamarád, kůň, kterého jsem měla pěkných pár let a nebýt odchodu do Prahy, měla bych ho pořád. Ale nechala jsem ho v dobrých rukou a to mě uklidňovalo.
1. června by se dožil 14 let, ale bohužel ho dostihla velice vzácná a neléčitelná nemoc s nerozpoznatelnými příznaky, rychlým nástupem, bolestivým průběhem a ještě bolestivějším koncem.
Proto jej nechala Petra uspat, aby už netrpěl.

Mamku to hrozně sebralo, a já se přiznám - neplakala jsem, beru to, jak to je, a nakonec je lepší, že to byla nemoc, protože původně jsme měli všichni za to, že šlo o útok na Petřiny koně.
Ale teď, jak tohle píšu, tak mám slzy na krajíčku a je mi moc smutno.

Mrzí mě, že jsme za Tebou s mamkou nejezdily (i když, naše vina to úplně nebyla, NĚKDO nějak totiž nespolupracoval) a že jsem Tě vlastně neviděla už 4 roky, ale myslela jsem na Tebe velmi často a stačilo mi vědět, že jsi v pořádku, vidět Tvé fotky na netu a věřit, že Tě určitě ještě uvidím.

Sbohem Žetonku, měj se krásně tam za Duhovým mostem.
Milovala jsem Tě.
A milovat budu pořád.


Bára (ze stájí) udělala fotkové video. Asi nebudu mít jak jí to říct osobně, tak jí chci poděkovat alespoň tady, že to udělala.


Krizový menežr...skoro

28. května 2015 v 22:25 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Tak som dozkouškoval. Úspěšně.

Krizové a havarijní plánování za 2 (o fousek zdrhla jednička, svině), ochrana obyvatelstva za 1, krizové řízení & IZS za 2 (ty jedničkové fousky mě serou), právo za 2 (FOUSEK...) a dnes angličtina za 1.
KHP otázek celkem 45, OO jen 15 (a ten připouštěcí test byl...skvělý :D), KŘ&IZS otázek 25, Právo asi 30 (každý jsme to měl číslované jinak... O.o) otázek a angličtina? 25 témat, každé průměrně 4 papíry. Bom-bác-ké.
Můj způsob studování je prostě nemožný.
Dá se říci, že sebevražedný.
Ale vím, že nejsem jediná, kdo se učí den, maximálně dva dny před zkouškou.
Našla jsem ideální kombo - sledovat Supernatural a u toho se učit. Můj mozek (ano, MÁM mozek) se musí soustředit na dvě věci najednou a tímpádem se více snaží :D

Dnešní návštěva na Generálním byla...zdařilá :D

A v kavárně jsem poslouchala Jumeino vyprávění o její prezentaci o čarodějnictví tak zavile, že jsem cukr vysypala místo sobě do kafe DO POPELNÍKU. No co, chtěla jsem čarovat. Véry najs :D

Pro pobavení↓

Příklad z práva:
(som nezpracovával já)
(otázka, kterou jsem si vytáhla z trestního a pořád mlela dokola to samé. Ze správního jsem si vytáhla něco sprostého, měla o tom na papíře jen 10 slov a ta jsem také točila stále dokola, ale kupodivu mi vystačila...)

Předběžné projednání obžaloby

Toto stadium trestního řízení se koná jen v případě, že je nařídí předseda senátu (rozhoduje se podle obsahu obžaloby a obsahu spisu). Jeho účelem je, aby soud prověřil, zda přípravné řízení bylo provedeno v souladu se zákonem a zda výsledky přípravného řízení dostatečně odůvodňují, aby byl obviněný postaven před soud. V rámci předběžného projednání obžaloby může soud rozhodnout např. o vrácení věci státnímu zástupci k došetření, o schválení narovnání či o zastavení trestního stíhání. Jinak nařídí hlavní líčení.
Po tomto projednání lze rozhodnout buď o:
· předložení věci nadřízenému soudu k rozhodnutí o tom, který soud je příslušný k projednání věci,
· postoupení věci jinému příslušnému orgánu, je-li zřejmé, že nejde o trestný čin, ale např. o přestupek,
· zastavení trestního stíhání, je-li zřejmé, že nejde o trestný čin ani např. o přestupek, nelze-li trestní řízení vést, nebo by bylo jeho další vedení bez významu,
· přerušení trestního stíhání do doby, než bude obviněný schopen stanout před soudem,
· odklonu od trestního stíhání v podobě:
· podmíněného zastavení trestního stíhání na určitou dobu, pokud se obviněný doznal a nahradil způsobenou škodu,
· schválení narovnání se souhlasem státního zástupce a poškozeného,
· nebo zejména o vrácení věci státnímu zástupci se závaznými pokyny k došetření.
Je-li obviněný ve vazbě, vždy se rozhodne i o jejím dalším trvání.
Jestliže byla věc vrácena státnímu zástupci k došetření a ten posléze opět podá obžalobu k soudu, předseda senátu je povinen znovu posoudit, zda už je na místě nařídit hlavní líčení, nebo zda dojde k novému předběžnému projednání obžaloby.
_______________________________________________________________________

Příklad z KHP, zpracováno mnou:

Systémový přístup ke zpracování havarijního plánu
- nějaká analýza zase…
- zadání úkolu - typ plánu (havarijní plán územního celku, objektu atd.)
- stanovení cíle - např. zajištění rychlé reakce na vzniklou havárii a řešení jejich následků
- zpracování plánovacích předpokladů - např. množství NL, jiná rizika, bezpečnostní opatření, síly a prostředky, scénáře možných havárií
- zpracování alternativních postupů řešení a jejich vyhodnocení a výběr nejvhodnějšího z nich - např. možné postupy likvidace zdroje havárie a sanace škod
- zpracování podpůrných plánů - plány zabývající se např. evakuací, předáním informací o vzniklé havárii, zabezpečení zdravotnické pomoci
- zpracování rozpočtu - blah blah blah
- způsob uvedení plánu do praxe - systémy školení, cvičení, aktualizace plánu
- kontrolní mechanismy - ...
- polib si prdel
_______________________________________________________________________

Fuj.
Ale co už.
V červnu znovu.
ABSOLUTORIAAAA.


Plány, plány evryvér

12. května 2015 v 18:31 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
V pátek mám zkoušku z Krizového a havarijního plánování a raději si neříkám, že mám 45 otázek, ale 15, přičemž každá má tři podotázky.
Už mi chybí vypracovat jen 3,5 otázky (půlku čtvrté mám hotovou), pak si to budu psát růčo, abych si to dala do hlavy.
Nejde to nejhůře, jen je tam spousta pojmů a definic a PLÁNŮ (krizový plán, vnější havarijní plán, vnitřní havarijní plán, plány konkrétních činností, povodňové plány, na píču plány, na hovno plány, všudypřítomné plány...). Pravda ale je, že vše se točí pořád dokola, prolíná se to s Ochranou obyvatelstva a Krizovým řízením & IZS (což jsou další dva předměty).

Sere mě, že každou tu zkoušku budu dělat dvakrát. Jednou teď a podruhé o absolutoriích.

V pátek si také vyzvednu posudky k absolvenstké práci (za 1 od vedoucího i oponenta), vypracuji si otázky k obhajobě i prezentaci a nechám to ležet až do června.

NOVÍ AVENGERS JSOU EPIC.

Lucka skončila pobyt na intru. Je tu bez ní nuda. Nemám se za koho stydět :D

V sobotu máme s Dai předčasnou oslavu narozenin, kalba na zahradě. Nazvala jsem to Day of the Dead. Loni to byla Death day party a vážně šlo skoro o život. Letos to nevidím jinak.

Další zkoušky mám 19. a 21., pak 25. a 28. V pátek 29.5. končím pobyt na intru a v červnu budu doma, učit se na absolutorka (asi jako svaťák o maturitách...takže tomu moc nedám :3).

No, je to zábava.


Veterán na cestách - zámek Nový hrad

7. května 2015 v 10:10 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
V pátek 1. května se na Teplicku uskutečnila tzv. Spanilá jízda - sebrala se hromada veteránů a jelo se na akci na zámek Nový hrad.
Odjezd byl v 9 hodin od Olympie (Teplice), ale vzhledem k tomu, že ráno pršelo, jen se lilo, zavládla v našem domě v Duxu nejistota, zda se jede či ne, neb v mailu stálo, že jen v počasí bez vody.
Přesto jsem ve třičtvrtě na osm (to už nepršelo) šla do ložnice svých rodičů a sdělila tátovi, že mám pocit, že máme jet :D nakonec jsme jeli - a vyplatilo se, sraz se konal. Pár kapek ještě spadlo, ale mraky se trhaly a vysvitlo sluníčkočkočko.
Tedy vyrazili jsme směr Jimlín.
...
..
.
JET S VETERÁNY DO KOPCE JE O NERVY.
Z kopečka to jede rychle, na rovince v pohodě, ale do kopečka? Chvíli jsme s tátou mysleli, že budeme muset ty tři trabanty, jednu Ladu, jednoho Mercedesa, jednu Škodu a jednoho nevím-už-co-to-bylo tlačit. Ano, byli jsme totiž jediné vojenské auto :D Nakonec jsme rychlostí průměrně 60 km/h dorazili do cíle. UAZ to jednu chvíli tlačil 75 km/h a...udržel se pohromadě O.o
Šék klubu řekl tátovi, že je tam akce.
Netušili jsme, že ta akce...jsme my... :D
Nebyla jsem tedy psychicky připravená na to, že nám někdo bude patlat rukama na našeho Chemika, fotit se u něj a tvářit se užasle. Když jsem čekala v šenku na můj a tátovo oběd, neustále jsem vyhlížela ze dveří a hlídala UAZe. Jeden chlapeček visel na pneumatice, ale naštěstí ho jeho tatínek sundal -_-
Velice mě překvapilo WC v budově zámku. Bylo totiž těžce futuristické O.o Jakási tajemná stěna...a za ní umyvadlo...wow.
Přijely tam ještě dvě motorky, jeden velice fešný Jaguár a pár dalších aut, ale vesměs se jednalo o (z mého pohledu) obyčejná auta. Jaguáru se při odjezdu podařilo křísnout podvozkem o předěl cesty, dle slov jednoho z veteránistů, kteří mu pomáhali nasměrovat auto jinak, sice "vyrval jednu (dlažební) kostku, ale nic tam nenechal" :D. Já polohlasně prohlásila, že je to zajímavé, že my jsme to přejeli bez potíží...naštěstí mě nikdo neslyšel :D
Pobyli jsme tam asi tři hodiny, dali si oběd (klobása byla dobrá, ale tátův boršč byl doslova bezchutný), okoukli ostatní auta, okoukli zámek a nakonec jeli do Kocourova na kafe.

Pár fotek

Táta :3