Květen 2014

Životní pohromy, smrádek a prý jsme blbí

29. května 2014 v 20:04 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Životní pohromy je přezdívka pro předmět Živelní pohromy. Paní doktorka se takto jednou přeřekla a už jsme u toho zůstali.
Paní doktorka je taková...svoje, ostatně jako každý vyučující na TRIVISu. Někteří jsou sví v lepším slova smyslu, někteří v horším, záleží na úhlu pohledu, přístupu apod. A tato dáma je velmi chytrá, vzdělaná, má nádherné nohy (vážně!), ale došlo k nedorozumění- podle ní jsme měli dnes přijít na zkoušku až ve 12:00, ale v sekretariátu a na netu bylo od 08:00. Poslední výukovou hodinu jsem se jí ještě ptala, jestli 29.5. a od 08:00, ona že jo, a teď na nás po svém nasraném příchodu vytáhla papír s našimi podpisy a časem 12:00, že jsme jí to podepsali. Ano, podepsali, ale měsíc před zkouškovým a pak se termín a čas měnil jako ponožky. Včera jí volal někdo od nás a ptal se, od kolika je zkouška. Marta se přiznala, že to byla ona, ale i když jí paní doktorka sdělila, že od dvanácti, přesto přišla na osmou, protože bylo i na netu. Nikol potkala paní doktorku v kopečku ke škole a dozvěděla se, že jsme blbí. Nejsme. Orientovali jsme se podle sekretairátu. A co já mám v mobilu, to je dobře. V mobilu jsem měla od 08:00.
Zbytečně jsme tedy čekali 4 hodiny.
Když přišel ten den jediný kluk z naší třídy, musela jsem začít mocně větrat. Ten kluk totiž velice zapáchá. Nevím, jestli si to vůbec uvědomuje, ale vážně je to hardcore, já mám navíc nos jak pes a cítím všechno. Takže po jeho příchodu jsem zakempila u oken a ostatní se soucitně šklebili. Ten kluk je jinak v pohodě. Akorát smrdí.
Šla jsem na řadu jako druhá, po Aničce (laťka -_-), ve 12:55 jsem mohla začít hovořit a ve 13:08 jsem končila a frčela na vlak, jel mi ve 13:38, STIHLA JSEM TOOO :DDD
Zkouška jako taková byla v pohodě, i když nějaký cumulusy a stratusy a altostratusy jsem popletla, laviny jsem řekla, bílého trpaslíka nechtěla, povodně jsem taky zvládla a další věci, jen mi vzala můj přípravní papír s poznámkami, prý nemá ráda, když to někdo čte. No, beztak za jedna :D

Dneska odpoledne mi přišel e-mail od P ČR, psychotesty budou příští čtvrtek, jen si musím přehodit zkoušku z angličtiny na středu, když Englishman dovolí. Dovolí. Sure thing. Vyplním tedy ten anamnestický či jaký dotazník (mají zvlášť pro ženy a zvlášť pro muže, wohooo), odnesu jim ho a začneme s vrtáním do mé...duše/mozku/srdce/whatever.

Ve středu večer jsme byly s holkama na našem pokoji a asi po 23. hodině nás napadlo, že máme chuť na cigaretu. Lucka šla dolů s tím, že se podívá, je-li tam stará nebo mladá noční, že stará pouští. Byla tam stará a pustila nás na dvorek :3 sice pršelo, ale vmáčkly jsme se pod stříšku a daly si každá dvě cigarety. Pro Lucku to byla poslední noc na intru. Snad ji ještě někdy uvidím. Je to fajn holka.


...právo...ty krávo! a P ČR

27. května 2014 v 23:46 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Znáte ten pocit, když přijdete ke zkoušce a učili jste se to teprve večer předtím?
Já ano.
A znáte ten pocit, když dostanete za 1?
Já ano :D
Měla jsem v pondělí ústní zkoušku z práva a neb jsem byla líná a cítila, že to není třeba hrotit, "podívala" jsem se na to v neděli večer. Můj systém učení spočívá ve vypisování pojmů, případně zpracování otázek/okruhů, ale na to nespoléhám, prostě jsem se naučila komplet občanské, obchodní a rodinné právo (1x psaní + 2x přečíst= stačí) a s tím přišla.
Zařadila jsem se jako čtvrtá, vytáhla si z občana pojištění a z komba rodinné&obchodní otázku z rodinného, a to pojem, předmět, prameny + registrované partnerství (mi pan magistr přidal, abych to neměla tak krátké), vypsala si stručně ručně pár věcí, on dozkoušel Aničku, odešel na WC a pro pití a mě nechal ve třídě samotnou.
Na stole měl skripta.
Já: "Neee..."
*koukám na ně*
"Neee..."
*koukám na ně intenzivně*
"Ne, Štenclová, vždyť to všechno víš..."
Nepodívala jsem se do nich :D nejsem debil, ani bych si to nestihla najít, mohl by mě načapat a šlus. Nope. Právo umím. Hojaj.
Pohovořila jsem tedy, ale místo 2 otázek jsem jich nakonec měla asi 10, protože pořád zbýval čas (15 min je na písemnou, 15 min je na hovoření) a on se mě doptával :´D prý jsem výřečná a je vidět, že jsem právo měla na střední. Dostala jsem krásnou jedničku :3
Příští rok mít pana magistra nebudeme, což je škoda, zvykli jsme si na něj, umí vysvětlovat a skripta na občana, rodinu a obchod napsal sám a to velmi, velmi dobře. Je sice takový...svůj, ale mám ho docela ráda.

Labinka má maturitu za sebou, takže jsme odpo zašly s holkama (a Dominikem) do Andromedy na pivo a fotbálek, zapít jak maturitu, tak moje narozeniny a já to právo :) šéfík zrovna nainstaloval nový digi fotbálek a první hru jsme od něj měli zadarmo. Pak jsme hráli ještě hodně, ale já kolem půl 10 odešla, byla jsem unavená a ještě mi chybělo napsat životopis

Dnes jsem si šla pro zápočet ze Semináře o absolventské práci. Zbytečný předmět -_- Popovídali jsme si s panem doktorem ve třech (já & Julča vs on) o něčem z toho, dostaly zapsáno, šly ven a luxusně zmokly. Naštěstí jsem měla cca 3 hodiny času, zajela jsem si na mládežák vyměnit mokré a špinavé silonky za tmavě modré punčocháče (ke károvanému sáčku, černé minisukni a černému halenkotričku), trochu zahřát nožičky, nazout zpět lehce mokré botičky na podpatku a vyrazila jsem směr kavárna, pohodlně jsem poseděla nad kávou, novinami a cigaretami a když přišel čas, dala jsem se na cestu na personální oddělení Policie ČR na Vysočanskou na "informační & náborovou schůzku". Pěkná prezentace o P ČR (tohle znám, to taky, tohle taky...) a pak...papíry, papíry, papíry...a to mi ještě dali dotazník atd. domů...přinést vyplněné na psychotesty, děkujeme.
Za 2-3 týdny se dozvím, jestli moji žádost zařadili a kdy půjdu na psychotesty.
Těžko říct, jestli mi TRIVIS nějak pomůže...ale v zájmech mám napsanou krav magu. A četbu :D ok, tohle mi nepomůže, nevadí.

Z důvodu této věci jsem začala cvičit. Denně. A běhám na tom pásu tady. Podceňovala jsem svoje nožičky...vydrží víc, než jsem čekala...20 minut rychlého běhu v kuse, a to jsem pak ještě celkem plná energie. Zítra zkusím 30 minut.

Zítra jdu také s Jablíčkem na kafe. Má zkoušku z práva, ale sejdeme se až v kavárně. Snad to dá. Ve čtvrtek mám já zkoušku ze Živelních pohrom a to teda nehojaj, stratokumulus and shit. Děs. Hrůza. Běs. Ale to půjde :D

Dnešní horoskop. Platil spíše na včera. Ale prostě...Sherlock Holmes...nejvíc hojaj.

Hele, já mám zkoušku...?

23. května 2014 v 14:55 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Nebýt mého smartfouňa Sherlyho a opakovaných konzultací se spolužáky, nevím ani, kdy se mám dostavit na zkoušku, v kolik a hlavně z jakého předmětu ta zkouška je.
Tuhle středu jsem měla zkoušku z Managementu a podnikání. Nemám nejmenší ponětí, proč se takovýto předmět učí na Krizovém řízení, ale budiž. Jenže nemám ani nejmenší ponětí, proč se v tom bere převážně dějepis (Ford, Baťa, Gilgameš), sociologie (konflikty) a psychologie (osobní vize). Náš starý učitel, pan doktor filozofie, je skvělý pán, úžasný kouzelný dědeček, ale někdy (většinou) mu moc nerozumím, co mi chce k probírané látce sdělit. Nebýt Julči a její laskavosti, nemám zápisky a tedy se ani z čeho učit. Na zkoušce jsem si vytáhla vliv státu na organizace (můj zápisek- 5 řádků, Aničky zápisky- 2x A4 a přesto o tom mojem pan doktor řekl, že je to všechno...tady je něco špatně), krátká otázka, doptal se mě na kontroly, jenže to jsem v okamžiku, kdy jsem si vytáhla ot. č.2, vymazala společně s ostatní látkou :D no ale chloupek a měla bych za 1. Nevadí, prý jsem šikovná :)
Ve čtvrtek Průmyslové havárie. Přišel, opsal, zvítězil. No dobře, neopisovala jsem,ale možnost jsem měla :D vytáhla jsem si Neodkladná a následná opatření v místě radiační havárie (to máte varování, taková ta siréna, co se zkouší první středu v měsíci ve 12 hodin, pak jodovou profylaxi, evakuaci...), zeptal se mě na vypouštění Orlíku, řekla jsem povodně a Vltavská kaskáda, on byl nadšen ("S vámi u absolutoria nebude problém!"), ještě se mnou probral kus testu z minulého týdne.
Inženýr: "No já vám dal 92 bodů + 2 bonusový."
Já: "Kolik bylo maximum?"
Inženýr: "100."
Já: "No tak to není špatný ne?"
Inženýr: "No to teda není! Ale tady u těch tunelů jste toho napsala nějak málo..."
(byla tam jedna větička)
Já: "No to víte, pane inženýre...on už nebyl čas, zdržel mě ten Registr nebezpečných látek, holky trochu zpanikařily, musela jsem jim trošku pomoct...."
- ve finále se mě na nic z testu nedoptal, jen jsem mu řekla ta opatření, ještě jsem ani nedomluvila a už mi zapisoval do indexu za jedna a pochválil mě.
Kurde, to jsem na to v tu středu nemusela dívat. Sice jsem tomu věnovala asi jen hodinu (Já vs. 30 otázek: "Jo, to tady mam, to taky, to si pamatuju, to si vymyslim, to si pamatuju/vymyslim/vygooglim.") a šlus...no, v pondělí to právo ošulit nemůžu :´D
Hojaj tedy občanskému, obchodnímu, rodinnému a živnostenskému právu ♥
Duh...vzala jsem si to shopu...že si to dovypíšu...nějak se nestalo...tak zítra.


Dead Can Dance-The Host Of Seraphim

20. května 2014 v 15:07 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Hudbograf
Tahle skladba je součástí soundtracku filmu Mlha (konečná scéna).
Je vážně...skvělá. Zoufalá, smutná.
Nemá text.


P.S. Tenhle film má snad nejlepší konec, co jsem kdy viděla :DDD ten pocit, když zabiješ svýho syna a další tři lidi a sám čekáš na smrt z mlhy...a ono fuck you, přijela armáda spásy :D

Death Day Harty Pard- jak byla moje oslava skutečně smrtonosná

19. května 2014 v 15:30 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Věděly jsme s Dai, že to bude špatný, ale že se rozbije kamnový gril, zaseknou se dveře, zničí židle a stůl a pár lidí bude zraněno, to jsme nečekaly. Worth it.
A taky jsme prohráli s Dány. Český hokej. Much good.
Hokejem jsme začali v eFku, pak byl přesun na zahradu, a Štory byl velmi hodný a přivezl prodejní stan, pod který jsme se krásně vešli i se stolem. Dokonce i grilování bylo.
Postupem času se začaly dít píčoviny. Ač je to sprosté slovo, používám ho velmi vděčně, zvlášť pro věci, které se jinak ani nazvat nedají. Kvůli zabouchnutým dveřím jsem musela vylézt na střechu (ok, Standa mě tam hodil), vyndat sklo v okýnku a uvěznění se dostali poklopem na půdičku a pak ven. Při "slaňování" dostal Standa od někoho nohou do už před týdnem naraženého nosu, udělal si něco s nohou, Ondrovi udělal něco s nohou, dostali brufeny, byli v deliriu, mě Rajtis zvedl do vzduchu a pustil, takže to bylo much pretty. Já pak musela přes střechu do chatky ještě jednou, Standa tam měl batoh a bundu. Na to jsem si už ale vzala štafle, protože jsem si vzpomněla, že tam jsou. Jsem ninja.
Shrnutí- škrábance od hřebíků na střeše, naražená holeň, znovunaražená kyčel, modřiny všude, levý zápěstí nechce moc fachčit, stejně tak pravý kotník. Myslím, že na tu střechu budu dlouho vzpomínat. V dobrém.
Domů jsem dorazila v půl 6 ráno.
Mám za to, že nás tam Rajtisovi prarodiče už nepustí.
Ledaže opravíme gril.
Rajtis sám ke konci už jen ležel na zemi, byl bílý, škytal, zvracel a odvézt ho musela Standova ségra. Chtěla jsem ho odnést, ale vlivem alkoholu nedržel formu a pokaždé mi "vytekl" z náruče. Trochu mi připomínal takový ten sliz na hraní. Nebo pružinu, co padá ze schodů. I když ke smíchu to moc nebylo :D

Proč si ze mě všichni dělají hračku? Jdu a najednou letím vzduchem. Jako by nestačilo, že Štory vymyslel, že místo "psychózka" budeme říkat "psajchózka". Vůbec si to neberu osobně... :D

O víkendu jsem chodila běhat do obory, ale nebavilo mě to. Na mládežáku běhám na běžícím páse. Ten píčus přes veškerá nastavování přidává na rychlosti sám- o celý stupeň. Já: "TY KOKOT JÁ NEMŮŽU BĚHAT TAK RYCHLE HNED SAKRA!!!" ...20 minut alá pštros v deliriu. Dnes jdu znovu. A zítra taky. A pozítří. Ve čtvrtek jedu domů.

DOGEWEATHER. Dokážu na to čumět i 10 minut v kuse.

Dala jsem Dai puntíkatou mašli v puntíkaté krabičce (krabičku jsem vlastnozubně vyrobila)

Third Eye Blind- Jumper

15. května 2014 v 21:37 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Hudbograf
Ano, hážu sem hudbu.
Bwahaha.
A tahle písnička mě strašně vyděsila.
Protože se hodí na Sherlocka O.o
A zpívá mu ji John.
Well...fuck.
Those feels...
Ale je to dobrej song.


Avatar- Bloody Angel

15. května 2014 v 19:31 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Hudbograf
Not bad. Really.
Zajímavý výzor zpěváka.
Dobrý text.
Dobrý videoklip.
Tohle se mi velice líbí.
"Come Bloody Angel
Break off your chains,
and look what I found in the dirt"


text:
How can I sleep
With everyone else to suggust
How can I breathe.
When my mouth is filled with the rashes of modern day lust
Trying to exit the program, I've seen enough
To feed my psychosis for a lifetime

AC/DC- Thunderstruck

15. května 2014 v 18:58 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Hudbograf
THUNDER!!!! :3
Bejt tam...to muselo bejt skvělý peklo :´)
A cenu za nejlepší kostým získává oblek s kraťasy a bílými ponožkami :D


text:
I was caught

In the middle of a railroad track (Thunder)
And I knew there was no turning back (Thunder)
My mind raced
And I thought what could I do (Thunder)
And I knew
There was no help, no help from you (Thunder)

Hollywood Undead- Paradise Lost

15. května 2014 v 11:38 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Hollywood Undead
Let it all burn
I´ll burn first
God I´ve tried, am I lost in your eyes?

Just let me burn
It´s what I deserve
God I´ve lied, am I lost on your eyes?


Hele, já mám blog! a Ask je zlo

15. května 2014 v 10:45 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Úmrtníček
Hojaj...
Řekněme, že jsem neměla čas.
Měla.
Ale ne na blog.
Trust me, I´m an engineer :D

Začalo zkouškové. Test z práva mám za sebou epicky, test ze Živelních pohrom byl na nic, no, stejně bych se musela všechno učit na zkoušku, ale ty půlbody uznat mohla...nebo nedávat otázky, kde jsou dvě možnosti správně (a nebo žádná), včera anglická gramatika (kolem mě hromada lidí, kteří opisovali), přičemž jsem v testu našla chybu a taky to, že když nevím odpověď JÁ, tak ji neví NIKDO. Englishman je ale rozumný a dal mi hint, z něhož jsem urobila správnou odpověď. Would better...zasrané šály. No, nic. Dneska byl test z Průmyslových havárií. Inženýr nám řekl, co tam bude za otázky, no sice je trochu obměnil, ale i tak to bylo na pohodu, to víte, k něčemu ty smartfouňy jsou, člověk si tam nějaký ten Uran235 najde že. Akorát holky zpanikařily u Registru nebezpečných látek. Prý jaké vlastnosti má methylizokyanád. Se podívám do Skupin ne :D
Dostala jsem 2 bonusové body za dřívější odevzdání. 5 bodů měl ten, kdo odevzdal první. Bohužel když na vás závisí půlka třídy... :´D
Příští týden ve středu zkouška z Managementu a ve čtvrtek Průmyslové havárie, 26. v pondělí právo (na moje úmrtniny, ugh), 29. Živelní pohromy...pak angličtina a zbytek někdy nevím. Všechno mám v mobilu.

V sobotu bylo grilčo, pak se šlo do eFka, kde slavil kámošovo kámoš 18tky, takže nás všechny zval, pokračování na motorestu, nevím, proč do mě nacpali ten kebab, Dai mi řekla, že ji překvapilo, že jsem ji najednou přehodila, ale prý že mi věřila...ačkoliv jsem byla přiopilá (ano, BYLA), ten tanec s oslavencem byl hrozný, doma jsem byla v jednu ráno a moje kocovina spočívá v tom, že se mi klepou oči. To je všechno. Nic víc se semnou neděje. Asi nejsem člověk. A to jsem prosím panákovala a míchala. Tady je asi něco špatně...
Pár lidí pokračovalo do Dublinu, pak jeli ke Standovi domů, oslavenec byl velmi nachcaný, měl psychózku a schízku a dal Standovi 20kilovou činkou přes držku, čiže zlomený nos a čelist asi taky nic moc.
Snad to tuhle sobotu nebude tak strašný. Máme s holkami předčasnou oslavu našich narozenin, Death day Harty pard, na zahradě, a asi to bude špatný. Špatně dobrý. Dobře špatný?

Ask.fm je zlo (zde moje asková zeď). Nejdřív mi někdo píše, jestli se mi líbí břišáky u kluků, jestli bych chtěla takovýho kluka, co musí člověk udělat, aby se kvalifikoval na randění se mnou a pak že ten někdo je můj tajný ctitel, co mě má moc rád, ale neví, jestli ho neodpálkuju, když mi bude hrát pod oknem na mandolínu. MANDOLÍNU. Novodobý bard pod mým oknem. Wow. Gasp. Otázky o Vorlíkovi, automatech a jakousi chemickou sprostotou a tak mi poslal Vorlik s kámošem. Otázku u porna nevím, kdo mi poslal, odpověděla jsem, že to s pepřem. Taky mi někdo poslal "Am I lost in your eyes?" a u toho odkaz na Paradise lost od Hollywood Undead. Čiže můj tajný ctitel (podle otázek jsou ale asi dva :´D) zná můj hudební vkus. Čiže ho mám na Fb v přátelích, protože tam lajkuju a sdílím věci od HU, nebo mě zná víc osobně (Duchcov a okolí), protože si všichni vzájemně pouštíme písničky a já převážně pouštím právě Hollywoody a je tam pár lidí, co je poslouchají i sami od sebe.
Mandolína. Such romantic. Very love. Gasp.

Zdál se mi sen s Transformers. Optimus potřeboval dopadnout nějakýho chlapa a já mu ho chytila. Pak jsem byla doma a z krabice jsem si mohla jedním pohybem vytvořit malýho Optima. SO CUTEEEEEEEEE ♥


Ed Sheeran- I See Fire (The Hobbit: The Desolation of Smaug)

12. května 2014 v 18:56 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Hudbograf
No, nejlepší je ten začátek.


Je to v háji

5. května 2014 v 15:36 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti |  Žádná
...poslala jsem přihlášku na policajty.
A.C.A.B.?
Vítej, Psiren, v pracovním procesu.
Dvě školy najednou zvládneš.
Určitě...
:´D

P.S. Od Jume stále ani píp. Naše přátelství je zřejmě v prdeli. Jsem smutná.