Začarovaná domácnost...nebo spíš domácnost naprosto k ničemu

12. února 2012 v 20:33 | Nosferatu Psiren, blahé paměti
Tohle vážně není normální.
Už dřív jsem pozorovala, že většina elektronických přístrojů, ať už se jedná o mobil, mp4 nebo počítač, nefunguje v mých rukách, jak má. Notebook se i po opravě seká, mobil zlobívá, mp4 nemůžu už přes rok zapnout.
Televize doma nám, kromě kanálů ČT, neustále kostičkuje.
Teď začala zlobit rychlovarná konvice. Musíme ji podkládat lžičkou a držet, dokud nezačne vařit.
Náš barák je vůbec unikum!
Už přes dva roky nosim vodu z mytí nádobí v kýblu a vylejvam ji do hajzlu, protože táta to prostě neopraví a na novou kuchyň nejsou peníze. Když byly, koupil si UAZe. A slíbená přestavba mýho pokoje se taky nekonala, takže to všechno musim dělat DIY (Do It Yourself), o novým nábytku nebo jen posteli si můžu nechat zdát a že bych měla pokoj místo současný kuchyně, to se nestane minimálně 5 let. A pak už to fakt nebude mít cenu.
Nemůžeme domů zvát návštěvy, respektive zavíráme je v obejváku. Kuchyň vypadá příšerně- regály bez závěsů, linka na píču a dřez na hovno. Nádobí se myje ručně a jak jsem už psala- voda z něj se vynáší v kýblu.
Voda teče dlouho studená, protože bojler je dole. Zbytečně se plácá voda. Kotel ve velký zimě vysazuje.
Dva dny teď nefunguje ani mamky počítač, co má doma. Nejdřív nešel internet, teď se seká počítač sám o sobě. Je to notebook napojenej na klávesnici a monitor.
Táta už dva tejdny plánuje vylízt na půdu a poštelovat anténu, ale nic. Odpad se nepraví určitě, na novou kuchyň, jak říkam, neni. Navíc maj naši takovou vlastnost, kterou bych přirovnala k lenosti- když něco nefunguje, tak to necháme a budem to dělat jinak. Kýbl se vynáší, voda teče studená, televize hraje tetris a ono se na to zvykne. Prostě se REZIGNUJE.
Na což já jim seru.
Bože, jak mě se nechce na víkend jezdit domu! Rodiče mám moc ráda, opravdu, ale ten barák nesnášim!

Update- před chvílí jsem při mytí nádobí (nedělam doma nic jinýho!) mluvila s tátou o situaci našeho sídla. Návštěvy nelze zvát, všude je špína, která se ani nedá uklidit, protože je nedostupná, interiéry jednotlivejch místností nejsou dokončený, snad kromě koupelny. Barák se dělal podle mamky, v tom je ten problém- kuchyň úplně nelogická, schody na půdu sotva vylezem, lapače prachu, lapače mastnoty a špíny. Za pár stovek se prostě udělá lepší kuchyň. Místo těch děsnejch regálů budou skříňky, jídelní stůl zmizí, protože v kuchyni se nejí, no prostě to tu bude vypadat jako u lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mesu-arctic-wolf mesu-arctic-wolf | 12. února 2012 v 21:22 | Reagovat

aspoň že to bydlení v paneláku má nějaké výhody... máš můj obdiv že tam dokážeš přežít :D

2 mesu-arctic-wolf mesu-arctic-wolf | 12. února 2012 v 21:24 | Reagovat

trochu mi to připomíná náš turistický oddíl a naši bývalou základnu na Blansku. Až na to že když jsme chtěli vodu tak jsme si ji museli napumpovat :D

3 Violet Thores Violet Thores | 13. února 2012 v 21:29 | Reagovat

U nás je to taky na velkou piču...no vždyť si to i viděla...koupelna hrůzy...hajzl hrůzy...no prostě co dodat ><
Ale ten obrázek mě dostal xDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.