Listopad 2014

Daniel Landa- Vlkodlakům

22. listopadu 2014 v 15:37 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Hudbograf
Další oblíbená od Landy.
Ne že by v ní zrovna zpíval :D
Ale je dobrá.
"Plamenný voči ve tmě
vodrážej hvězdy vzdálený..."


The "klíček od sušárny" legend

16. listopadu 2014 v 18:24 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Jak jsem už psala, tento školní rok na mládežáku je na paprču, a nyní mám další důkaz.
Minulé pondělí jsem si dala prát prádlo (Lucka přihodila něco svého), úspěšně vyprala (poté, co jsem zjistila, že nějaká kráva přede mnou nevypla vodu, přičemž já měla zato, že ji vypla, takže když jsem otočila kohoutek a domnívala se, že jsem vodu zapla, ve skutečnosti jsem ji vypla, na což jsem přišla až po hodině a půl, kdy jsem přišla a hodlala si prádlo vzít a zjistila, že pračka na mě červeně bliká), úspěšně pověsila...a na příležitost si vyprané a už suché věci jsem čekala více jak týden.
Někdo zpronevěřil klíček od sušárny.
A tak jsem snivě pohlížela na své věci pokaždé, když jsem šla do pokoje ("sušárna" je vlastně jen prostor nad schody na střechu, jsou tam dva sušáky a náš stůl, který jsme vyhodily s holkama na dlažbu) a čekala na okamžik, kdy se klíček objeví.
Legenda hovoří, že byl sněden.
Tedy...hovořila tak vychovatelka.
Minulý čtvrtek jsem si chtěla vyprat ložní prádlo, ručník a osušku. Na vychovatelně klíček nebyl, ale prý ho má někdo na pokoji 203. Ok, šla jsem si dát vyprat (ale zapomněla jsem tam dát prací hojajku, jak jsem přemýšlela), pak šla shánět klíček...a nesehnala. Na pokoji i přes záznam v knize na vrátnici nikdo nebyl, v počítačovce ani jinde, a prohlížet pokoje a hledat po nich tu a tu jsem nemohla. Věci jsem pověsila v pokoji.
Klíček se nevrátil ani tento týden.
Vlastně vrátil.
Ale nevrátil.
Jako jo, ale ne.
Vychovatelky totiž pátraly a dopátraly se toho, že poslední jsem ten klíček měla já. Já ho odevzdala, své vychovatelce, ráno. Na druhém sušáku visely věci. A během úterý, případně středy nebo i čtvrtka ty věci zmizely. Pokud jsem ten klíč měla podle teorie vychovatelek já, tak v tom případě je holka, která si po ztracení klíčku odnesla ze sušárny prádlo, FAKIN´ NINJA.
A tento týden mi byl kamarádkou přinesen klíček od sušárny. Bára říkala, že ho vychovatelky našly ve skříňce s ostatními klíčky.
Když ale klíček vracela, řekly mi vychovatelky, že je to klíček nový, ale že ředitel chce nechat najít i ten starý.
Víte, já nejsem debil.
Takže jsem poznala, že ten klíč je nový asi jako ten můj od pokoje.
Nechám vychovatelky podlehnout pocitu, že jim věřím, ale lhát mi nemusely, krávy staré, vždyť o nic nešlo, prostě stačilo říct, že ho někdo ve skříňce nepověsil na háček, ale položil dolů a nikdo si ho tam nevšiml.
Ono je mi to už vcelku jedno, hlavně že jsem dostala zpět své věci a že mám znovu kam věšet prádlo.

A vzaly nám televizi. Holky to nechápaly. Holky se vůbec nějak rychle rozčílí nebo až moc se diví, když něco vychovatelky udělají. Musela jsem jim vysvětlit, že televize jsou podle bodování pokojů, a když máme méně bodů než pokoj bez televize, tak se televize přendá. Stejně jsme se na ni nedívaly (na čumibednu se "dívám" jen o víkendu, při uklízení nebo jídle) a alespoň má Denča volný noční stolek.

A náš pokoj je PĚTIlůžkový, což už je dost lidí, a když k nám přijde "návštěva" z Verči (Denči bývalého pokoje), mám nervy na pochodu, nezajímá mě pomlouvání jejich dilinkovské spolubydlící a další kecy, které vedou, serou mě Verči jeblé dotazy a vůbec mi vadí, že je v mém pokoji véce lidí, než má. A také jim to říkám. Neurážím je, ale sdělím jim, že mi to vadí (což znamená, že mají odejít) a ony odejdou. Přes den mám lidí plné zuby a večer chci mít klid, zvláště přijdu-li ze stemu. No, případné kecy řeším stručně...


R.E.M.- Losing My Religion

11. listopadu 2014 v 19:54 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Hudbograf
U téhle jsem měla vždycky hrozně ráda melodii...


text:
Oh, life is bigger
It's bigger than you
And you are not me
The lengths that I will go to
The distance in your eyes
Oh no, I've said too much
I set it up

Daniel Landa- Pozdrav z fronty

11. listopadu 2014 v 8:00 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Hudbograf
...aneb na čem Psiren vyrůstala :D


Daniel Landa- Malá díra v hlavě

10. listopadu 2014 v 21:13 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Hudbograf
Po delší době jsem včera ve vlaku poslouchala Kryla a Landu.


Tento školní rok asi nebude normální.

9. listopadu 2014 v 13:09 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Můj nejspíše poslední rok na nějaké škole.
A poslední rok na domově mládeže.
A obojí se nějak podělalo.

Ve třetím ročníku na VOŠ po nás chtějí OMLUVENKY. I po DÁLKAŘÍCH. Takže razítka od doktora, jinak jen velmi vážné rodinné důvody. Když mě bude bolet břicho, měla bych si tedy dojet pro razítko do Duxu, i když vím, že mi stačí lehnout si a počkat, až to přejde.
Ale nemusíme se přezouvat, což hrozilo.
Také si obyvatelé okolních domů stěžují na kuřáky, kteří jim kouří do oken a nechávají nedopalky na zemi. Já jsem jediný zástupce kuřácké obce v naší třídě a říkám- nechoďte s tím za VOŠkaři, ale za středoškoláky. Každé ráno vidím houfy neplnoletých, kterak za různými rohy kouří (u školky už nesmí ani stát), aby na ně nebylo vidět, to samé během obědové přestávky. Hází vajgly za ploty a na zem. Já osobně kouřím naproti přes ulici (s hasičem u schodiště) a vajgly házím do koše. Třídní po nás chtěl řešení, já mu řekla, že ji ti jidnidichi- pro VOŠkaře kuřárnu a středku ve škole zamknout, nemají co chodit ven.
Jednou nás jakási školní dáma zjebala za to, že kouříme u vchodu pod střechou (dálkaři, pršelo, já šla za Jablíčkem a ještě si nezapálila). O měsíc později tam kouřila nějaká středoškolačka, tak jsem to řekla vrátné. Když nesmíme my, proč by mohli oni? Jak nám bylo dobře v Glowackého, kde jsme mohli kouřit na dvoře a měli tam popelníky... a čisté záchody.

Na mládežáku je to na paprču.
Monča musela odejít a od neděle tam máme novou spolubydlu. Je to jiná, než jsem viděla v jídelně. Nosí černé hadry, na krku má obojek, prý byla v Bohnicích jako klient (ověřeno), pokusila se o něco, co považuji za rys slabých lidí, vyznává (vyznělo to tak) BDSM (po tomto prohlášení se zatahala za obojek, takže asi každý, kdo nosí obojek, vyznává BDSM, a každý, kdo vyznává BDSM, nosí obojek), nasadila si plastové upíří zuby a prý se tím bohužel nedá kousat do lidí. Chudák Lucka pak celou noc spala a vlastníma rukama kolem krku, protože z ní měla vítr. Nová spolubydla se údajně zhroutila poté, co byla dva dny v práci mezi lidmi. Slabý kus. Řekla jsem jí to. Souhlasila.
A prý nesnáší pozéry, přičemž se fotí na hřbitově.
Také prý obdivovala už předtím můj šatník. Říkám: "Tys mi lezla do skříně?"
"Ne, já hledala prázdnou skříň."
No, určitě :3
Myslím, že ji vychovatelky daly k nám proto, že si myslely, že když má podobný styl (Vychna: "...a nosí stejné botky jako ty!"- v pokoji jsem našla Steelky), tak si budeme rozumět. Po pěti minutách jsem chudáka holku bohužel přestala vnímat a jen hm-kala, protože mě vůbec nezajímalo, co mi říká. Když odešla do koupelny, nechápavě jsme se na sebe s holkama podívaly a nejvíce to zabila Markét, když na mou adresu prohlásila "Vždyť ani TY si s ní nerozumíš!", a také pak řekla, že JÁ jsem normální, čímž mě nehorázně potěšila, konečně vím, co si o mě předtím myslela :D
Jinak Eva, ta nová...zatím nevím, co si myslet, každopádně když nám někdo sdělí poměrně soukromé věci, ačkoliv se známe sotva 20 minut, navíc věci, které by si "normální" člověk nechal pro sebe...už předem mohu prohlásit, že za kamarádku ji považovat nebudu (to jsem z celého pokoje považovala jen Monču) a to, že máme podobný styl, není zárukou vzájemného porozumění. Je mi líto. Ale třeba se to trochu změní.

Jinak doma se nic nezměnilo, jen máme nový obchod v Tpl a teď se v něm maluje, vrtá a šroubuje. Ve zdi jsou kameny, takže se vrtá blbě -_- ale bude to tam pěkné. Na zemi černý koberec, spousta věšáků. Na délku 15 m, na šířku tak 4 a velké zázemí, kde bude kanclík atd. Baví mě něco s tátou tvořit. Víkendy sice bývám utahaná, ale vážně je to zábava :)


Sherlock- deleted scene (with Magnussen)

2. listopadu 2014 v 1:04 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Sherlocked
Vymazaná scéna z His Last Vow.
Fueck.
Shiet.
Nechtěla bych tohle zažít O.o totální bezmoc a někdo si to vychutnává.
Což mě vede k jedné věci.
Magnussen zjevně rád lidi ochutnává.
Chci říct...ochutnával.
A v jednu chvíli to vypadalo, že dá Sherlockovi hubana.
Naštěstí zůstal jen u oslintu ruky (stačilo).


přepis:
"They're not all from me. (tím myslí květiny) The struggling carnations are from Scotland Yard, and the single rose is from...'W.' And the black wreath? C Block Pentonville. I'm not sure the intent was entirely kindly.
Oh, I covet your hands Mr Holmes. Though since you've survived, I suppose you get to keep them. (si je chce vzít...trofejky?) Look at them. The musician's hands. An artist's...a woman's. Apologies for the dampness of my touch, you'll get used to it. (Brrrrgh.)
Having shot you, the woman you know as Mary Watson left without killing me which is odd, because that was the reason she came. I didn't pass on her identity to the police. Information like that is just too...valuable to be shared, wouldn't you agree?" (asi by za to něco chtěl....nyahaha, headshot, ciao)

-jsem líná to přeložit, použijte trenslejtra-