Strašlivé prožitky holčin ve věku 13-16 let

14. října 2012 v 14:35 | Nosferatu Psiren, blahé paměti

(Tenhle článek je i na mém blogu na blogspotu.)
Facebook je plný dívenek, jimž je od 13 do 15-16 let, které si ke svým fotkám píšou různé popisky, jejichž smysl je jednoznačný- "Nevíš, co jsem si prožila". Víte, mě by hrozně zajímalo, co si ty holky jako prožily?
Když někdo opravdu něco prožije, tak moje kamarádka přišla s názorem, že se o tom nebude jen tak rozšiřovat po netu. Bývalá spolužačka zase přišla s poznámkou, že se těm holkám ochlupila pipina a to je teprve zážitek. Další člověk podotkl, že přežily 7. třídu.
Ano, jistě, je možné, že něco zažily, ale přijde mi zvláštní šířit se o tom na sociální síti, na které snadno kdokoli zneužije vaše informace a příspěvky. Notabene může-li to vést k sebevraždě, jak slyšíme dnes a denně.
Neříkám, že neexistuje pravděpodobnost, že opravdu se jim něco stalo, ale dávat to jako popisek k jinak naprosto nicneříkající fotografii?
Nyní můj komentář u jedné takové fotky dostal odpověď, že "každý si tu etapu vybere v různých obdobích ;) :D". Tak já tou etapou prošla taky řekla bych, a byla to kurva tvrdá etapa, ale asi bych si to k fotce fakt nedala.
A ta etapa se naprosto netýkala mých koníčků odlišných od zálib mých vrstevníků, ale mě samotné, jaká jsem bývala.
Ok, těch etap bylo víc. Jedna či dvě trvají dodnes, ale ví o nich je moje Jablíčko a Jume.
Ani rodičům se nesvěřuji.
Řeknu to takhle- lidi, co nosí styl, který je blízký i mě, nejspíš k tomu důvod mají, protože ostatní lidi nemají rádi ty, kteří se odlišují. Jestli si to k fotce napíšou nebo ne, jejich věc, ale přesto mi to přijde jen jako snaha vzbudit zájem.
Ale holky, které jsou...jak to říct...běžnými občankami a mají maximálně tak ten SWAG, je jim 14 a ví hovno, k tomu důvod vážně nemají.
Zvlášť když je znám a vím, že se jim v životě nic nestalo.
Z mého pohledu já mám právo říkat, že jsem si něco prožila. Jiným zase bude připadat, že to právo nemám, protože jsou třeba starší a podle jejich názoru oni to právo mají. Těm, kterých se tenhle článek týká, zase přijdu jako slečna chytrá či tak nějak a budou říkat, ať je nesoudím.
Nevím přece, co si prožili.

P.S. Proč to vlastně mají u fotek převážně jen holky??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aiko ^_^ Aiko ^_^ | Web | 14. října 2012 v 23:40 | Reagovat

Asi takhle - ať už si kdokoli prožil cokoli (a je jedno jestli je mu 10 nebo 30), myslím si, že je blbost se o tom zmiňovat takhle veřejně. Pokud by to totiž bylo něco opravdu závažného, tak si myslím, že by se s tím nesvěřovaly na takhle obrovské sociální síti, ale jen někomu opravdu blízkému (holt, jeden se z toho občas potřebuje vykecat). Ty holky prostě jen chtějí být zajímavé v očích svých stejně připitomělých vrstevníků a na netu si můžou vytvořit takovu či jinakou identitu. Za mega prožitek považují i pubertu, takže souhlas s těmi tvými větami výše. XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.