Prosinec 2014

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2o13)

26. prosince 2014 v 1:56 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Biograf
Ač má tento film na ČSFD "jen" 67% (což je na takovýto americko-německý blábol dost dobré), je podle mě skvělý.
Takový krásný mindfuck.
S hroooomadou umělých sladidel.
Jeníček s cukrovkou, to chceš :D

Snad se doba nezhoršila natolik, abyste neznali pohádku o Jeníčkovi a Mařence (původně jsou to Hänsel a Gretel, kterážto jména se mi převelice líbí), které jejich otec opustil v lese, neb ho donutila zlá macecha, děti se netrefily zpět domů (neboť drobečky chleba sežraly myši), pak neprozřetelně vlezly ježibabě do Perníkové chaloupky, sviňa se je pokusila vykrmit (dle té verze, kterou znám, se jí podařilo vykrmit Jeníčka, ale ten jí skrz mříže svého vězení strkal na ohmatání kůstku, aby si myslela, že je stále hubený), pak upéct...ale děti upekly ji, neboť jí řekly, že neví, jak se sedá na lopatu. Myslím, že ta pohádla je přes své stáří velice aktuální- i dnes je třeba děti varovat, že nesmí do domu/bytu/auta/whateveru cizích lidí a že si od nich nesmí nic brát.
No, v tomto je filmu je to tak, že macecha nebyla macecha, ale jejich milující bílo-čarodějnická matka, otec je nechal v lese, aby je zachránil před zlými čarodějnicemi. Za jejich laskavost se jim dostalo odměny v podobě upálení pro matku a oběšení pro otce. Leč toto děti nevěděly, vyhrály mezitím svůj boj s Ježibabou, Jeníček si uhnal cukrovku a společně se svou mladší sestřičkou počali lovit čarodějnice.

Šerif je kkt; Mina jako je, ale není čarodějnice (a vypadá s hůlkou vážně směšně, no, jako taková zbloudilá elfka s kupírovanýma ušima); chytání čarodějnic; nějaké detektivní práce; Jeníček visí ze stromu; Jeníček si "zaplave" s Minou v jezírku; Mařenka mezitím dostane na budku; zachrání ji troll Edward; sourozenci se znovu potkají ve staré barabizně- hele, to je náš barák; Jeníček dostane ostře na držku od Muriel (Jean, vážně, to ti nestačilo, jak jsi to posrala v X-Menech?); Mařence hrozí akutní ztráta srdce na sabatu určeném pro výrobu lektvaru, po němž čarodějnice neshoří; Jeníček se ji po zázračném uzdravení Minou ("Ty jsi čarodějka!?") vydá zachránit společně s Miou a fanouškem lovců čarodějnic Benem; nějaké epické bitky (už předtím jsem čuměla, že Jeníček v pohodě rozrazil střechu v baráku, když visel čarodějnici na koštěti, ale že mají oba sourozenci kostru z adamantia, jsem nevěděla...); oživení trolla předchůdcem taseru; závěrečné finále v už dost shnilé Perníkové chaloupce (vidíte ten kruh? Vidíte ho? Vidíte?)- Mina kaput, Benovo rameno kaput, Jeníček skoro kaput, bo mu cinkaly hodinky a injekci mu musela bodnout Mařenka, která měla být také kaput podle toho, jak tam létala, no a nakonec Muriel kaput.
Mrtvá čarodějka, dobrá čarodějka.
Pak se hrdinná trojice vydá společně s trollem rozjet lov čarodějnic ve velkém.
Zvonec, pohádky je konec.

Když už nic, tak ty čarodějnice na sabatu měly HUSTÉ MASKY. A ta siamská dvojčata byla epic :D
Postavám jsem i věřila jejich bojové skilly. Krav Maga, Krav Maga everywhere.
Dobré zbraně, trochu steampunk...

Těším se na dvojku. 2o17.
Jaký je hlavní důvod, že se mi tento film líbil?
HA!↓
Jeremy Renner.
bljldbndl\bfmjdl\bmj\lbj ♥

Pár obrázků↓

Ježíškova prdýlka, chcíplí kapříci a další vánoční sračky

24. prosince 2014 v 0:02 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Rok od roku řešíme doma Vánoce méně a méně.
Letos ani nemáme stromeček.
Jen pár větví.
A ty jsme museli koupit, protože je táta neměl kde uškubnout a můj návrh ozdobit naši palmu byl nepřijat.

V průběhu uplynulých 14 dní mi přišly na mysl dvě rýmovačky:
1. (dle skutečné události)
"Máma peče cukroví
Táta hledá pistoli
A já? Jdu do hospody..."
(ne, žádná domácí střílečka se nekonala. Jen si táta nemohl vzpomenout, kam dal vzduchovku...)

2. (po výměně názorů jakýchsi chalanů na Instakilogramu)
"Haaay I´m Bee
I can´t talk and I´m acting like a teen
But with your head
In my hand
I will walk sooo happy and free"
(šlo o to, že jakýsi hoch napsal, že nemá rád Bumblebeeho. Kluci mu to dali sežrat. Já si to četla ve tři ráno a sesmolila tohle.)

Máme napečeno, zítra jdu s hojajema po štědrohento večeři do kavárny a pak k Vorlíkovi/ k Vorlíkovi a pak do kavárny, máme vlastní duchcovsko-fantasmagorické Vánoce. Udělám jednopusky a šlus.
Ve čtvrtek jedeme "k našim" (babička...) na chalupu. Z tama asi nebude úniku, ale údajně se vrátíme tak do sedmi. Doufám. Protože už tak tam budeme alespoň 6 hodin :´D

Pondělí a úterý jsem byla v armyshopu. Tržby slušné díky shánění dárků na poslední chvíli :D


Pěstí mezi oči

13. prosince 2014 v 11:00 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
To je veliké přání našeho učitele na Krizové & Havarijní plánování. Chtěl by od nás pěstí mezi oči. Našimi vědomostmi.
Mě to ve čtvrtek při zápočtovém testu moc nevyšlo, odevzdala jsem tu ty zasrané papíry se slovy" Tady máte tu moji havárii." a poté mi bylo řečeno, že "se v úterý budu hodně kroutit", tedy že se mě bude ptát na všechno možné horem dolem. Fcuk tihs stih, učila jsem se to s excelentní rýmou, chutnou bolestí hlavy a neméně výtečnou bolestí břicha, unavená, nevyspalá a on by po mě chtěl pěstí mezi oči. Dám. Ráda. DOSLOVA. Ten den mi nebylo o nic lépe a to jsem pak ještě psala test z angličtiny a protože se jednalo o gramatiku, bylo ode mě opět opisováno. I don´t mind, sice nepoznám rozdíl mezi 1. a 2. kondicionálem, nevím, co je to předpřítomný čas a tyhlety sračky, ale co se praxe týče, moje angličtina je dost dobrá na to, abych se na nějakou teorii vykašlala.

V pondělí jsem měla ústní zkoušku z KŘIZS (čti Krizové řízení a Integrovaný záchranný systém and google it), hasič byl poměrně spokojený, já také a odešla jsem s jedničkou. Why not.
Teď už jen to KHP, ještě angličtina a Právo a mám hotovo. Právo je v lednu. Zomru. Jožom.

V lednu budu mít lepší praxi než tu, co nám nabídla škola (jakási bezpečnostní agentura, no JÁ dělat šašky v Hornabachu nebudu), naběhli na mě totiž dva učitelé s tím, že mě doporučili na praxi na MV- GŘ HZZ ČR na zahraničním oddělení. Proč ne, zatahám je tam za rukáv, že v červnu končím školu a že budu potřebovat práci... *psí oči*. Holky ať se koušou nudou v agentuře :D

Teď v týdnu jsem také vyzvedla knížky pro rodiče. V jedné výdejně zboží jsem už byla, na Ládví, druhou jsem neměla moc daleko od školy a třetí byla výzva skrytá mezi paneláky, chráněná větrem, deštěm a tmou někde v temných Řepích. Ale našla jsem všechny >:D páteční pěškobusová cesta domů byla doslova těžká, neb jsem kromě 7 knih měla v tašce ještě notebook...ale stálo to za to, budou knižní Vánoce :3

Teď jsem doma. Vlastně, teď přímo ne, sedím v Teplicích v armyshopu. Už jsem docela v klidu. Ve čtvrtek jsem měla na intru pomalu záchvat jakéhosi...nevím čeho, ale spadla jsem při něm z postele, držela se skříně, zoufale se smála a pak se vyhrabala na nohy a šla na cígo. Holky ze mě nemohly, zvláště Markéta, muselo pro ni být velmi zábavné sledovat, jak sedím na posteli a bezmocně kolem sebe plácám rukama ve snaze NĚCO DĚLAT :´D Včera po dojezdu domů jsem nějak uklidila, dala si čaj a večer měla docela sociální náladu, takže jsem v eFku byla déle. I když vím, že budu mít ponorku, stejně se těším na vánoční prázdniny. A ten pocit, že jsi unavená jak prase a stejně nemůžeš usnout *fanfikce fanfikce fancikce*.
Oh Nemi, jak ty mi vrčíš z duše.

Když jsem do článku vložila perex, text u knih se mi rozházel a změny se nechtěly uložit, jako kdyby perex tuhle část článku nejen že oddělil, ale i ZAMKL -_- perex dostal padáka.)

Tři knihy jsou od Bernarda Cornwella, Sharpova rota, Sharpova bitva a Sharpův hněv. Táta totiž zjistil, že mu nějaké z té série chybí, tak jsme si řekli, že je doplníme. Rotu má ode mě a Kačenky k Vánocům, zbytek mi řekl, ať přiobjednám, protože na internetu je to levnější. Proč ne, v knihkupectví stojí jeden Sharp 260 Kč a já ho sehnala za 109 Kč.
Bohužel zrovna tuhle sérii nečtu, období napoleonských válek mě moc nebaví. Nejraději jsem měla trilogii Hledání svatého grálu, potom Azincourt a 1356. Všechno jsou to válečné romány s hintem (hiiitníííčkeeeem) fantazy (bo grál se nerozbil; v Azincourtu si v hlavě hlavní postavy povídají dva svatí...) a převážně jde o lučištníky :3
Koupeno dohromady za 337 Kč, jedna byla o pár korun dražší. E-shop EasyBuy.cz.


Další jsou tři knížky od Vlastimila Vondrušky. Série Hříšní lidé království českého, detektivní historické romány, moc bašta. Oldřich z Chlumu je veliký frajer.
Třetí vondruškovinu chtěl táta a já si ji možná také přečtu. Jedná se o Husitskou epopej I.
Za všechny tři jsem platila 715,-, jedna kniha z té série stojí většinou 300 Kč a Husitská epopej asi 440Kč tuším, takže jsem ušetřila pěkných "pár korun".
Koupeno na beletrie.eu. Koukám, že Ďáblův sluha už podražil :DA poslední je knížka pro Alíšu. Hercule Poirot- Vraždy s monogramem. Samozřejmě ji čtu, abych věděla, že jsem nekoupila nějaký bullshit. Ale řekla bych, že je to velice dobrá kniha a že Sophie Hannah nešlápla vedle. Pochopitelně JE POZNAT, že to nepsala Agatha Christie, a také mi přijde, že Poirot takhle nemluví, ale to je také o překladu, pro sebe bych si to koupila v angličtině, ale to by si Alíša moc nepočetla :D Kniha má moc krásný obal, který se ale rychle opatlá.
Koupeno na SEVT za 224,-, jinak cena 300 Kč.

A protože jsem velice spokojený zákazník, tak všechny tři e-shopy doporučuji :)

Miluji "svou" kavárnu

6. prosince 2014 v 11:30 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
(Pro změnu budu psát o tom, co za maličkost dělá šťastnou mě.)

Na Sokolovské ulici u Karlínského náměstí (kousek od Florence) v Praze, na rohu u přechodů, je kavárna. Taková příjemně zvenčí i zevnitř barevná, pojmenovaná CaféSvět, docela nenápadná.
Je tam asi 3 roky.
Je to "moje" kavárna, protože tam chodím vlastně od té doby, co ji tam dali.
S Jume jsme totiž zavedly zvyk, že chodíme na "kávičku", jak říká jedna z těch slečen, co tam obsluhují, a od rozhodnutí, že tuhle kavárnu vyzkoušíme, to došlo tak daleko, že tam chodíme...skoro pořád :D
Já osobně tam chodím i sama. Jedu ze školy, nechce se mi na intr, co dělat do 7 večer, že...tam si tam zajdu na onu kávičku, k tomu si dám supr dupr čupr malinovku (značka ZON, lepší neexistuje), posedím, pokouřím, něco počtu a jedu. Chodím tam i před prací. S lehkým srdcem skipnu hodinu práva a odeberu se psychicky se připravit do kavárny.

Moje běžná kavárenská seance trvá přibližně dvě hodiny a i když tu jen málokdy bývám sama (chodí sem docela dost lidí, někteří pravidelně, s jednou paní se vždycky zdravíme), jsem naprosto spokojená.

V kavárně mám totiž klid, který po x hodinách strávených ve škole nutně potřebuji, a který na intru NEMÁM (moje spolubydlící totiž nemají být z čeho unavené, na pokoji dělají pitominy, ta lesba, co nám tam zbyla, leze po holce, která sem šla místo té druhé lesby, nehledě na to, že večery tu bývají velice HLUČNÉ, plné smíchu a divných keců a asi je budu muset chytit pod krkem, někdy mě už serou).

Zkrátka se posadím ke stolečku se zásuvkou, dám si nablíjet mobil, objednám si Americano a malinovku do dvojky a chilluji. Slečna Blondýnková, která je tu už od začátku (možná majitelka), už ví, že si dám tohle, ale vždycky se raději zeptá, někdy si totiž chci dát výtečnou horkou čokoládu s výstavní domácí "šlehajdou" nebo místo do dvojky chci malinovku do trojky. Nebo si dám nějaký ten jejich yummy domácí zákusek :3

Sedím tam, a i když jsem tam sama, jsem velice spokojená. Je to moje štěstí, popíjet kávu a kouřit a nic neřešit. Když jsem tam s Jablíčkem nebo Jume (btw, má nový blogspot, já si právě přečetla její řetězák a velice jí touto cestou chci poděkovat za popis její nejlepší kamarádky: "Divná, uzavřená, zábavná, morbidní, milující Hollywood Undead, moje sestřička - Psiren :3", skutečně mě to dojalo a nemohu se dočkat, až mé ruce sevřou tvůj krk... :D), povídáme si (s Jablem to bývá řešení odporně odborné problematiky školní), Jume neupívá kafe, mě upívá jak má, "Popcorn, save me!" atd.

Tedy maličkost, která mě dělá šťastnou, spočívá v náručí cihel, malty, betonu a podobných tvrďáckých věcí, má malé stolečky a křesílka a židličky, které rády padají, milou obsluhu (naše tetrisy se stoly bývají tolerovány, no, víte, když nás přijde 6...), toaletní papír, který dojde prakticky pokaždé, když já nebo Jume jdeme "přispět do rozpočtu" a super pivo Chotěboř, které je nejlepší dát si po zkoušce někdy kolem 10:30 :D
Natáhla jsem tam už dost lidí...holky z intru...ze školy...
A dobře se mi tam učí.
A i když mám dost času, tak tam spěchám.
A mohla by být trochu větší...třeba o půl metru...

(Jestli se chcete podívat na stránky, tak je mají: CaféSvět, jsou tam otevírací hodiny a také nabídka.)

Tohle NENÍ PR článek, nedostanu za tuhle zmínku žádnou odměnu, ty kavárenské dámy ani netuší, jak se jmenuji, natož že mám blog. Prostě mám tu kavárnu moc ráda a myslím, že si zaslouží hodně pohodových zákazníků (ale ne, že mi tam polezete moc často), kteří jí pomohou obstát v konkurenci dalších kaváren, kterých je po Praze tři prdele. Je ale fakt, že tahle je na pražské poměry levná, má dobré věci a je na super místě, tak snad vydrží ještě dlouhá léta...

Vyfocené klasické hojaj:

Učební hojaj:

Se zpožděním. Všechno.

2. prosince 2014 v 22:47 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Po několika pokusech začít si vypisovat otázky na klasifikovaný zápočet z předmětu Krizové řízení & IZS a po opuštění mou služebně starší děvkou (čti Lucka) jsem se octla ve studárničce sama s chladnoucím kafem v kelíšku, hromadou papírů a Lucky notebookem.

Přečetla jsem si okruhy, které nám učitel na jiný předmět poslal. Se posral ne?

Chystám se objednat knížky pro rodiče. Ne nekupte to, když je to tak laciný! Na netu knížky až o 58% levnější a vyzvednutí možné osobně v Praze. No nežer to. Cenu dáme napůl s Kačenkou.

Dostala jsem od Jablíčka víno. Přivezla mi ho z Itálie- jí prý velice chutnalo. Těším se, až si ho při nějaké příležitosti dám :3

Nový armyshop je už hotový. Podivnější záchod jsem v životě nemyla. Ani umyvadlo. Ani výlohu. Upadla mi levá ruka. A štafle či štafetky nechci vidět tak půl roku. Rošt se ptal, proč našemu vysavači říkáme Kačaba. Prý chápe "štafetky" (malé hliníkové štafle) a "bazmek" (což je cokoliv, co táta v tu chvíli potřebuje a nemůže tomu zrovna přijít na jméno), ale zrovna Kačaba mu uniká.
Táta/já: "Rosťo, podej sem prosímtě tu Kačabu..."
Rošt: "...?"

Zítra měla být na intru ukázková hodina sebeobrany. Vychovatelka mi řekla, že to povedu já.
SE POSRALA...ok :D
Nicméně kvůli záVadné jiné vychovatelce se to odložilo na čtvrtek. A prý se přijde podívat ředitel DM. So wow.

Příští čtvrtek jdu na Hobita. Fcuk yaeh maadfkaa. V sobotu jsme se Standou rozebírali v eFku trailer na nové Star Wars. Černoch...?

Praha je vtipná. Musela jsem ráno pěšky na metro Vyšehrad do těch supa schodů. Trocha ledu a povrchová doprava v čípě :D