Červenec 2013

"Žížala žužlá žoužel v louži."

31. července 2013 v 11:54 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Úmrtníček
Věřím, že vám nadpis dává smysl. Tedy alespoň těm, kdož viděli Doba Ledová: Země v pohybu :D
Sid opravdu exceluje, hlavně když je totálně paralyzovanej po tom otrušníku nebo co to sežral a pak na lodi pohne palcem u nohy "To potřebuju na vařila myšička kašičku." :DDDDDDDDDDD
"JÉÉÉ JÁ NEUMŘEEEEL!!!" :D
P.S. Přemýšleli jste, co to je, ta žoužel? Nevíte-li- je to prakticky archaický označení pro...HMYZ :D havěť, včetně žížal. Žužu. Jojooo. Krásný slovo, žoužel :D

Poslední dobou sloužím své kamarádce z dávného dětství (naposledy jsme se viděly v 5. třídě), se kterou jsem se začala zase stýkat, jako vrba/vyplakávátko/whatever. Sabinka má poslední dobou potíže a i když upřímně řečeno nevím, jak jí pomoct, jsem alespoň fyzicky přítomná. Dnes ji chci vzít na pivo.

Za týden jedu na Advík. Tedy vlastně- za týden jedu do Prahy a ve čtvrtek je Advík. Domluvily jsme se s Jumítkem, že se k ní přifařim dom už ve středu. Lol, musim upéct bublaninu...
Moc se těším :3

Za Kačenkou do Švýcarska jedu 17.8. (pátek) pěkně přes noc EuroNightem z Ústí. Macarenaaa~ Budu pašovat všemožné věci, na osobu prej můžu mít 200 ks cigaret, pohoda, pokud Kačka nebude chtít vzít 5 krabiček :D Kubovi tabák, pak ještě ušatý pytlíky, asi rejži...teda rejži snad ne, i tak asi budu mít těžký zavazadlo O.o"

Vedro je otravné, bouřky vítané. V neděli jsem se byla koupat v bývalým kamenolomu, kam nikdo nesmí, ale všichni tam chodí. Trochu jsem si sežahla záda. Nevermind, to ztmavne. Konečně nemam sejří nohy.

Ze shopu mam málem ponorku. Ještě že mám notebook, můžu sledovat Star Trek...ne, webhosting je vypnutý, nemůžu sledovat Star Trek...musim si najít jinej server.

Špatně spim. ZASE. Nemůžu usnout, respektive spim, až když jsem naprosto exhausted, a to bývá 2 hodiny před budíkem. Jednou jsem si ze zoufalství dala o půlnoci nanuk. Dneska jsem si pro něj šla ve 3 ráno.

Pamatujete, jak jsme se po zimě těšili, že je jar na cestě?? ↓A že chceme léto?

Máme, co jsme chtěli ↓

Jára Cimrman & Chuck Norris

29. července 2013 v 21:33 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Đas Wochenende
Jak Jára Cimrman, český neuznaný génius, potkal Chucka Norrise:
Jde takhle Jára Cimrman a najednou vidí Chucka Norrise, jak kope nějákýho chlápka. Přijde k němu a povídá: "Ty Chucku, nebylo by to lepší s otočkou?"

Můžu směle prohlásitz, že věřim, že tomu tak bylo... xDDD

Star Trek: Into Darkness (2o13)

27. července 2013 v 17:29 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Star Trek
Takže tedy...egheihifnhhfowdjwifhiwjf *,*
To je asi ten nejrozumější názor, který na tento film mám :´D
Ne, zkusím to vážně.

Pomineme to, že jsem, dá se říct, trekkie, protože Star Trek seriál sleduju od malička (nejraději mám Novou generaci s Picardem), takže bych měla podle jedné recenze skřípat zuby. Ne ne, nebudu skřípat zuby.
To je stejné, jako kdyby obdivovatelé a znalci děl sira Arthura Conana Doyla skřípali zuby nad dvěma filmy Sherlock Holmes, i nad seriálem Sherlock, protože to režiséři pojali úplně jinak nebo moderně jinak.

Podle mého názoru je Into Darkness mnohem lepší než první Star Trek. Nero byl sice taky dobrý protivník, ale John "Khan" Harrison byl ještě lepší.

Tož k ději:
Jim Kirk si coby kapitán Enterprise trotlí po vesmíru a jak je jeho dobrým zvykem, udělá něco dobře odůvodněného, ale špatně odůvodnitelného, takže o Enterprise přijde.
Pak ale je spáchán atentát, vzápětí druhý, nepřítel pochází zevnitř Hvězdné federace, ale tak docela do ní nepatří, což Kirk zjistí až později. Kirk si vydupe povolení jít po muži jménem John Harrison, má ho smést z povrchu Kronosu (planeta náležící Klingonům, pro neznalce- Klingoni byli po dlouhou dobu nepřátelskou rasou, s níž neustále hrozila válka, teprve později se střety upokojily a vztahy byly neutrální) pomocí nových torpéd. Dojde ovšem k poškození warpového jádra, loď se zastaví na místě, kde to není bezpečné, Kirk nakonec zvolí jiný způsob, jak Harrisona dostat, způsob o dost "morálnější" (Spock totiž důrazně protestoval proti vypálení děl) - výsadek o 5 lidech.
Harrisonovi se na Kronos pošle zpráva - pokud se nevzdá, vypálí na jeho pozici torpéda.
(Tady je něco, co vysvětluje, kde se v neobydlené části Kronosu vzali Klingoni- Enterprise evidentně vyslala zprávu na všech kanálech dostupných na Kronosu, tedy nejen Harrisonovi, ale i Klingonům :D)
Výsadek se ovšem dostane do situace, která mohla skončit dost tragicky- smrtí všech.
Harrison ale sejme většinu Klingonů, na dotaz "Kolik torpéd?" se mu dostane odpovědi "72" a on se vzdá.
Což Kirkovi vrtá hlavou.
Harrison je silnější než člověk, mnohem silnější, inteligentní, ale i krutý- zabil mnoho nevinných lidí. Proč se vzdal?
Harrison mu ale řekne něco, co Kirkovi vrtá hlavou ještě víc. Že generál Marcus chce válku s Klingony. Že obětuje Enterprise, aby ji mohl začít. Že on sám je Khan, válečník z dob, kdy byli takoví jako on potřeba. A že ta torpéda nejsou jen tak ledajaká.
Intriky, všude intriky, obří loď, do toho emočně zasažený Kirk, který málem přinese oběť nejvyšší, Spock (líbající se) s Uhurou, naprosto dokonalý Simon Pegg coby vrchní inženýr Scotty ("You mad bastard!")...a nakonec...
KHAAAAAAAN!!!
-tedy Benedict Cumberbatch ♥
K jeho výkonu a Khanovi obecně↓
Ano prosím, to odpovídá.
Je to neskutečně sexy chlap s neskutečně sexy hlasem a neskutečně sexy tělem.
Navíc je normální, dělá si legraci sám ze sebe a není namyšlený.
A to se cení.

Khan je samozřejmě postava trekkie známá.
Jak kurva může někdo vinit Khana z toho, že se mstí? Než ho vyhnali i s jeho posádkou, dělala přece to, kvůli čemu byl zrozen (tedy geneticky upraven). Pak ho vykopnou, zase najdou, zneužijou, vyhrožujou mu...pffft. Naštěstí ho nakonec jen nacpali zpátky do kryokomory. Prostor pro fanynky >:D

V Into Darkness je strašně moc nesrovnalostí.

A má prima soundtrack.


Pár obrázků↓
Jedna z nejpovedenějších scén z filmu - Spock se spouští do kráteru, lano se přetrhne a on se smířil se smrtí.
Samozřejmě neumře... :D

Další prima scéna- Enterprise se zvedá ze dna moře, kde se ukrývala :3

A jdeme páchat atentát. Samozřejmě na to máme lidi. Vlastně...jednoho člověka.

Kde jsi? Já tě nevidím, jsi moc hubená...

26. července 2013 v 20:40 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
Mám plné zuby holek, co na hraně podvýživy hlásají, že jsou tlusté, mají špeky úplně všude, žerou projímadla, aby ze sebe dostaly i to nic, co v nich zbylo.
Mám plné zuby holek, které vzdychají nad "krásou" modelek, které já potkat na ulici, tak se jich jdu zeptat, jak bylo v Osvětimi.
Mám plné zuby holek, které věří každé zasrané dietě, co jim doporučí nějaká stejně poblázněná kostra potažená kůží.

Ženou se za "ideálem krásy", na kterém není ani nic ideálního, ani nic krásného. Co je krásného na vyčnělých žebrech? Že se dají spočítat? Co je ideálního na vytrčených kostrčích? Že rozpíchají, na co si sednou?

Napsala jsem komentář ke slečně, která je pro ana, a okopíruji ho sem:
"Možná by se ti líbilo v koncentračním táboře. Tam bys nemusela počítat kalorie a svého ideálu dosáhla velmi rychle. A velmi rychle pokračovala dál směr kost-kůže.

Na takovýhle holky by platil skutečný hlad, ne ten dobrovolný. Hlad, kdy nemáš NIC, co bys snědla. Hlad, že bys SEŽRALA první věc, co by ti přišla do cesty, a bylo by ti úplně jedno, jestli by to byl buřt nebo rajče. Hlad, že bys dělala psí kusy pro jednu nugetku z mekáče."

Možná se někomu bude zdát zmíněný koncentrační tábor jako příliš silný čajíček, ale já to tak vnímám.

Nepíšu tohle všechno proto, že jsem tlustá, nebo že si tak připadám a léčím si mindráky na těch, kterým bych mohla závidět.
Nejsem tlustá.
Jsem vysportovaná, mám "podstavec", jak tomu říká moje mamka, po níž mám tělo (za což jsem jí nehorázně vděčná), kterýžto podstavec má podobu silných stehen (silných v silném slova smyslu, tedy SVALY), zadku tak akorát na příjemné posezení, 165 cm na 65 kg, pas 75 cm, boky 90 cm (jojo :P), hrudník 88 cm (z toho ovšem většina objemu připadá žebrům, mám široký hrudní koš :D), no zkrátka ženská jak má bejt, ba dum tss.

To je tak všechno.
Raději.

Pacific Rim- Útok na Zemi (2o13)

26. července 2013 v 16:35 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Biograf
*cough* ok, jestli se na to někdy podívám znova, tak jen kvůli těm strojům.
Vážně.
Kdyby nebylo Jaegerů, je celej ten film ztráta času.
A kdo mi to tady psal, že jsem se hovno poučila z Evangelionu, když to srovnávám s Pacific Rim- Jaeger JE jako EVA, jen je to čistě STROJ a je řízenej ne jedním, ale dvěma piloty. Pacikonec.
Jinak packy tam fikaj docela často.

Co dál- typický Amíci- jakmile v něčem uspějou, tak chrápou na vavřínech, udělají z toho byznys, zamrznou na místě a pak čumí jak telata na nový vrata, v tomto případě jako pilot na novýho Kaiju.
K tomu se přidá týpek, jehož bratr byl vyrván z pohodlí Jaegra. Týpek dostane Jaegra na břeh a zmizí v dálavách, kde se staví Obranný val.
Jenž je vy finále stejně jako z papíru.
Pak slavný návart, neslavný test, hojaj, nakonec to fachčí, jedno zasraný sebeobětování a ciao, průchod zavřený, celý svět slaví a Amerika se směje.
Chci Jaegra.
Zbytek z tohohle filmu si nechte.
P.S. Největší týpci byli piloti Černo-Alfy, Saša a Alex Kaidonovsky, ochranná stráž valu na Sibiři, drželi ji neporušenou 6 let. Celkem předpotopní mechanika, ten jejich Jaeger, ale vážně bombič. Nakonec stejně umřeli.
P.P.S. Nejlepší scéna- malá Mako zdrhá před Kaiju. Ta holčička to zahrála fakt skvěle, a to neřekla ani slovo, jenom plakala :)


Gypsy Danger, zajímavej název pro Jaegera :D

průchozí zeď z papíru↓
Kdyby to nebylo v Sydney, ale v Tokiu, řekla bych, že origami

Jménem krále (2oo9)

25. července 2013 v 23:04 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Biograf
Tento film vlastníme na DVD a jsme velmi rádi.
Jsme totiž věrnými čtenáři děl od Vlastimila Vondrušky, především případů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu, což je mnohadílný cyklus.
Toto je inspirováno..."Osudným turnajem", v rámci možností se drželi děje.
Karel Roden :3
Lukáš Vaculík :3
A skvělá hudba ♥
A citrony xD

Královský prokurátor (středověký vyšetřovatel, který se zodpovídá jen králi, vlastně obdoba státního zástupce+soudce+policisty) jede na Vartemberk, aby zastupoval krále Přemysla Otakara II. jako svědka na svatbě Ludmily z Vartemberka a pana Beneše z Dubé.
Cestou narazí na zamordované (jak krásné slovo, MORD) kupce, přesto se citrony dostaly na hrad, Ludmila je nešťastná, Beneš z Dubé obdělává Kláru, ženu starého pána z Vartemberka, někdo zapíchne purkrabího Jošta, pak najdou pod okny hradu pana Markvarta, což je právě starý pán z Vartemberka. Hlavou rodu se stává Marek, jeho syn, svatba má i přesto být, ale Oldřich z Chlumu se nedá zastavit. Ví, že pravda je jinde, než se ostatním jeví.
Nakonec nemá na vybranou a aby zločince, Beneše z Dubé, usvědčil, musí s ním vést souboj označený jako boží soud.
Zaplatí za to ale větší cenu, než myslel.

Přemysl Otakar II.↓

Marek z Vartemberka a pán z Dubé

Ludmila a Oldřich

Dobrý den tam za rohem

24. července 2013 v 20:26 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
...tohle jsem už párkrát řekla vrátnici a ta se smála :D
P.S. Je to Rip :3

Oko vidí

24. července 2013 v 20:12 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
...oči vidí, přesněji řečeno :D

Moody Blues- Night In White Satin (OST Dark Shadows)

23. července 2013 v 22:07 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Hudbograf
Tahle píseň hraje, když "Victoria" jede do Collinswoodu :3
Moc krásná věc, ale Danny Elfman ji nestvořil :D
Tož tady je, tento sjongggg

Jak si myslel, že by sejmul Lišku...

23. července 2013 v 16:14 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
...aneb TAK TEN BYL DOBREJ, KÁMO :D
...debil xD
Renda mi o tomhle řekla na bootcampu (vsadily jsme se, že do neděle nebudu na Fb, myslim, že o kopanec, vážně nevim, asi jsme na to zapomněly, nebo jsme se vsadily jentak, nicméně jsem vyhrála, i když na to jsme taky zapomněly :D), že prej na Přiznání TRIVISu někdo napsal toto ↓
...příspěvky nemusím komentovat, je jasný, že všichni sdílejí stejný názor... :D
První komentář je od týpka, co s náma byl na bootcampu.
"Chuck Norris" napsala kámoška...vlastně znam skoro všechny, co to komentovali :D jedna znich je dokonce moje bývalá soupeřka z juda :D

P.S. Kdo neví, o kom se hovoří- ZDE se podívejte.
Snad je vám jasný, proč jsme se tomu blbečkovi, kterýho byť jen napadlo, že by něco takovýho dokázal, tak vysmáli :DD

Možná taky jen trolil, ale i tak...ta představa je směšná :D
Musel by nejdřív sejmout někoho z nás :D


Sushi etiketa

21. července 2013 v 21:07 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
Užitečné rady :3

KBM Bootcamp 2o13- video

21. července 2013 v 16:07 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Krav Bemaga Meshulav
Číža udělal moc pěkný video :)
Shrnutí bootcampu, chybí akorát noční cvičení, pořízenej matroš se asi nedal použít :D
Video račte sledovat zde↓

KBM BOOTCAMP 2013

(jsem tam i já :´D)

Veterán na cestách- Klapý

21. července 2013 v 16:02 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Úmrtníček
Jak vědno a vidno, jezdíváme s tátou na krátké či delší výlety naším veteránem, UAZ 469, většinou o sobotách. Někdy jedeme jenom náš okruh Dux-Fláje-kafe, někdy kolem jedný zříceniny (který teď nemůžu přijít na jméno...jo, Kostomlaty :D musim si to zapamatovat podle mlácení kostí), nebo trasa Háj-Šangháj...jak se nám chce.
Takřka pravidelně se někde stavíme na kafe, nebo si koupíme energiťák, či nanuka, nebo taky všechno dohromady :D
Zkrátka si jezdíme na čumendu :D
Včera jsme si řekli, že pojedeme na Klapý neboli Házmburk...nebo taky Házmburk neboli Klapý, já říkám Klapý, je to tak divnej název, až se mi líbí.
Není to ani daleko, ani blízko, tak akorát 45 minut cesty i se zastávkou pro nanuka, energiťák a sušenku.
Hlídané placené parkoviště je více placené než hlídané, ale po domluvě s hlídačem jsme zaparkovali veterána vedle boudy, táta mu dal místo 35 Kč 50 Kč, aby měl motivaci, pán říkal, že si auto vyfotí.
Vydali jsme se na kopec.
Bylo to...no, dlouhé :D ani ne únavné, jen prostě dlouhé, kamenitým terénem a musela jsem se přizpůsobit tátovu (pomalému) tempu, protože má špatná kolena. Mě kyčel zatím fungovala.
Nahoře jsme zakoupili vstupenky a jali se obhlížet to, co kdysi bylo sporým, leč nedobytným hradem.
Vskutku- nikdy jej nikdo nedobyl.
Původně se nazýval Hasenburg, podle rodu Zajíců, celkovou historii račte si přečíst přes odkaz na wiki.
Nejdřív jsme očíhli Černou věž, kde mě nesmírně mrzelo, že se do ní nelze dostat- dveře byly x metrů nad zemí :D
Pak Bílá věž, kam se dostat dalo- tři prdele schodů, nahoře podivná kupole zakrývající výlez hore, ale výhled opravdu pěkný. Táta mi pořád nutil dalekohled a nemohl pochopit, že ho nepotřebuju, že vidim do dálky dobře, i když jsem na střílení (někdy) pidlivoká :D
Pak jsem si prolejzala trosky kolem, vyděsila jednoho pána, když jsem prolezla oknem, jež bylo cca 1,5 m nad zemí a on šel kolem, našla víčko od Coca-Coly Zero, táta mě stalkoval foťákem, já stalkovala zdi, našla super koš s piktogramem obálky, dali jsme si nanuka, dokončili indivindy prohlídku, která nám zabrala cca hodinu, skutáleli se z kopce a jeli dom, tátu bolely nohy, mě kyčel, ale byl to moooooc fajn výlet :3
Pár fotek dám i sem :D
"Poštovní schránka" :D ↓
-snad dorazí zásilka včas xD

Am I Supposed To Be Impressed?

19. července 2013 v 22:44 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Sherlocked

Have a nice day~ *odejde like a boss* :D
Ta ženská (Mrs StWenceslaw), myslela jsem, že je to Eva Holubová, česká herečka, ale ne :D

Happy birthday, Ben! ♥

19. července 2013 v 21:29 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
Dnes, 19.7., slaví 37. narozeniny můj oblíbený herec Benedict Cumberbatch :3
Víc než oblíbený herec, přiznávám bez mučení :D

Pokud nesledujete Sherlocka, ale viděli jste Star Trek: Into Darkness, tak ztvárnil postavu Khana, taky hrál ve War Horse, Tinker Tailor Soldier Spy (kde je i Gary Oldmaaaaan) a dalších filmech.

Více info na ČSFD.cz.

Co se tady budu vykecávat- prostě je to...hm, jak to slušně říct...on je...tvl...ok, nejde to vyjádřit slovy, jakej je, takže zmínim jenom oči, lícní kosti, oči, rty, oči, ruce, oči, zadek, oči...stačí :D

Hello sexy! Happy biiiirthday! ^_^pod tentononcem další nálož fotek, a to jsem se držela, abych jich sem nedala všech těch 4563245641, co jich mám...

Everything You Want (Sherlock/John)

19. července 2013 v 20:26 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Sherlocked
Cosi jako AMV :3
Moc pěkný, vždycky se směju u scény ve Slepým bankéři, jak Sherlock s Johnem točí dokola, aby si vzpomněl, co za znaky bylo na tý zdi :D a pak John vytáhne mobil, že si to vyfotil (to ve videu není) :D
Nebo jak mu navlíkne bundu a vystrčí ho ze dveří xD
Chci září.
Chci 3. sérii.
HNED!!!

Sherlock saves Mrs Hudson

16. července 2013 v 21:53 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Sherlocked
"You know who I am, it doesn´t work."
-jeho hlas je hduhgdqihdioajs hlavně to poslední slovo ♥
Tahle je scéna je moc dobrá, ukazuje vztah Sherlocka k těm, kteří jsou mu blízcí.
Nechtěla bych ho nasrat :´D

Sherlock v pěti jazycích

16. července 2013 v 13:14 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Sherlocked
Ohledně Sherlockova dabéra- nejvíc odpovídá ruský dabing :D

-vzpomněla jsem si na tohle :D ↓
...definice hlasu Benedicta Cumberbatche xD
...jsem si jistá, že jste schopni si to přeložit :D
...a je to velice odpovídající definice :´D

No. Because I Took Your Pulse.

15. července 2013 v 22:36 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Sherlocked
Jó holka, mysl možná ovládneš, ale tělo tě zkrátka zradí :D
Tahle scéna je...moje oblíbená...joojo...
Hlavně ta hudba, ta je výborná.
Když Sherlock dává heslo do mobilu znak po znaku, tak je to dobře podkreslený.
JÁ UŽ CHCI ZÁŘÍ!!! JÁ UŽ CHCI 3. ŘADU!!!

P.S. Nesnáším její účes.

Bootcamp K.B.M. III. 2o13

13. července 2013 v 0:48 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Krav Bemaga Meshulav
Pánové Kašpar, Baltazar a Melichar (takhle vyložil zkratku KBM můj spolužák ze střední :D) se letos zase předvedli (ono to odpovídá, byli vlastně tři instruktoři :D) a já nemůžu jinak než říct "Stálo to kurva za to." ♥
Akorát si už nikdy nenecham od Rendy na pokoji "vyložit budoucnost" z karet, protože na otázku "Přežiju bootcamp ve zdraví?" řekly karty NE a pak jsem si při sparingu nějakým záhadným způsobem narazila kyčel :D