Březen 2013

Jsem limitovaná edice...o jednom kusu

31. března 2013 v 20:06 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
Podle mnoha lidí i nelidí jsem výstřední a já proti tomu souhlasím :D
Ale CO je na mě výstředního? Áááá jistě, oblečení...
Inu, národe, co je lepší- být oblečená trochu...hm, podle místních měřítek výstředně, nebo mít tričko jako každá druhá, džíny jako každá třetí a boty jako každá čtvrtá?
Já nechci nosit oblečení, jaké je vidět všude, v každém městě, v každé ulici. Tím nechci říct, že ja ne tom něco špatného, ale mě osobně to nevyhovuje. Jistě, občas na sebe vezmu džíno-tríčo, doma, když jsem jen v shopu nebo jdu do hospody či na nákup, ale i když si mám vzít jen černý kalhoty a nějaký tričko, pokusím se si to ozvláštnit. Ocvočkovaný pásek, sponka s lebkou etc.
Bohužel je podle běžných občanů výstřední mít i jinou barvu vlasů kromě hnědé, blond, černé, zrz a max. trochu červené. Výstřední jsou i barevné melíry. Je to sice vidět častěji a častěji na dámách různého věku, ale přesto je to považováno za výstřední.
Výstřední je všechno, čím se člověk vymyká davu, vzbuzuje pozornost.
Ale kdo označuje různé věci za výstřední?
Lidé, kteří nemají rádi věci vzbuzující pozornost. Lidé, kteří nechápou či závidí odvahu jiných vzít na sebe něco, co by si oni "na sebe nikdy nevzali".
Je to přirozená nevraživost. Která je pochopitelná. Tak pochopitelná, že se ji podvědomě snažím burcovat :D a nestarám se, přijdu-li někomu výstřední. Mě...ta výstřednost baví :3
Nyní pár tematických položek. Ta první mě pobavila nejvíc :D

Daily Faily VII.

31. března 2013 v 14:38 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Daily Faily

Po delší době pár Daily Failů...jen stručnejch :D

Discokoule. Má ji Terezka. V pokoji. Terezce je 5. A má discokouli. A spoustu věcí, který já v jejím věku neměla. Šperkovničku jako hrací skříňku. Spoustu cetek. Všechno bych to ještě teď brala. Ale v černý a červený. Terezka má totiž jednu chybu. MILUJE RŮŽOVOU :´D takže v jejím pokoji se cejtim jako v doupěti vyvrhelově... :D

Hollywood Undead- Bottle And A Gun

27. března 2013 v 21:51 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Hollywood Undead

Zní to halloweensky :D
"The way you look at me, I can tell that you´re a freak"

S tátou ♥

26. března 2013 v 13:03 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Psiren, The Angel of Khaos
Tuhle fotku mám už tak rok (vznikla v lednu 2012) jako tapetu na mobilu (jak na starým, tak na staronovým), protože prostě můj tatínek ♥
Párkrát jsem na Fb narazila na věci o tatíncích a jednu si pamatuju docela dobře, protože je podle mě pravdivá- "Táto, i když si jednou najdu svého prince, ty pro mě budeš pořád král.".
Můj táta mě podporuje. Ve škole, v práci, v koníčkách, dokonce mi ušije sukně a šaty, nevadí mu, co nosím, naopak je rád, že nejdu s davem, že nejsem tupá ovce. Když jsem smutná, jdu za tátou, vždycky mě k sobě přivine a nechá vyplakat, i když to se moc často nestává, prostě mě drží a hladí po hlavě. S tátou jezdím na výlety UAZem, s tátou děláme šaškárny, s tátou se nasmějeme, až nás bolí břicho a nemůžem se nadechnout. S tátou trollíme mamku, s tátou jsem se naučila vrtat a řezat a šroubovat/whatever, s tátou jsme postavili přístřešek pro UAZe. Táta mě dokopal k judu a já jsem mu za to s odstupem let strašně vděčná (jako malá jsem zastávala opačný názor), protože jsem našla něco, co mě baví a pomohlo mi usměrnit sebe samu.
Táta je tu pro mě vždycky, když jsem smutná, veselá nebo jen tak...
Takže já a můj tatínek :)
Je to nejlepší chlap v mým životě, a tak by to měla mít každá dcera ♥


Kdyby někomu bylo divný, že nezmiňuju nijak moc mamku, je to proto, že...no, svoji maminku miluju, dala bych za ni život, jen ona není...jak bych to řekla...respektive jak to řekla ona sama- není schopná projevit city. Často se u ní cejtim jako štěně, který doráží na ruku a prosí, aby ho pohladila, ale ta ruka ho nepohladí, nebo pohladí, ale až za dlouhou dobu, nebo ho prostě tak nějak...odstrčí. Samozřejmě se k ní pravidelně každý týden takzvaně přialíšim (sedí na gauči a já si dám k ní do klína hlavu a takhle třeba koukáme na telku), ale že bych za ní šla s bolístkou...posledně to dopadlo tak, že jsem už prostě nezachápala, proč mi pořád říká, že je mi všechno jedno a na všechno kašlu, když to není pravda, a nakonec jsem se od mamky dozvěděla, že by chtěla, abych byla perfektní a nedělala chyby, jako dělávala ona, a že se mě tím snaží vybudit k lepším výkonům. Sdělila jsem jí, že je o docela zcestná představa, ale od té doby si rozumíme líp. Myslím. No a chodíme spolu na cigáro... :D

Soul Eater

25. března 2013 v 22:21 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
"Kensei naru tamashi wa, kensei naru seishinto, kensei naru nikkutainiadoru"
Zdravá duše se nachází ve zdravé mysli a ve zdravém těle. To je pravda světa Techniků a jejich Zbraní. Jenže ne každá duše je zdravá, a ani nezáleží na tom, jestli mysl je jasná a tělo zdravé. Kdo podlehne šílenství, začne požírat duše ostatních, a ztratí nad sebou kontrolu, stane se zárodkem Kishina. Jeden Kishin, který utekl, bohatě stačí, a tak Technici pomocí svých zbraní ničí zárodky a na tom staví svou úroveň. 99 duší zárodků a 1 duše čarodějnice- s tímhle se Technik a jeho Zbraň stanou Kosou Smrti.
Mladí Technici se společně se svými Zbraněni vzdělávají v Shibusenu, Shinigami Buki Shokujin Senmon škole, sídlem v Death City. Dostávají úkoly a za jejich plnění dostávají hvězdičky- čím více hvězdiček, tím vyšší úroveň parťáků.
-takhle začíná moje recenze na anime SE a takhle může začít i recenze na mangu SE-
Dál je to všechno trochu jinak :D
Je totiž masivní rozdíl mezi anime a mangou. Anime je o cca polovinu (i víc) kratší než manga a děj je naprosto odlišný kromě několika věcí. Nebudu vám tady spoilovat, ale určitě si dejte oboje, protože...budete čumět :D opravdu, jestli jste někde narazili na obrázek Kida, jak je svázanej a mlátí ho takovej...blbec, tak je to z mangy a fangirls Kida by si to neměly nechat ujít, protože co je víc ŽRAVĚJŠÍHO NEŽ TRPÍCÍ HRDINA!? *nosebleed mode* (odkaz odkazuje...co jinýho by taky dělal, že...na můj článek o trpících hrdinech...♥). V manze je dáno nepoměrně více prostoru i vedlejším postavám a hlavně celkově je tam postav mnohem víc než v anime (jak to bývá), zatímco tam o Eibonovi jen cosi žbleptli a nakonec vylezl z klíče, v manze ale se za něj dokonce jeden šašek vydává (má moc pěknou knížku o Eibonovi a "sbírá" do ní, kdo a co se mu zlíbí, do svý kolekce na chvíli šoupne i Kida). Na Kidovi je dokázáno, že šílenství může nakazit i boha, nicméně Kid pak šílenství používá k boji proti zlu bla bla bla spoiler Psiren, spoiler. Mangu doporučuju všema zubama a proužkama.
Momentálně jsem v šíleným rozpoložení, protože jedna přeložená kapitola za měsíc je fakt...MÁLO... >:D Dozvěděla jsem se něco, o čem předtím tušení sice měla, ale nepotvrzený, a přesto se ptám...JAK JE TO KURVA MOŽNÝ, JAK TI DVA MŮŽOU BEJT...no nic, hele, přečtěte si to sami jo? :D

přidáno:
obrázky↓

cosplays↓

PURE EVIL comes in small packages

24. března 2013 v 13:54 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
...co na to říct :D

Fake spring...it was...

22. března 2013 v 22:50 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
Tohle jsem si na sebe navlíkla na teplickej lolita sraz "Anarchy in the U.K." a na lookbook jsem k tomu napsala tak obsáhlej popisek, že jsem ultralíná ho překládat, tak vám ho sem hodim, jak je, tedy anglicky, kdyžtak zavolejte 1188 a ptejte se na google transplátor.
Kdyby mi to někdo chtěl hypnout, tady je odkaz na stránku s outfitem. Nedaří se mi nacpat blogu widget na lb.
Je to sice už 14 dní, co mě mamka fotila, ale nechala kabel ve skladě :D

popisek na LB:

Heeey Lookbook, long time no see... :D
Well, this outfit...nothing special, just something simple for lolita meet-up with theme "Anarchy in the U.K.". I wondered what to wear, maybe something blaaaaaaaack with something don´t knooooow, I´m wearing stil the same thiiiiiiiiings and how about shoeeeeees and it´ll be coooooold..."Anarchy on the U.K", so how about to write "Say no to tea" on my forehead...ok, nopony cares, I´ll take this and this and that...
But, meet-up was epic and full of fun :D huh, and rainy too! Real English weather! :D
These photos were taken at home, by my mommy. She really likes to taking pictures, I have my personal photographer, yay! :3
My face looks weird...I´m not too photogenic you know :´D

_______________________________
Lidičky, kdyby někdo chtěl zmínit, že mé nožičky vypadají poněkud oplácaně, račte si bez ostychu na mý nohy šáhnout- MUSCLEEEES!
A k tomu LB popisku: my bad is very English -_-"

Černý Shemag :3

22. března 2013 v 21:23 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
Jupíájej šmejdiiiiiiiiiiii!!!
Dlouhou dobu jsem sháněla černou palestinu, ale výsledky byly nulové a já už byla ve fázi, kdy jsem si hodlala koupit černou-šedou palestinu a obarvit ji na černo. Pak můj úmysl stagnoval.
Včera ale, když jsem přijela domů, jsem jela s tátou do Litvínova do army velkoobchodu, sice mi bylo šoufl a nesla jsem si termohrnek s čajdou, ale šumovala jsem tam kolem a najednou vidím šátky, jsou to palestiny, různé barvy....a úplně dole, úplně vespod, leži čistě černá věc! Vytáhnu to- a je to černočerný čistě černý jenom černý shemag! Musela jsem ho mít! Táta mi ho koupil... :D
Miluju tu věc...jen si ji musim zosobnit, vůně a tak... :3
Feel kinda like a gangsta... ♥
Takhle to sice vypadá jen jako kus hadru, ale ve skutečnosti je to prostě krásná věc :D

Linkin Park- Castle of Glass

22. března 2013 v 14:22 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Hudbograf
Jaký otec, takový syn?
Noví LP sice nejsou takoví jako dřív bývali, ale i tak je to stále dobrá kapela a tenhle song je toho důkazem.
Asi udělam rubriku i pro ně...sakra, stává ze z toho tady musicblog :D

text:
Take me down to the river bend,
Take me down to the fighting end,
Wash the poison from off my skin
Show me how to be whole again

Hollywood Undead- Dead Bite

20. března 2013 v 21:53 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Hollywood Undead

Ten Dannyho hlásek na začátku :´D
"Goodnight, sleep tight
Don´t let the dead bite"

ale refrén...!? ♥
"What would you do if I told you I hate you?
What would you do if your life's on the line?..
What would you say if I told you I hate you?
I've got somethin' that'll blow your mind...mind"

Prostě psycho Danny...tohle je snad nejlepší skladba, jakou jsem od HU zatím slyšela!
"Protože je o mě známo, že jsem jako Jack Nicholson z "The Shining" -RORU!!!


Hollywood Undead

20. března 2013 v 21:30 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
Myslím, že je načase, abych vám objasnila, co jsou Hollywoodi zač, i když pokud jste si poslechli nějakej ten jejich song, o čemž pochybuju, možná jste to zjistili sami :D
Podařilo si mi nakazit Jume >:3

Kapela specifického názvu, členové specifického vzhledu, hudba specifického žánru. Takhle by zněla moje stručná definice HU, vám možná přijde nelogická, mě ale bohatě stačí a nikomu svoje názory necpu.
Netvrdím, že jsem jejich skalní/největší/whatever fanoušek, ale tihle týpci mi prostě naplnili uši, srdce i duši, což se za můj život podařilo jen...i s Linkin Park dvakrát a první byli Cinema Bizarre.
HU vznikli v roce 2oo5 a zatím vydali i s tím letošním albem celkem 4 studiová alba- Hollywood Undead (2oo7), Swan Songs (2oo8), American Tragedy (2o11), Notes From Underground (2o13).
Pokud chcete mít představu, ke komu by se tak dali přirovnat a podle toho se rozhodnout, jestli si je zkusíte poslechnout nebo ne, tak nejčastěji jsou přirovnáváni (a podle mě to sedí) k Linkin Park (těm "původním" LP).
Co do žánru řeknu asi tolik- rap a rock. Zní to divně, ale je to tak :D Danny a Deuce mají nádherný hlas ♥ Deuceho ale "vystřídal" právě Denny, Deuce se pak dal sólo cestou a v prá dílech celkem HU hejtí, škoda.
A o čem tak Hollywoodi zpívají? Sex, drogy, chlast, děvky a život na ulici. Sarkasmus, ironie, vztek i smutek. Ne všechny songy jsou ale drsné, například Circles, Believe nebo I don´t wanna die mi naopak přijdou poměrně...citlivé.
Asi nejdrsnější mi přijde Kill everyone, fakt skvělá věc ♥
Kluci mají svůj styl, nosí masky inspirované maskami hokejovými, ale své tváře nijak netají. Charlie Scene je jediný, kdo se maskuje šátkem se svým pseudonymem a slunečními brýlemi.
Těžko říct, proč zrovna tahle kapela mě tak chytila za můj úžasný hudební hluch, ale myslím, že jentak mi ze sluchátek nezmizí. Oppa gangsta style! :D

Odkazy:
Fb fan pageKe stažení na ProstopleerTexty + videa (rozděleno podle alb! :)

Ding dong songy:

Obrázky:

Hollywood Undead- Believe

20. března 2013 v 21:03 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Hollywood Undead
Song z alba Notes From Underground
"I can´t believe, That when I breathe, There´s something good inside of me..."

Meanwhile in Říhův žlíbek

19. března 2013 v 21:19 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Úmrtníček
První víkendový kurz se 4 moduly ECDL za mnou...výživné dva dny, jen co je pravda :D
Musela jsem v Praze zůstat přes víkend, spala jsem u Jume a ráno jela metrem→busem do Žlíbku, abych se společně s dalšími 23 lidmi zúčastnila kurzu na počítače. Výsledkem bude index, že umím s PC a dopředu udělaný zápočet do třeťáku. Na předmět Programování se mi totiž fakt nechce, fucking Visual Basic jsem si užila na základce a navíc ten předmět prej nikdo nedává :D
Suprová rýma od Markét plus kašel od Jume se postarali o to, že mi bylo vážně skvěle, zjistily jsme s Jume, že zatímco normálně mívají lidé tělesnou teplotu 36,6, já mám 34,5 a když mám 36,6, zavání to horečkou :D i když, není se čemu divit, jsem co jsem žé :D
Kurz byl víceméně zábavný- kuchyňka s kafetem ♥ a čajem, dostali jsme oběd (sobota- sekaná s chlebem a horčicí, neděle- pikantní klobása s chlebem a hořčicí), který mě osobně chutnal, rozhodně bylo milý, že nás inženýr nenechal o hladu :D
Výuka? Okopírovat soubor, přejmenovat soubor, .rar, .zip, internet, Word...základní věci, co víc si přát než učit se něco, co už dávno umíte :D
Sobota se jela právě výuka, pak ještě Word v neděli dopo, od jedné šla na testování jedna skupina, která byla do čtyř, já byla v druhé, která měla být od čtyř do osmi, s Aničkou jsme se po obědě uchýlily na blízkou pumpu, daly si levné a dobré kafe, projely si u mě na ntb testy, který jsme si všichni mohli přetáhnout z flešky, zjistily, že ta pohádka v telce je stupidní, ve tři jsme se zvedly a šly na věc, protože nám bylo řečeno, že někteří borci třeba skončí dřív. Já dělala jeden modul cca 10 min, i když na to bylo 45 minut, takže jsem si dala dva za sebou, pak pauza, třetí modil, kouřová, poslední modul, počkala na Anču, pokecala s Říhou, dala kafe, pokoušela se neúspěšně zprovoznit ntb, jenž mě úspěšně trolil, jela k Jume a pak na mládežák. Bylo mi šoufl, školu jsem v pondělí neměla, dneska mi odvolali směnu ve Stemu, takže jsem se tak nějak kurýrovala, včera strávila odpoledne u Jume, dneska jsme byly jen na kafeti.
Musela jsem si od její maminky půjčit litra, protože jsem zapomněla, že jsem platila jen 600 a tisíc se platí ty moduly...ještě že ty Breberky mám :´D

Epická byla cesta do Žlíbku. Ono totiž jet do "Ve žlíbku", je sice poměrně jednoduchý...ale já v těch končinách předtím nikdy nebyla :D Jume to trefně nazvala "Říhův žlíbek" podle Helmova žlebu z LOTRa a musim říct, že lepší název neexistuje. Cesta tam byla opravdu jak z Pána prstenů :D Metro v pohodě, ale najít na Čerňáku odpovídající bus...no, trefila jsem hned a byly tam holky, sláva nazdar výletu :´D vystoupily jsme na konečné Ve žlíbku...a nastal problém. Kam teď? Juditina navigace v mobilu byla dost...zajímavá, Juditin přítel byl někde na Strašnický a nevěděl, jak se tam dostat, tak jsme se zeptaly na pumpě, kde jsem si hned koupila cíga.
"Dobrý den, jedny červenočerný Marblora...a prosimvás, kde je tady ulice Ve žlíbku?"
"Tady, 2 km nahoru a 3 dolu."
"Aha...no...my totiž jdeme na počítačovej kurz k jednomu pánovi, inženýr Říha."
"No vim, že jeden pán tady dělá lodě..."
"TO JE VON!"
Nakonec tedy jsme cestu my čtyři hrdinky našly :D pěkný domek, kurzy probíhaly v suterénu, přičemž jsme všichni byli v garáži, kde byly stolky s počítači :D WC, kuchyňka, venku lavička a popelníky...vše, co si může skromný člověk přát :3 a všude po stěnách lodě, lodě, lodě, kmitočty, nálepky mořskejch potvůrek...a v učebně černej kužel, co se dává na lodě :´D Vůdce malýho plavidla mě pronásleduje :´D
A nyní mi dovolte ukázat vám výsledek své práce ve Wordu během výuky. Všechno jsem udělala ještě předtím, než to přednášející vůbec řekl :D obrázky jsme ale nevkládali, dala jsem ho tam sama :D

Hollywood Undead- Apologize

19. března 2013 v 20:23 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Hollywood Undead
Hojaaaaaj...
We´ve been idolized... :D

Ponyville Undead

19. března 2013 v 20:21 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Đas Wochenende
Zabilo :D
Kdyby někdo nevěděl- odkaz na Hollywood Undead :D
Zajímavý- fanda MLP:FIM a Hollywoodů :D eps...asi jako já? :D

Hollywood Undead- Glory

19. března 2013 v 19:26 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Hollywood Undead

Because we did it for the glory
Hollywoodi si už vysloužili vlastní nadpisovku a rubriku :D musim předělat články s jejich písničkama :´D

Sherlock Holmes - Hra stínů (2o11)

19. března 2013 v 14:49 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Biograf
Viděla jsem to už třiprdelekrát a píšu recenzi až teď, ba dum tssss :D

Neustoupím v tom, že tenhle Holmes není Holmes jak má být, ačkoli Robert Downey Jr. je skvělý herec. Chápu ovšem potřebu přiblížit postavu Sherlocka Holmese současnému vypatlanému publiku zábavněji, bombastičtěji a kýčovitěji, než jak to udělal pan Doyle, jehož detektiv je prostě...eps, sušenka namazaná metodou dedukční.

Jinak jsem z těhle Holmesů vysmátá jak lečo, teda většinu času :D
Ve Hře stínů teda byl někdy Holmes magor často větší než Kloboučník z Alenky, a to je co říct, čekala jsem, kdy se zeptá, proč je havran jako psací stůl a taky až se mu límec košile zbarví do růžova, protože to, jak žárlil na Watsonovu snoubenku Mary a snažil se ji zkompromitovat, bylo dojemné, až směšné :D
V tomhle filmu jde spíš o akci, honičky, střílečky, schovávačky, Moriartyho podání Pstruha a křeslo, které není tak úplně křeslem. Moriarty má Holmese na háku (doslova), Watson objeví sílu německého zbrojního fortelu, epická lesní palba, následuje pobyt ve Švajzu, ples plný licousů, hledej šmudlo atentátníka, Holmes tančí se Sim, Holmes tančí s Watsonem (♥,♥), Holmes hraje šachy s Moriartym, Holmes předvídá finální souboj, Moriarty ho dopředvídá (Holmes: "Jak jsem se obával- zranění znemožňuje další obranu."), Holmes Moriartyho potrolí, ale v okamžiku, když Moriartyho drží v klinchi a chystá se s ním přepadnout přes zábradlí, vejde na balkon Watson, který mezitím úspěšně dedukčně (Holmes: "Já v sále být nemusím, ale moje metody tam jsou.") našel atentátníka a zabránil (prozatím) válce. Holmes jen zavře oči, vrátit to nemůže, no tak co, ciao bella milý Watsone, elá hoplá přes zábradlí do vodopáda a Adieu!
Watson doma smolí zápisky, najednou se objeví tajemný balíček, Watson jde pátrat, kdo ho doručil a my vidíme, že křeslo v pokoji není tím křeslem, kterým se zdálo být :D
Nechápete? Koukněte a pochopíte :D

Okrajově je tu svatba Watsona s Mary, i když ta rozlučka ve stylu kozácký zabijačky je dobrá :D
Holmes v ženském převleku ve vlaku :D "Nebojte se starý brachu, žena je v bezpečí, u mého bratra!" :D "Lehněte si se mnou, Watsone." :D

V tomhle filmu je hromada nesrovnalostí, fantasmagorií a divných věcí, ale podtrženo sečteno- chápala jsem, proč Holmes co dělá :D jen mi představa přetváření lidských obličejů přijde dost uhozená.
A Jared Harris, který hraje Moriartyho, je fakt dobrý - myslím, že představě Moriartyho odpovídá. Jak tam zpívá toho Pstruha a kasá se před zrcadlem :DDD pak přitančí k Holmesovi, který si tam jen tak visí na háku, začne ho rozhoupávat a celkově ho nutí křičet bolestí, aby vylákal Watsona plukovníkovi před mušku >:D
A ano - plukovník Sebastian Moran taky není špatný :D
Bylo mi líto Irene Adler, i když v těchto filmech byla přesně tou postavou, jejichž povahu nesnáším.

Watson po rozlučce. Svatební den nastal. Ojoj.

Moriarty si zpívá operu a má Sherlyho na háku :D

Lenka- Everything At Once

17. března 2013 v 22:47 | Nosferatu Psiren, blahé paměti |  Hudbograf
M.Ě. S.E. T.O. L.Í.B.Í. A. N.O.P.O.N.Y C.A.R.E.S.
aneb Song pro Windows 8 :D
Na YTB je dost debilních komentářů, nejlepší je ten zmiňující "nudného českého trolla" a "nudný český film". Autorem je Polák, ten se ale může chytit za nos, víme?

text:
As sly as a fox, as strong as an ox
As fast as a hare, as brave as a bear
As free as a bird, as neat as a word
As quite as a mouse, as big as a house

Shaman King (manga)

14. března 2013 v 23:04 | Nosferatu Psiren, blahé paměti

Shaman King jako manga je o dost vážnější téma:

Přečtěte si to sami, budete čumět :D 300 kapitol, jedna lepší než druhá, lépe vykreslené a hlavně více se vyvíjející se charaktery, více krve, více bolesti a smrti.
Na konci se můžete pokochat pohledem na naše hrdinstvo po sedmi letech.
Je to fakt dobrý, anime je pohádkový, manga je příběhová ♥
Už tady jsem psala pár svejch názorů, rozdíl mezi anime a mangou je obrovský, jak v ději, tak postavách a délce. Ukáže se, že být šaman není tak jednoduchý. A že naše hrdinná pětice jsou vlastně SPOILER legendární bojovníci, znichž každý má svůj živel. Pokud si dobře vzpomínám, ducha Ohně získal právě Lyserg, protože Hao mu poslal s tím, že on sám ho už nepotřebuje. Hao se v manze Králem šamanů dokonce stane, ale svůj plán neuskuteční...no, je to dost obsáhlý :D
Každopádně, ať se Shaman King zdá dětinský, tak to tak rozhodně není, místy je to dost krvavý a drsný.
Já osobně teda na SK názor rapidně změnila po prvních pár odlišných kapitolách.
Takže až se budete nudit... :D

přidáno:
obrázky↓


Shaman King (anime)

14. března 2013 v 22:02 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
No, po úspěšném dočtení mangy jsem se zase vrhla na anime rozhodla napsat konečně tu fanfikci recenzi :D

Jak víme, manga bejvá jinak než anime. No a v tomto případě jsme se k tomu opět dostali.

Protože více lidí zná anime, pohovořím v tomto článku o anime a zvlášť napíšu recenzi na mangu.
(Neberte to vážně, když jsem tohle psala [19.12.2012], byla jsem nemocná a měla roupy.)

Morty (v originále je to Manta, a ačkoli já nerada am./ang. verzi jmen postav aka Zek, nějak Mantu neberu, jsem zvyklá na Mortyho) jednou v noci běží přes hřbitov a najednou tam vidí kluka, jak se baví ve společnosti duchů. Druhý den ten kluk jménem Yoh Asakura přijde k němu do třídy coby nový spolužák. Od té doby je to všechno na ducha, protože duší jsou všude, dokonce i v záchodě. Manta dřív duchy neviděl, no teď je vidí za každý rohem. Do toho se přidává duch samuraje s šíleně širokými rameny a šílenou obsesí k jedný kataně (Amiadamaru :D), Yohova snoubenka s pekelným tréninkem (Anna :D), jakýsi Turnaj šamanů, jing-jang magor s kopím a duchem čínskýho generála (Ren :D), wannabe detektiv s jojem (dobře, s kyvadlem), vílou (ne Amálkou) a hárem barvy salátu (Lyserg :D), retard na snowboardu (Horo Horo :D), samozvanej (doslova) komik oh-shit-nigga (Chocolove), look-like-Elvis týpek s dřevěnou katanou (Ryu :D), doktor, co ani tak neoperuje jako pitvá a nosí s sebou kostru svý manželky a psa (Faust :D), cesta kolem světa za 8 hodin, pošuk s legem na nohou, podobnej Yohovi (Hao :D), no je to jeho dvojče, notabene chce spasit svět tím, že až se stane Králem šamanů, zničí Zemi a stvoří novou jen pro šamany. Yoh během cesty na sebe nabalí výše zmíněnou tlupu bláznů (Morty, Amidamaru a Anna se nepočítají), přičemž každej z nich se prvně pokusil zabít jeho nebo ostatního, patří mezi ně i Ren, ze kterýho se stane...no, ne přímo citlivka, ale řekněme, že zabíjení protivníků a nejen jich už nepovažuje za smysl života, dokonce je ochotný se pro ostatní obětovat, protože všech x lidí, co jsou kolem Yoha nějak blíž, se spřátelí a dali by za sebe ruku do ohně, což je Haův živel, protože si kdysi vzal Ducha ohně jako svýho.
Konec je samozřejmě otevřený, Králem šamanů se nikdo nestal. Pak zazvonil zvonec...ne, zazvonil ten budík nebo co to museli mít na ruce a tímpádem čekáme, jestli jako ještě něco bude nebo ne.

...a to by stačilo :D Morty má z toho amok :D