Kurz sebezastřelení...?

17. října 2013 v 20:42 | Nosferatu Psiren, NEblahé paměti
Asi jsem to sem někam někdy psala, ve dnech 12.-13. 10. jsem zúčastnila kurzu k získání zbrojního průkazu.
Dvoudenní nalejvárna infromací.
Zákon.
Manipulace.
Střelba.
Spala jsem u Jume :3 večer filmy, přes den Ve žlíbku (byla jsem ve Žlíbku, a jmenuje se to Ve Žlíbku), kde jsem už předtím absolvovala kurzy ECDL. K obědu tradičně sekaná/klobása, tedy velké české om nom nom s kilem kremžské hořčice. Udržování pozoronosti pomocí kafe a Coca-Coly, nicméně mě sdělované informace bavily, takže školní problém se snahou-cestovat-v-myšlenkách-a-nevnímat-výklad se nekonal. Jen jednou jsem začala číhat (ležím, zavřené oči, ale vnímám), protože slyšet dvě či více hodin jen o paragrafech (z.č. 119/2002 Sb. O zbraních a střelivu) je poněkud únavné, takže jsem si dala do uša sluchátko a musela se soutředit na dvě věci, což mě drželo a přítomnosti. Inženýr nezklamal- ke každé věci přidal vlastní veselou historku z natáčení, např. Militantního Ježíška, kterého manželky nemají rády, bajky o šmoulech (přezdívka pro policajty) etc., též nám sděloval svoje rady a zkušenosti.
Sobota byla čistě teoretická. Mindfuck. Mindblow. Whatever.
V neděli jsme se už zaobírali sborkou a rozborkou zbraně (CZ 75, CZ 85 + jakási...brokovnice), páskováním (střely do zásobníku), tím, že kulky má pes (jsem řekla já a bylo mi dáno za pravdu :D) etc. Po delším opakování těchto úkonů jsem byla schopná provést sborku, rozborku i páskování prakticky poslepu, páskování i za zády :D
Na střelnici v Rajské zahradě (tunelové střelnice přímo v metru) už to taková sláva nebyla, brejle nebrejle, vedle jak ta jedle, no dobře, 9 střel z 10, z toho mimo terč ta 1, co se ani nevešla na papír, a 5 mimo terč ohraničený. Kromě teorie a manipulace je k získání zbrojáku potřeba 4 z 5. Svoje terče jsme dostali, ale nevyfotím vám ho, na to se za to moc stydím :D i ve škole jsem z prakticky špuntovky střílela líp, a na bootcampu taky. Fuj. Pidlivoká, fuj!
Jde jen o praxi.
Je třeba trénovat.
Vymyslíme.
V ceně kurzu byl i voucher do střelnice v Čestlicích, takže za zkoušku, pokud ji neposeru, nebudu platit už nic :3 to fajné, a moc. Platí do prosince 2014, takže po zkouškovém ve škole hojaj!
Co se zbraní týče, mám dva horké favority- CZ P-07 Duty, CZ 75 B (nebo BD). Pak ještě CZ 75 SP-01 Shadow, ale to už je dražší krasavice. Chci českou zbraň.
Aby to nedopadlo nějak takhle nakonec :D↓
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adiira Adiira | Web | 18. října 2013 v 20:34 | Reagovat

Co se zbraní týče, tak u mě vede Astra 7000. Sice s tím nikoho zvlášť nezabiješ, pokud nemáš extra štěstí a on extra smůlu či naopak, ale na styl ,Přepadne-postřelím-uteču' je jako dělaná. Zbraň, co se dá nosit za podvazkem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.