Jak se zabavit v CallCentru - část 1.

16. dubna 2015 v 19:42 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Đas Wochenende
Je jedno, zda pracuješ někde, kde se nabízejí služby či zboží, nebo kde pouze provádíš telefonické výzkumy, případně jsi-li operátor operátora. Počítač svítí pořád stejně, klávesnice je úměrně umaštěná, sluchátka tě přijatelně tlačí do uší a ty ve svém relativním soukromí kóje možná přemýšlíš, jak se k*rva zabavit, když konec směny je ještě daleko. Zde je pár mých skromných tipů, vyzkoušených buď mnou, nebo jiným operátorem, v praxi:

1. Origami
Toto umění obsahující papír, záhyby a jistou zručnost tě zabaví na dlouhé minuty, zvláště pokud se urputně snažíš vzpomenout si, jaký je třetí krok. Doporučuji tedy pořídit si knihu s návody, případně si nějaké vytisknout a s jejich pomocí si pak poskládat vlastní zoologickou nebo botanickou zahradu, dům i s nábytkem od Ikei, tankový prapor nebo případně celý svět Harryho Pottera. Frajeři si z x dílů poskládají Optima Primea, ke každému dílku udělají návod a hodí to na web, protože to bych moc ráda zkusila, bohužel mé inženýrství se na práci s papírem moc nevztahuje. Jednou jsem si ovšem v CC vyrobila celé hejno jeřábů. Vrchol mého umění…

Výhody:
a) V každém CC je papíru hromada, nebo si přineseš vlastní.
b) Rozvíjíš svou manuální zručnost a tvůj mozek zvládá multitasking- hovořit s volaným/volajícím, jednaruč ovládat pc a druháruč skládat papír.
c) Kdo by se nerozplynul nad tvou šikovností nebo hromadou rozkošně vypadajících papírových tuleňů či kyticí svůdně složených růží…
d) Je možno ozdobit celé cati a na Vánoce dát do oken 3D vločky, případně vyrobit celý Betlém a usadit jej u kuchyňky. Pokud tam máte kuchyňku…

Nevýhody:
a) Veeeeeeelikááááá spotřeba papíru. Můžeš ale recyklovat ten špatně potištěný nebo takto elegantně využít staré faktury.
b) Pokud už tvá kójka začne papírovými hojajovinami přetékat, někomu by se to nemuselo líbit.
c) Zpočátku budeš mít potíže s rozdělením pozornosti a při telefonování to bude znát.

2. Lakování nehtů
Spíše dámská záležitost, ale ani pánům neupírám možnost zušlechtit si škrábky. U pc je dost času, lak stihne v pohodě zaschnout a můžeš si i hrát s různými motivy. Třeba si na nehty vymalovat malé telefonky. Jedna má kolegyně byla lakováním nehtů posedlá, ale pak jí bylo někým něco řečeno a od té doby si je nelakuje, když tam ten někdo je.

Výhody:
a) Jak už jsem řekla- hodně času.
b) Lze měnit lak při každé směně.
c) Kolegyně budou obdivovat tvůj um a za chvíli bude v cati nehtové studio.

Nevýhody
a) Lak má svůj zápach a ten mi vadí, takže budeme-li v CC spolu, zapomeň na lakování nehtů.
b) Lak má svůj zápach a ten vadí nejen mě, takže na lakování nehtů zapomeň úplně.
c) Při psaní na klávesnici se může čerstvá vrstva laku poškodit, tak začni znovu a jinde.
d) Povede-li se ti vylít lak do klávesnice, jsi v hajzlu.

3. Kreslení
Jsme zpět u papíru a nyní přidáme tužku/propisku/úhel, pro fajnšmekry tu máme Giocondu (lol, vzpomněla jsem si na základku). Je jedno, co nakreslíš/ namaluješ, hlavně že to udržíš na papíře a neozdobíš monitor, klávesnici nebo celé cati i s jeho obyvateli. Toužíš-li použít místo papíru lidskou kůži, vezmi si třeba hennu a pomaluj si ruku. Klidně svoji, kdyby došly mrtvoly.

Výhody:
a) Rozvoj kreativity a na umělce se každý dívá s respektem. Tedy…skoro každý.
b) Můžeš ozdobit celé CC svým uměním a pak jen přijímat chválu a prémie.

Nevýhody:
a) Když neumíš malovat nebo kreslit, jsou tvými výsledky spíše mazanice, takže se drž školáckých malůvek propiskou na papír, pokud nejsi převtělený van Gogh.
b) Supervizorům můžeš připadat mentálně zaostalý, když kreslíš domeček se zahrádkou, a z okna vykukuje něco, co by měla být tvá maminka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.